Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση μαγνητών μπάσσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

νοϊζάδες, έχω κάποιες απορίες για το πως να επιλέξω μαγνήτες για να αντικαταστήσω τους τωρινούς στο μπάσσου μου.έχω ένα ibanez gsr200 που έχει σύστημα με δύο precision και έναν jazz όπως το στήσιμο ενος deluxe precision της fender οι οποίοι είναι απο τη μάνα του.σκέφτομαι λοιπον να τους αλλάξω.έχω βάλει στο μάτι τους αντίστοιχους bartolini αλλα θα ήθελα και τη δική σας άποψη.

Λοιπόν τι έχετε να μου πείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νοϊζάδες, έχω κάποιες απορίες για το πως να επιλέξω μαγνήτες για να αντικαταστήσω τους τωρινούς στο μπάσσου μου.έχω ένα ibanez gsr200 που έχει σύστημα με δύο precision και έναν jazz όπως το στήσιμο ενος deluxe precision της fender οι οποίοι είναι απο τη μάνα του.σκέφτομαι λοιπον να τους αλλάξω.έχω βάλει στο μάτι τους αντίστοιχους bartolini αλλα θα ήθελα και τη δική σας άποψη.

Λοιπόν τι έχετε να μου πείτε?

Εάν σου αρέσει ο ήχος των Bartolini (που είναι μια χαρά μαγνήτες αλλά όχι ακριβώς που θα θελα εγώ), δύσκολα να αντιπροτείνουμε κάτι άλλο σε αυτό το στυλ.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι Bart είναι σούπερ μαγνήτες. Πολύ ευέλικτοι για πολλά είδη μουσικής και passive. Μπορείς να τους χρησιμοποιήσεις εννοείται σε συνδιασμο με άκτιβ ηλεκτρονικά, έτσι άλλωστε τους συνιστά και η μαμά εταιρία.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η bartolini ειναι μια καλη λυση,μιας και η ibanez τους χρησιμοποιει σε καποια μοντελα της.τι ειναι αυτο ομως,που δεν σε ικανοποιει στους μαγνητες που εχει τωρα το μπασο σου,και θελεις να τους αλλαξεις  ???

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κύριο πρόβλημά μου είναι οτι κυρίως ο jazz μου δίνει πολυ στεγνό ήχο και δεν μπορώ να τον αφήνω πολύ μόνο του χωρίς να δώσω και λίγο απο τον precision.αλλα αν δώσω απο εκεί χάνει όλο το νόημα του jazz.δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητός.μου φαίνεται δύσκολο να το περιγράψω καλύτερα

 

προς τους υπόλοιπους.τι έχετε να πειτε για τους seymour duncan?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω το ιδιο μπασο εχω .

Σκευτομαι τον SPB-3 .Δεν τον αλλαξα ακομη γιατι δεν ειχα την ευκαιρεια .

Αυτο το εχεις διαβασει ?

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=171092.0

 

(Το αβαταρ τα σπαει  ;D  )

Life's like a bass line .Improvise and get groovy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για seymour duncan κανεις απόψεις?

μια χαρα ειναι και οι DUNCAN το θεμα ειναι τι θα διαλεξεις εσυ,αναλογα παντα και με τα χρηματα που θες να επενδυσεις.

καλη τυχη

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι και οι DUNCAN το θεμα ειναι τι θα διαλεξεις εσυ,αναλογα παντα και με τα χρηματα που θες να επενδυσεις.

καλη τυχη

ευχαριστώ πολύ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου