Προς το περιεχόμενο

Zach Pinakoulakis Two Observers Clave 9/8


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Σας τα έχω ξαναπεί…και για εσέ και για τον ντράμμερ.

Δεν πειράζει, θα το ξαναπώ ακόμα μια φορά.

Μαμάτε και δέρνετε… 8)

16” κάσα βλέπω…my kind  ;D ;D

Και μου αρέσει και ο ήχος πολύ, και το «κάδρο» πολύ…μου αρέσει και το hi-hat στα δεξιά (κλειστό) και ΟΛΑΑΑ!

Μπράβο, λίγη ποιότητα ποτέ δεν έβλαψε κανέναν!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά στο 3:53.... χάνει μερικά milliseconds  :o  :D

 

Απόλαυση ρε παιδί μου τα τύμπανα όταν ακούς ΚΑΛΟ παίχτη .... τι να λέμε

 

 

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο τρελλοι στην ιδια πολη και να το αποτελεσμα .Τα εχουμε ξαναπει αρκετες φορες πολυ καλα χερια, αισθηση του ρυθμου κλασικος jazz drummer oλα τα fills που βαζει ειναι σχολη Buddy Rich & Gene Kruppa --TO DRUM BOOGIE του Κruppa μιλαμε σε νεα εκδοση (απο πλευρας ηχου και τεχνικης )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας τα έχω ξαναπεί…και για εσέ και για τον ντράμμερ.

Δεν πειράζει, θα το ξαναπώ ακόμα μια φορά.

Μαμάτε και δέρνετε… 8)

16” κάσα βλέπω…my kind  ;D ;D

Και μου αρέσει και ο ήχος πολύ, και το «κάδρο» πολύ…μου αρέσει και το hi-hat στα δεξιά (κλειστό) και ΟΛΑΑΑ!

Μπράβο, λίγη ποιότητα ποτέ δεν έβλαψε κανέναν!

 

 

Ευχαριστούμε πολύ Λ. :)

το 16 είναι το floor  απο τη gretsch του .Σε όλους μας αρέσει ο απίστευτος ήχος του. ;)

Οσο αφορά τον ήχο αυτη τη φορά αφήσαμε τις φίρμες και αποφασίσαμε να βάλουμε overhead τα Behringer C2  ;D που δεν πιάνουν και πολλές συχνότητες απο το ride (ο Ζ παίζει πολύ δυνατά σε αυτό το στυλ). Τελικά κάτσανε μια χαρά. ;)

 

Ναι αλλά στο 3:53.... χάνει μερικά milliseconds  :o  :D

 

Απόλαυση ρε παιδί μου τα τύμπανα όταν ακούς ΚΑΛΟ παίχτη .... τι να λέμε

 

 

 

θενξ μεν  ;), Το ξέρω .Ενω στο finalcut εχουμε φέρει μια χαρά την ταχύτητα εικόνα -ήχος στο export δε ξέρω τι συμβαίνει και ξεφεύγει ο συντονισμός  ::)

 

Δυο τρελλοι στην ιδια πολη και να το αποτελεσμα .

 

Περικλή πίστεψε με αλλά και οι δυο παίρνουμε καθημερινά τη φαρμακευτική μας αγωγή  ;D Δε κινδυνεύει κανένας  8)

 

Όλα πολύ ωραία! ... μου αρέσει που το τελευταίο "πουμ" ... το αφήνει ... σ εμάς!

 

θενξ φίλε μου  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Οσο αφορά τον ήχο αυτη τη φορά αφήσαμε τις φίρμες και αποφασίσαμε να βάλουμε overhead τα Behringer C2  ;D που δεν πιάνουν και πολλές συχνότητες απο το ride (ο Ζ παίζει πολύ δυνατά σε αυτό το στυλ). Τελικά κάτσανε μια χαρά. ;)

 

 

Ενδιαφέρον miking βλέπω…

Ένα το D 112, στην κάσα, το sm57 (ή κάτι σε πούρο) στο cowbell, το  C2 overhead (δεξιά ;  ) , το άλλο αριστερά ποιο είναι;;;;

 

Snare, toms και πιάτα πιάνουν από τα overheads δηλαδή.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα παραταω LK .

@THEOD εισαι σιγουρος οτι παιρνετε τα φαρμακα που σας εγραψα;Αυτα ηταν κατασταλτικα εδω βλεπω γκαζια τρελλα . ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον miking βλέπω…

Ένα το D 112, στην κάσα, το sm75 (ή κάτι σε πούρο) στο cowbell, το  C2 overhead (δεξιά ;  ) , το άλλο αριστερά ποιο είναι;;;;

 

Snare, toms και πιάτα πιάνουν από τα overheads δηλαδή.

 

 

 

O Zach  θέλει 2  overhead και ενα μπότα . Συνήθως βάζουμε 2 AKG C 451 ή 2 Neumann KM184  αλλά ειναι εκνευριστικά καθαρά για τα γούστα του . cowbell βάλαμε ενα 57 .Αυτη φορά βάλαμε 2 c2.

Με τα overhead  πιάνεις το ύφος και τις δυναμικές όπως είναι  ;)

 

Καλα τα παραταω LK .

@THEOD εισαι σιγουρος οτι παιρνετε τα φαρμακα που σας εγραψα;Αυτα ηταν κατασταλτικα εδω βλεπω γκαζια τρελλα . ;D

 

 

 

μπερδευτήκαμε και πήραμε ανασταλτικα ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρελάρες Κρητικοί ;D

 

Πλάκα πλάκα αυτό μου φαίνεται πιο γήινο απο τα άλλα 2 που έχεις ανεβάσει και δεν καταλάβαινα που αρχίζει και που τελειώνει ο κύκλος.

 

 

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου