Προς το περιεχόμενο

Blue bossa...(clip)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδη τωρα τελευταια γινεται καμποσος λογος στο noiz και για πιο jazz ακουσματα ,δεν μπορεσα να μεινω ανεπηρεαστος...Δεν θεωρω (ουτε κατα διανοια) τον εαυτο μου jazz player αν και αυτο το ειδος της μουσικης το αγαπω και το ακουω απο μικρος...Ετσι εχθες το βραδυ καθως γρατζουναγα την guild μου ,θυμηθηκα τις εποχες που μελετουσα και προσπαθουσα να παιξω jazz (εχουν περασει αρκετα χρονια απο τοτε)......Sorry για τα solos , χρησιμοποιησα το πρωτο και μοναδικο take (ως συνηθως..;D)....Προτιμησα να μην χρησιμοποιησω μπασο ,γιατι ετσι οπως εχω παιξει την ρυθμικη κιθαρα ,ενα μπασο απο πανω θα ηταν too much....Η ολη φαση ηταν για μενα σαν μια επιστροφη στο παρελθον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Περίμενες με αγωνία τον σχολιασμό μου ε?

Ε να λοιπόν πάρε να μάθεις.....

Ωραίο το μπασσοκίθαρο και πολύ ωραία θεματολογία έχεις ρε.Παρατήρησα κάτι το flamengίστικο και ισπανικής γενικά προέλευσης παίξιμο.Μου τα χάλασε λίγο αυτό το autowah.

Πώς το έκανες?Με hardware ή υπολογιστή?

Τα ντράμς με αρέσενε πουλί που τα βρήκες να έχω κατα νου μου ο άμοιρος?

Να ξανααρχίσεις τα τζάζ ναούμ.

Τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks trigga....ειναι αληθεια ομως οτι θεωρω αυτον τον synth-like ηχο το "κλου" της ηχογραφησης...αν δεν υπηρχε μαλλον δεν θα το ειχα καν ποσταρει...(ο ηχος ειναι ενα vst auto filter)....τα τυμπανα προερχονται απο το cocktail set του ezdrummer... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κιάλλα τόσο καλά αυτό το ezdrummer?Δεν το χω δεί αλλά είναι και τεράστιο.Αν κάτσω να το ψάξω τι θα αντιμετωπίσω?Πιο πακέτο έχει έτοιμα τζάζ ηχίδια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύω μιας και είμαι (και θα μείνω) ένας wannabe jazz-ίστας...

 

Δεν έχω την εμπειρία στο είδος για να σε κρίνω, αλλά το αποτέλεσμα μου άρεσε πολύ!!!

 

Και το auto-filter μου άρεσε σαν ιδέα ;) (Αλήθεια ποιο είναι?)

 

Keep on jazzin'  8)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζηλεύω μιας και είμαι (και θα μείνω) ένας wannabe jazz-ίστας...

 

Δεν έχω την εμπειρία στο είδος για να σε κρίνω, αλλά το αποτέλεσμα μου άρεσε πολύ!!!

 

Και το auto-filter μου άρεσε σαν ιδέα ;) (Αλήθεια ποιο είναι?)

 

Keep on jazzin'  8)

Ηλια ,στην jazz ειμαστε "συναδελφοι"....κι εγω wannabe ημουν - ειμαι - και θα ειμαι ....οταν καποιος παιζει μουσικη καλο ειναι να μην εχει αυταπατες (για μενα το λεω αυτο.. ;))....Οσο για το auto filter ,if you want it, get it: http://www.kjaerhusaudio.com/classic-auto-filter.php  :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κιάλλα τόσο καλά αυτό το ezdrummer?Δεν το χω δεί αλλά είναι και τεράστιο.Αν κάτσω να το ψάξω τι θα αντιμετωπίσω?Πιο πακέτο έχει έτοιμα τζάζ ηχίδια?

 

ετοιμους jazz ρυθμους εχει μαλλον το vintage rock expansion ( μην σε ξεγελαει το ονομα )... ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου