Προς το περιεχόμενο

Μικροί είμαστε,βλακείες κάνουμε...ΒΟΗΘΕΙΑ


whocares

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν πήρα πριν 1μιση χρόνο τη πρώτη μου ντραμς(ludwig accent combo 505),και το περασμένο καλοκαίρι αποφάσισα να αλλάξω δέρματα.Ως κλασικός βιαστικός νεολαίος πήρα τα REMO powerstroke 3.Όλα καλά μέχρι εδώ.Ε τα κούρδισα όλα τα toms κτλ κτλ.Μία μέρα αφότου τα έβαλα,αναγκάστικα να βγάλω τη ντραμς στο μπαλκόνι για 3-4 μέρες(εννοείται σκεπασμένη και απ΄ολα),γιατί βάφαμε το σπίτι.Ε όταν τελικά την ξαναέφερα μέσα στο σπίτι,παρατήρησα ότι το εξωτερικό κάλλυμα των τυμπάνων είχε 'ζαρώσει' σε μερικά σήμεια,το ξύλο των τυμπάνων μέσα απ'οτι είδα είχε μείνει ανέπαφο.Θέλω απλά να ξέρω εάν για αυτό το 'ζάρωμα' ευθύνομαι εγώ και το ίσως άθλιο κούρδισμα μου,ή η πιθανή υγρασία του καλοκαιρινού καιρού.Επίσης,είναι κάτι το οποίο αλοιώνει τον ήχο? :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ..πρωτα βαφουμε το σπιτι και μετα παιρνουμε κλαμπατσιμπαλα... ;D

Aρπαξανε τα ξυλα απ τις θερμοκρασιακες αυξομειωσεις,ειναι και φτηνα ξυλα...

Αν παιζουν και δεν τριζουν,μη μασας,βαρα και ξεχνα το..αυτο ειναι ροκ...

Βλακας παντως δεν εισαι και μη στενοχωριεσαι.Εχει κατι ανεμελους 50ρηδες εκει οξω... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ίσα ίσα,τα τύμπανα αντέχουν και blast beat και απόλα,το ξέρω πως δεν είναι τόσο καλής ποιότητας,γιατί και γω ένα 'φθηνό' πρώτο drumset έψαχνα.Απλά είχα τύψεις γιατί τα αγαπάω ;D.Διαφορά σε ήχο πάντως δεν έχω προσέξει για να ανησύχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοτε,οπως λεει και το nick σου..who cares...μηπως ζαρωσε μονο η πλαστικη επικαλυψη?(εχουν?)απ τον ηλιο?Αν τα βλεπε ηλιος...

Μη μασας,βαρα!Πες οτι ειναι γκομενα και καηκε απ τον ηλιο...τωρα θελει περισσοτερη φροντιδα,αγαπη και προδερμ...

ωωωφφφ... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν τα έβγαλες έξω καλοκαιριάτικα και τα χτυπούσε ο ήλιος και 3 μέρες, καλά το είπες μικρός είσαι βλακείες κάνεις!  ;D ;D

 

Δεν έπαθαν τίποτα όμως don't worry, μόνο το βερνίκι είναι. Έχω δει παρόμοιο πράγμα να γίνεται μέσα σε 10 λεπτά κάτω από τον ήλιο σε καλοκαιρινό festival

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, κατά πάσα πιθανότητα η ζέστη και η υγρασία ζάρωσαν το πλαστικό κάλυμμα (υποθέτω ότι είναι ντυτά). Συμφωνώ κι εγώ, αφού δεν επηρεάστηκε ο ήχος μην χολοσκάς. Αν πάλι σε ενοχλεί αισθητικά, είναι μια καλή ευκαιρία να βγάλεις το κάλυμμα και να τα περάσεις βερνίκι, για να τους ανανεώσεις και το look…

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου