Προς το περιεχόμενο

Koyabu + VG99 = Respect!


The Genius Loci

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι να γίνω σαν πληκτράς, γίνομαι κατευθείαν πληκτράς και δεν παιδεύομαι κιόλας...

αυτες οι τελιτσες σου στο τελος αφηνουν πολλα νοηματα.

;D

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτες οι τελιτσες σου στο τελος αφηνουν πολλα νοηματα.

;D

οσο  αφορα το θεμα...respect. Εντυπωσιαστηκα !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να γίνω σαν πληκτράς, γίνομαι κατευθείαν πληκτράς και δεν παιδεύομαι κιόλας...

 

Μα... δεν ανέβασα το clip για να δούμε έναν ακόμα κιθαρίστα!

 

Είναι μια διαφορετική προσέγγιση με ένα "άγνωστο" και πρωτότυπο μουσικό όργανο, γιατί πρέπει να είμαστε μπλαζέ ως προς αυτό?  :-\

 

Χαρας το κουραγιο και τα λεφτα του μπαμπα(δε μενουν Ελλαδα)

 

Δεν βλέπω τι σχέση έχουν τα "λεφτά του μπαμπά" εδώ... ο συγκεκριμένος, αν μπεις στο site του, θα δεις ότι κάνει παραγωγές, μουσική για jingles/ταινίες, κλπ, γιατί να μη βιοπορίζεται από κάτι τέτοιο δηλαδή?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... δεν ανέβασα το clip για να δούμε έναν ακόμα κιθαρίστα!

 

Είναι μια διαφορετική προσέγγιση με ένα "άγνωστο" και πρωτότυπο μουσικό όργανο, γιατί πρέπει να είμαστε μπλαζέ ως προς αυτό?  :-\

 

Βασικά εγώ είμαι της απλούστερης δυνατής μεθόδου, οπότε η προσέγγιση μου είναι αν κάτι μπορείς να το κάνεις απλά, γιατί να το κάνεις πολύπλοκα;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα... δεν ανέβασα το clip για να δούμε έναν ακόμα κιθαρίστα!

 

Είναι μια διαφορετική προσέγγιση με ένα "άγνωστο" και πρωτότυπο μουσικό όργανο, γιατί πρέπει να είμαστε μπλαζέ ως προς αυτό?  :-\

 

Δεν βλέπω τι σχέση έχουν τα "λεφτά του μπαμπά" εδώ... ο συγκεκριμένος, αν μπεις στο site του, θα δεις ότι κάνει παραγωγές, μουσική για jingles/ταινίες, κλπ, γιατί να μη βιοπορίζεται από κάτι τέτοιο δηλαδή?

Δε διαφωνω αγαπητε Logi απλα ηταν παραπονο για την Ελλαδα που ''τρωει" τα παιδια της.

Ποσοι ακουσαμε απο μας μπαμπα κιθαρα-ΤΙ για τα πανηγθρια ο γιος μου? ή βγαλε και και μια σχολη λογιστη ας πουμε. Και δω που τα λεμε δικαιολογημενες οι ανασφαλιες του καθε μικροαστου μπαμπα. Δυστιχως στην Ελλαδα τα 3 Μ εξουσιαζουν(μαιδια-λεφτα- μεσον και μ..δε το λεω ;)) Sorry για το of/on topic

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά εγώ είμαι της απλούστερης δυνατής μεθόδου, οπότε η προσέγγιση μου είναι αν κάτι μπορείς να το κάνεις απλά, γιατί να το κάνεις πολύπλοκα;

 

Χωρίς να έχω παίξει με τέτοιο όργανο (και να ήθελα δηλαδή... μάλλον τσίρκο θα ήμουν), πιστεύω ότι οι εκτελεστικές και δημιουργικές δυνατότητες που δίνει κάτι διαφορετικό θα λένε σε σχέση με ένα keyboard.

 

Θέλω να πω, ας μην κοιτάμε μόνο το ακουστό αποτέλεσμα, αλλά ας μπούμε και στη θέση του μουσικού που σίγουρα εμπνέεται διαφορετικά και, ενδεχομένως, αποδίδει και κάτι διαφορετικό σαν τελικό αποτέλεσμα.  ;)

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε διαφωνω αγαπητε Logi απλα ηταν παραπονο για την Ελλαδα που ''τρωει" τα παιδια της.

Ποσοι ακουσαμε απο μας μπαμπα κιθαρα-ΤΙ για τα πανηγθρια ο γιος μου? ή βγαλε και και μια σχολη λογιστη ας πουμε. Και δω που τα λεμε δικαιολογημενες οι ανασφαλιες του καθε μικροαστου μπαμπα. Δυστιχως στην Ελλαδα τα 3 Μ εξουσιαζουν(μαιδια-λεφτα- μεσον και μ..δε το λεω ;)) Sorry για το of/on topic

 

Μετά λύπης θα συμφωνήσω μαζί σου. Η Μουσική Παιδεία σε άλλες χώρες είναι πολύ ανώτερη, αν και εκεί, μη νομίζεις, δεν τη βγάζουν "ζάχαρη" οι μουσικοί.

 

Μουσικά μιλώντας, και εκεί οι περισσότεροι επιλέγουν τον "εύκολο" δρόμο του να παίζουν pop, metal, blues, jazz, whatevah, ακριβώς όπως και εκατομύρια άλλοι πριν απ'αυτούς, με την ίδια αισθητική, το ίδιο gear και τα ίδια αποτελέσματα... Και αυτό από μόνο του δεν είναι κακό βέβαια (η μουσική δημιουργία ποτέ δεν είναι κάτι κακό).

 

"Εκεί" πάντως είναι πιο "εύκολο" από κάποιον που ξεφεύγει λίγο από τα καθιερωμένα να αναγνωριστεί (και πιο μεγάλες αγορές γαρ...). Δηλαδή αν στη Γερμανία υπάρχουν 100 σαν τον συγκεκριμένο, στην Ελλάδα θα υπάρχουν 2.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι!. και συμπληρωνω πως οι 2 δικοι μας = με 1/2 απ τους 100 οχι λογω ικανοτητων αλλα λογω των παραπανω ολων που συμφωνησαμε εννοουνται ισχυουν :'(.

ROCK N ROLL

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου