Προς το περιεχόμενο

Παραξενος θορυβος απο το piguard.


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Χαιρετω.

Λοιπον καθως παιζω τελευταια ,με την τελε παρατηρω οταν κυριως παιζω ακορντα ,ενα χρατσ χρουτς στον ενισχυτη.Νομιζα οτι ειναι θεμα ενισχυτη αλλα την ψιλιαστικα γιατι το ιδιο γινεται και σε ενα καινουργιο vox mini 3 που εχω.

 Προσεξα λοποιον οτι ο θορυβος βγαινει οταν ξηνω με το νυχι μου η με το δαχτυλο στο πικαρντ της τελε ακριβως εκει που σκαει το χερι με τα ακορντα.

 Ξερει κανεις πως μπορω να το σταματησω?

Μου κανει εντυπωση αν ειναι θεμα γειωσης μιας και το πικαρντ λογικα δεν ειναι απο αγωγιμο υλικο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μου κανει εντυπωση αν ειναι θεμα γειωσης μιας και το πικαρντ λογικα δεν ειναι απο αγωγιμο υλικο.

 

Μπορει και να ειναι.

(στατικος ηλεκτρισμος) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 Ξερει κανεις πως μπορω να το σταματησω?

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε ενα μπακαλιστικο τεστ πρωτα,βαλε ενα κομματι αλουμινοχαρτο στην πανω βιδα του control plate και στην κατω βιδα του πικγαρντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Οκ Παιδια το ελυσα το θεμα,πηρα αλουμινοταινια και την μονωσα ολη με αυτη.Το προβλημα λυθηκε.Το ιδιο ειχα κανει και στην στρατ για να ελατωσω το χαμ και εκει ειχε πετυχει επισης.

μονωσα ολο το εσωτερικο και το πικαρντ απο κατω.

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειχε σχεδον καθολου θορυβο για μονοπηνια κιθαρα αλλα το εκανα ουτως ή αλλως.

  Νομιζω ειναι οκ τωρα.Αν και η λυση με το γυαλοχαρτο ηταν πιο ευκολη και θα μου γλειτωνε τα δυο ευρω της ταινιας Αλλα ειχα ηδη κατεβει κατω να την μαστορεψω και δεν ειδα το βιντεο.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου