Προς το περιεχόμενο

I think I am in love...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να θέσω μόνο έναν προβληματισμό και αποχωρώ (μιας και ο harilatron εκφράζει εδώ και ώρες ακριβώς αυτά που θέλω να πω και η εκφραστική μου ένδεια δεν μου το επιτρέπει):

 

Η αγαπημένη μου ξαδέρφη παίζει εδώ και χρόνια ποδόσφαιρο!

Ωστόσο μόλις τώρα παρατήρησα ότι ποτέ (η για να μην είμαι απόλυτος) πραγματικά ελάχιστες φορές έχουν ειπωθεί σχόλια από άντρες (πατεράδες, θείους κ αδέρφια στο γήπεδο και έξω από το γήπεδο) για το ότι κορίτσια ασχολούνται με την μπάλα, την κατ εξοχην αντρική ασχολία.

 

ο προβληματισμός έχει να κάνει με το "απελευθερωμένο" του χώρου που ανέφερα προηγουμένως... Έλπιζα ότι στον "χώρο" αυτον θα υπήρχαν άνθρωποι (όχι μόνο άντρες η γυναίκες) που θα είχαν αποβάλει τα στερεότυπα τέτοιου είδους. Αλλά ακόμα το συζητάμε και ψαχνόμαστε.

I got some, if you need it...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 127
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν ήταν ένας 24 χρονος επίσης γαμάτος μπασίστας γιατί η κοπέλα παίζει κ με το παραπάνω, θα σχολιαζόταν

α) μπράβο του

β) μαλακίες παίζει ο κουλός

γ) αδιαφορία.

 

Περίμενες να σχολιάζαμε το μαλλί του ή το ντύσιμο; Ή αν είναι γυμνασμένος;

 

Η συζήτηση (και ήταν φυσικό) πήγε προς τα εκεί γιατί ο τίτλος του θέματος είναι "I'm in love...".  Αν έλεγε πχ "κοιτάξτε τι μαμάτα που παίζει αυτή η κοπέλα", η κριτική θα γινόταν σε άλλο επίπεδο. Με τον τίτλο του θέματος, ψιλο-προδικάζεται η αντίδραση των μελών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει, δεν ξέρω... Πάντως εγώ αυτό που μου βγάζει η όλη αντιμετώπιση της κοπελιάς (για την οποία εγώ δεν τρελένομαι από μη μουσικής πλευράς) από πολλούς στο topic, είναι ότι την υποβαθμίζετε... Δηλαδή, ενώ μπορεί να είναι καλή η κοπελιά, δεν τις δίνετε credit μόνο και μόνο επειδή είναι κοπελιά με την έννοια του στυλ "έλα μωρέ, σιγά, και τι παίζει δηλαδή;;; Μόνο και μόνο επειδή είναι κοπέλα γίνεται τόσος ντόρος", ενώ κατά τη γνώμη μου η κοπελιά παίζει πολύ όμορφα και ωραία πράγματα. Δηλαδή αν την βαθμολογούσατε με άριστα το 10, δεν θα τις βάζατε το βαθμό που της αξίζει, όχι επειδή όμως είναι κοπέλα, απλά επειδή έχετε την εντύπωση ότι όλος ο κόσμος εντυπωσιάζεται με αυτήν μόνο και μόνο διότι είναι κοπέλα. Ότι δεν τις αξίζει τόσος ντόρος, χωρίς να κοιτάτε τι παίζει...

 

Γενικά σκέφτομαι ότι έχουν "θεοποιηθεί" και θεωρηθεί παιχταράδες πολλοί μπασίστες που δεν νομίζω να ήταν στο επίπεδό της μουσικά... Δεν αντιλέγω βέβαια ότι ένα μέρος της διασημότητάς της το απέκτησε επειδή είναι κοπέλα, αλλά όχι για σεξοτέτοιους λόγους, αλλά πολύ απλά επειδή, είναι σπάνιο να βλέπεις μια κοπέλα να ασχολείται με το μπάσσο και να ξεχωρίζει σε έναν αντροκρατούμενο χώρο. Είναι σαν να λέμε, γιατί η Μία Χαμ είναι τόσο διάσημη; Γιατί αρίστευσε σε ένα άθλημα στο οποίο σπάνια αριστεύουν γυναίκες, μόνο και μόνο επειδή δεν ασχολούνται με αυτό. Και ρωτάω, τις άλλες κοπέλες που παίζανε death metal, γιατί δεν τις ξέρει κανείς; Επειδή δεν είναι το ίδιο όμορφες;

 

Να πω κι εγώ τη γνώμη μου εντέλει... Εμένα μου άρεσαν αυτά που έπαιζε η κοπελιά γενικά, όπως επίσης και η τεχνική της και η μουσικότητά της. Και επαναλαμβάνω, δεν τρελένομαι και για την εξωτερική της εμφάνιση.

 

Τεσπα, μάλλον σας μπέρδεψα και σας κούρασα με αυτά που είπα.

 

Υ.Γ. 1: ΟΙ EBS ΜΑΜΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΡΝΟΥΝ!!!! Έχει ηχάρα η κοπέλα.

Υ.Γ. 2: Χρησιμοποίησα ίσα και με 100000 φορές τη λέξη "κοπέλα"? Πάλι καλά που δεν θα χρειαστεί να ξαναγράψω ποτέ έκθεση!! :Ρ

 

Bass till I die!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ταλ ειναι πολυ ομορφη και παιζει τρομερα.

 

Ή μηπως...

 

Η Ταλ παιζει τρομερα και ειναι πολυ ομορφη.

 

Ειμαι ακομα σεξιστης-ρατσιστης?Αν ναι ποσο??

It can only be attributable to human error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Ταλ ειναι πολυ ομορφη και παιζει τρομερα.

 

Ή μηπως...

 

Η Ταλ παιζει τρομερα και ειναι πολυ ομορφη.

 

Ειμαι ακομα σεξιστης-ρατσιστης?Αν ναι ποσο??

 

μονο εγω πιστευω πως η ταλ δεν ειναι πολυ ομορφη και πως δεν παιζει τρομερα?

και πως -κακα τα ψεματα- αν δεν ηταν η ταλ, αλλα ο ταλ δεν θα μας απασχολουσε?

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονο εγω πιστευω πως η ταλ  δεν παιζει τρομερα?

 

 

Αλεχαντρο εισαι σεξιστης,λες οτι δεν παιζει τρομερα μονο και μονο γιατι ειναι γυναικα.. ;D ;D  ::)

It can only be attributable to human error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλεχαντρο εισαι σεξιστης,λες οτι δεν παιζει τρομερα μονο και μονο γιατι ειναι γυναικα.. ;D ;D  ::)

 

βασικα ειμαι σεξιστης γιατι ειναι γυναικα και ρατσιστης γιατι παιζει μπασο!

αν επαιζε τσελο κατι θα γινοταν! :P

το μπασο θελει μαυρο σωματαρα, με καπελο, καδενες και δαχτυλα λουκανικα! :P

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια ο τι και να λετε μπροστα στην debbie ολες αυτες ειναι οδοντοκρεμες... ;D

 

και ναι μου αρεσουν οι μπλοντι.(το αρθρο θηλυκο, μην μας κατηγορησουν οτι χρησιμοποιουμε αρσενικο αρθρο ενω αναφερομαστε ΚΑΙ στην "ξανθουλα")

 

οσο για σενα σαντρο, ΚΡΕΜΑΣΜΑ ΣΤΟ ΝΟΙΖ ΚΑΦΕ ΤΩΡΑ!! ;D

It can only be attributable to human error.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου