Προς το περιεχόμενο

Perfect pitch: Πιτσιρικάς με απίστευτο αυτί


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απίστευτος ο πιτσιρικάς:

 

Από ότι φαίνεται στο τέλος του video, πρέπει όντως να είναι πραγματικό ταλέντο (δεν είναι στημένο το video)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

σιγα το πραγμα.

εγω απο το παγκακι και μονο(και απο τον αποηχο του Μ10 αυτοκινητοδρομου,το μονο μερος που επιτρεπεται η διελευση βενζινοκινητων Trucks τυπου Mercedes 210B κοντα στο λονδινο) καταλαβα οτι βρισκονται στο Bishop's Stortford κοντα στο αεροδρομιο τοy Stansted,London.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι τετοια βιντεο με κανουν να αναρωτιεμαι το λογο που ασχολουμαι με τη μουσικη...

Just wow..! :o

 

Για να μη μπερδευομαστε ουδεμια σχεση εχει η μουσικη με το perfect pitch,μπορεις ανετα να γραψεις και να παιξεις αριστουργηματα χωρις perfect pitch ,οπως αλλωστε μπορεις ανετα να γραψεις και να παιξεις μπουρδες εχοντας perfect pitch.

 

Perfect pitch δεν σημαινει αυτοματα και εκτελεστικο η συνθετικο ταλεντο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Άντε μπράβο! Γιατί λέω θα βγω να το πω εγώ και θα με πάρουν με τις ντομάτες... μιά για την έμπευση, μία για το ταλέντο, τώρα και για το Απόλυτο Αυτί... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη μπερδευομαστε ουδεμια σχεση εχει η μουσικη με το perfect pitch,μπορεις ανετα να γραψεις και να παιξεις αριστουργηματα χωρις perfect pitch ,οπως αλλωστε μπορεις ανετα να γραψεις και να παιξεις μπουρδες εχοντας perfect pitch.

 

Perfect pitch δεν σημαινει αυτοματα και εκτελεστικο η συνθετικο ταλεντο.

 

Συμφωνώ εν μέρη με αυτό που λες...γιατί ενταξι άλλο έχω ταλέντο και άλλο έχω φαντασία για να δημιουργήσω κάτι καινούριο...

 

από μια άλλη οπτική γωνία όμως...αν για παράδειγμα το είχα εγώ αυτό το πράγμα θα μπορούσα να "λύνω" αρμονικά όλες τις μελωδίες που μου έρχονται "ον δε φλάι"...οπότε θα κέρδιζα άπειρο χρόνο...

 

το point αυτού που θέλω να πω είναι: έτσι σκέτο ταλέντο είναι άχρηστο (άντε χρήσιμο για videakia στο youtube)..ΑΝ συνδυαστεί με γνώσεις αρμονίας και μπόλικη φαντασία ΤΟΤΕ υπάρχουν πιθανότητες να γίνει πολύ σπουδαίο το παλικάρι...

 

:)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορούσα να "λύνω" αρμονικά όλες τις μελωδίες που μου έρχονται "ον δε φλάι"...οπότε θα κέρδιζα άπειρο χρόνο...

 

το πανδυσκολο ομως  ειναι να σου "ερθουν" οι εκπληκτικες μελωδιες ομως,το perfect pitch  ειναι απλα μια τεχνικη διευκολυνση (και επ'ουδενι δεν ειναι μουσικο/συνθετικο ταλεντο).

 

σιγουρα ομως βοηθαει στα "μαγαζια" (εβγαζα καποτε καλο μεροκαμματο στα σκυλαδικα μια και εχω σχεδον perfect pitch οποτε τα "ειχα" απο ολα τα κλειδια τα κομματια.. ;D) αλλα και σε καθε ειδους σεσσιονιλικι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πανδυσκολο ομως  ειναι να σου "ερθουν" οι εκπληκτικες μελωδιες ομως,το perfect pitch  ειναι απλα μια τεχνικη διευκολυνση (και επ'ουδενι δεν ειναι μουσικο/συνθετικο ταλεντο).

 

Πανδυσκολο ναι...οκ

 

Μουσικό ταλέντο...πάλι ναι...αλλά στο περίπου...είναι ακατέργαστο ταλέντο...χρειάζεται δουλεία (έξτρα γνώσεις) για του προσφέρει κάτι.

 

αλλά και πάλι πιστεύω πως σίγουρα το perfect pitch μπορεί να το έχει ο κάθε κοινός θνητός με πολύ εξάσκηση αλλά και με πολύ καλλιέργεια...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχώς το perfect pitch όπως και το pitch οποιουδήποτε τύπου δεν το "κερδίζεις". Μπορείς να το καλλιεργήσεις,αλλά πρέπει να το έχεις. Είναι το μουσικό αυτί που λέμε.Ξέρω πάρα πολύ κόσμο που δεν ακούνε διαφορές σε νότες (εγώ ευτυχώς δεν είμαι ένας από αυτούς,ομόλογω ότι κ εγώ πάω καλά σε σχέση με τονικότητες ^_^)

Κ το ότι κάποιος μπορεί να ακούσει μουσική δεν σημαίνει ότι μπορεί και να παίξει!

Να τζαμάρει πάντως σίγουρα XD

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου