Προς το περιεχόμενο

Mετασχηματιστής ρεύματος και πετάλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ ΠΕΤΑΛΑΚΙΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ (ΤΕCH 21 GT2 ,ΤΕCH 21 DLA TAP TEMPO ,DUNLOP 90Q ,BOSS CHORUS,ESP COMPRESSOR ,ESP OCTAVER ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ (ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ )ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΣΤΟ ΘΩΜΑ ΠΟΥ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ ΑΠΟ 150ΕΥΡΟ ΚΑΙ ΑΝΩ ,ΚΑΤΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΕΩΣ 50ΕΥΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΣΕ ΤΙ ΣΕΙΡΑ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΤΕ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΕΤΑΛΑΚΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς, καλώς ήρθες!

 

Aν όλα τα πεταλάκια σου ειναι 9V DC, τσέκαρέ το καλά αυτό, τότε... 1 Spot!

Δεν είμαι fan του 1 spot αλλά είπες κάτι οικονομικό....

 

Και αν μπορείς ....ΜΗΝ ΦΩΝΑΖΕΙΣ!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑΤΟ ΒΡΩ ;;

ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΘΕΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσέκαρε αν κάποιο από τα πεταλάκια σου έχει έξοδο για τροφοδοσία ρεύματος περαιτέρω πεταλιών. Σε περίπτωση που ισχύει κάτι τέτοιο, τότε το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας εννιάβολτος μετασχηματιστής με πολλά αμπέρ και ένα τέτοιο:

http://www.thomann.de/gr/boss_pcs20a_stromversorgungskabel.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι αυτο πραγματικα χρειαζομαι υπαρχει καποιο καταστημα που θα μπορουσα να το βρω ;;; για το δευτερο θεμα με την σειρα για τα πεταλια δεν εχει αποψη καποιος ;;;; πολοι λενε compressoras wah distrortion delay chorus octaver ειναι καλα ετσι ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα πωλείται στα καταστήματα το καλωδιάκι.

Τώρα για την σειρά των πεταλιών δεν υπάρχει πουθενά κανένας κανόνας που να σε λέει βάλε πρώτο αυτό και δεύτερο εκείνο. Πρέπει να δοκιμάσεις και να πειραματιστείς για να δεις τι σε αρέσει.

 

Τσέκαρε κάτω και την φωτό να δεις το pedalboard του Frusciante, όπου γίνεται της τατιάνας το κάγκελο. Μπορεί να σε βοηθήσει ο τρόπος που το στήνει.

Diafora_155a.thumb.jpg.c2dc39604c8767885a5fb261dc8f4a4f.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαφωνω για την αποψη που εχεις για τον γερμανο φιλο μας τον Θωμα...

 

δες εδω....

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_powerplant.htm

 

το εχω παρει κ ειμαι κατευχαριστημενος...

...βλεπω ηχους...ακουω χρωματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου