Προς το περιεχόμενο

Παίξε με τα κουμπιά για να μάθεις ! ! !


kourosava

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και περίπου 6 μήνες ασχολούμαι με το Reason 2.5. Όταν το έτρeξα για πρώτη φορά έχασα την μπάλλα. Έκανα μια απόπειρα να διαβάσω το manual, άλλα κατάλαβα οτι θα χρειαζόμουν 43 αιώνες, 6 χρόνια και 17 μέρες για να βγάλω άκρη καθότι είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με software kai το 99,9% απο τις ορολογίες μου φάνηκαν κινέζικα. Κάποια στιγμή, κάποιος φίλος μουσικός μου είπε: Καλά ρε Σάκη, με το Reason ασχολείσαι? Θα σου δώσω εγω ενα πρόγραμμα πολύ πιο εύκολο απο το Reason και πολύ καλύτερο. Την επόμενη μέρα είχα στα χέρια μου μια κόπια απο το Fruity Loops. Το εγκατέστησα, το έτρεξα, το κοίταξα απο δω, το κοίταξα απο κει...........τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου!!! Η μπάλλα χαμένη. Μια μέρα η γυναίκα μου, άσχετη απο μουσική αλλά πολύ περίεργη (όπως όλες οι γυναίκες) θέλησε να δει τι είναι αυτό που με βασανίζει και με ταλαιπωρεί τόσο καιρό. Εγώ καθόμουνα στο σαλόνι και έβλεπα τηλεόραση, όταν κάποια στιγμή άκουσα κάτι περίεργους ήχους να βγαίνουν απο το δωμάτιο όπου έχω τον υπολογιστή. Όταν την ρώτησα πως το έκανε αυτό μου είπε:

Δεν ξέρω...τα κουμπιά γυρίζω και αλλάζει ο ήχος. Αυτό ήταν. ¶ρχισα και εγω να σκαλίζω όποιο κουμπάκι έβρισκα μπροστά μου και . . . βουαλά . . . έγινα εξπέρ !!!

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Πετάξτε τα manual και σκαλίξτε τα κουμπιά !!! :lol: [/i]

 

Υ.Γ. Κανένα καλό πρόγραμμα?

 

Σάκης Κουκουράβας

Κάλυμνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάκη είσαι μάλλον τυχερός, η γυναίκα σου εκτός από περίεργη είναι και ικανή :wink: Οι περισσότερες που ξέρω -αν δεν σου γκρινιάξουν- απλώς θεωρούν πως ασχολείσαι με ανοησίες... Αnyway. Σαν πρόγραμμα σου προτείνω το κλασικό πλέον QUBASE. Εγώ χρησιμοποιώ το 5,1 version, αλλά ακούω καλά λόγια και για το τελευταίο.

Γιάννης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

edo sou leei o antropos oti dyskolevetai me to reason ki esy tou les na dei to cubase??? Se ligo that tou peis kai gia protools!! :lol:

 

Plaka plaka, ontos otan ksekinas apo to mhden to na patas koumpakia einai o monos tropos gia na matheis. Exo pathsei ego koumpakiaaaaaa..ouuuuu :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......και για να ζηλέψουν κάποιοι

Η ΓΥΝΑΊΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΙΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΝΗΣΥΧΙΕΣ !!! xi-xi-xi-xi-xi

Χαίρετε οταν ασχολούμε με τον υπολογιστή γιατί έτσι μπορεί και ασχολείται με τις δικιές της καλλιτεχνικές ανησυχίες... κουτσομπολιό, καφέ με τις φιλενάδες, κουτσομπολιό, κουτσομπολιό, καφεδάκι, κουτσομπολιό και μαγείρεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol:

Tis kopelias mou tis aresei na me blepei na programatizo patches sta modular synthesiser mou. Mou exei pei oti einai sexy otan bgazo/bazo ta patch cables mesa sta CV kai audio inputs ton modules :wink:

 

Tsiou.

 

Opatis! Vitsioza h gomena..hehee.. :lol:

 

Emena giati kaneis den mou to xei pei pote afto?

 

"Vale to karfi sto mixer moro mou!".... :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol:

Tis kopelias mou tis aresei na me blepei na programatizo patches sta modular synthesiser mou. Mou exei pei oti einai sexy otan bgazo/bazo ta patch cables mesa sta CV kai audio inputs ton modules :wink:

 

Tsiou.

 

χαχαχαχαχαχααααχχαχαχαχαχχχουχουχουχουχουχουαοχυαοχυαοχυα

 

Aποκλείεται να μιλάς σοβαρά, έτσι δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ξεκινάς καλό είναι το “σκάλισμα”, όταν αρχίζεις να μην βρίσκεις αυτό που θες με αυτόν τον τρόπο έρχεται το manual...

Ο καλύτερος τρόπος να ξεκινήσεις να μαθαίνεις κάτι, είναι να το σκαλίζεις (οτιδήποτε είναι αυτό), μετά έρχονται σιγά σιγά όλα τα άλλα, και η στιγμή που είσαι ανικανοποίητος οΆτι και να κάνεις, αυτό είναι φυσική αντίδραση της εξέλιξης σου σε αυτό που μαθαίνεις, προσωπική άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου