Προς το περιεχόμενο

PRS Mira


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για πολλές (και απ'όσο έχω δει καλές) PRS μπες στο birdsandmoons.com. Στο forum τους έχουν ένα board για αγοραπωλησίες όπου παίζουν αρκετά καλές ευκαιρίες ενίοτε, και ΣΙΓΟΥΡΑ παίζει πολύ μεγάλος αριθμός προσφερόμενων οργάνων, οπότε θα έχεις και επιλογές.... Για ασφάλεια, όταν είχα πάρει τουλάχιστον, ζητησα από τον πωλητή να την περάσει στο ebay και την αγόρασα από εκεί, οπότε είχα και την κάλυψη του ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Thanx Menelae θα το τσεκαρω.  ;)

 

O Silot ειχε μια Mira (αν δεν κανω λαθος μαλιστα ειναι αυτη που εχει τωρα ο Playloud).

 

Η αληθεια ειναι οτι την ειχα δει στο θεμα του και ειχε εκφραστει με κολακευτικα λογια... Και αν ειναι απο ανθρωπο που ειχε εμπειρια απο πολλες κιθαρες τοτε αποκτα μεγαλυτερη βαρυτητα... ;)

 

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1) Γνωμες για τους μαγνητες της

2) Την ποιοτητα κατασκευης, το βαρος  και το playability

3) Αν αξιζει να δωσεις 400-500 ευρω παραπανω για να παρεις αυτην, αντι για μια PRS της σειρας SE

4) Αν πλησιαζει τα πιο ακριβα μοντελα του Smith (βλ. Custom 22, 24 κτλ...) ή αν ειναι εξισου ποιοτικη, αλλα με διαφορετικη κατευθυνση...

5) Αν μπορω να τη βρω σε ελληνικο και δη αθηναικο καταστημα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων. ;)

 

1) πολύ καλοί μαγνήτες, ειδικά ο bridge, ούτε πολύ hot ούτε "ψόφιος", άσε που μπορείς και να τους σπλιτάρεις οπότε είναι και πολύ ευέλικτη

2) πάρα πολύ καλή κατασκευή, πανάλαφρη (τουλάχιστον αυτή για την οποία μιλάω-βασικά παίζει να είναι η πιο ελαφριά ηλ. κιθάρα που έχω πιάσει στα χέρια μου) και πολύ ευκολόπαιχτη

3) ναι τα αξίζει

4) δεν έχω δοκιμάσει και πολλές, πιστεύω η διαφορά στην τιμή είναι λόγω των αισθητικών (και όχι μόνο) επεμβάσεων που έχουν γίνει στις άλλες (figured maple καπάκι κτλ κτλ)...σαν ποιότητα κατασκευής νομίζω ότι είναι στα ίδια επίπεδα

5) νομίζω στην Ελλάδα κυκλοφορεί γύρω στα 1.700 (τις φέρνει ο zozef), στο dv πάει γύρω στα 1.200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου