Προς το περιεχόμενο

Blue bossa...(clip)


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άνοιξαν πολλά 'μέτωπα' στο thread, ( :D) θα προσπαθήσω να μείνω όμως στο ζουμί !!To κομμάτι άψογο.Το θέμα αυτό είναι ακριβώς αυτό που λέει και ο τίτλος..'Eπαγγελματικά' παιγμένο στα πιο πολλά σημεία, τα ' ' μπήκαν επειδή προφανώς το έκανες για πάρτυ σου και όχι επαγγελματικά.. ;)

 

Δεν έχω καμία ουσιαστική ένσταση στο οτιδήποτε, και το wah ήταν ωραία άποψη στα αυτιά μου..

Πολύ όμορφη φρασεολογία ,απεφάνθην, μιας και το ακούω 5η φορά συνεχόμενη!  8)

Φαίνεται όμως κάποια στιγμή η έλλειψη δημιουργικότητας (και συμβαίνει σε όλους μας νομίζω),όταν παίζουμε σολο -τουλάχιστον όσοι δεν είμαστε ψημένοι σε κάποιο στυλ και με εμπειρίες.

Σε γενικές γραμμές, μόλις μπήκα στην 6η φορά ακούσματος ..!!  ;D

 

Τα λάθη σου μου άρεσαν, και πρέπει να γίνονται.Εκεί είναι το νόημα της jazz.

 

και όπως έλεγε ένας τύπος εν ονόματι Miles, don't play what's there.play what's not there  ;)

Kαλή συνέχεια αναμένω κι άλλα (και όχι μόνο εγώ)  :)

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όσο κι αν προσπάθησα, δεν κατάφερα να ακούσω άκυρες νότες στο σόλο του longshadow. Αλλά και να υπήρχαν, ο άνθρωπος το δήλωσε από την αρχή ότι δεν είναι τζαζίστας και ότι το έγραψε σε φάση χαβαλέ οπότε άκυρα είναι μάλλον τα σχόλια του στιλ "πάνω από το G7 θα μπορούσες να παίξεις χρωματικές προσεγγίσεις ή altered κλίμακες ή υποκαταστάσεις b5". Μια caipirinha ακόμα, παρακαλώ!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο κι αν προσπάθησα, δεν κατάφερα να ακούσω άκυρες νότες στο σόλο του longshadow. Αλλά και να υπήρχαν, ο άνθρωπος το δήλωσε από την αρχή ότι δεν είναι τζαζίστας και ότι το έγραψε σε φάση χαβαλέ οπότε άκυρα είναι μάλλον τα σχόλια του στιλ "πάνω από το G7 θα μπορούσες να παίξεις χρωματικές προσεγγίσεις ή altered κλίμακες ή υποκαταστάσεις b5". Μια caipirinha ακόμα, παρακαλώ!  8)

 

Mα, ναι! Ακριβώς! Τα λάθη έπρεπε να τα βάλω σε " " ,μάλλον...

 

Κάνε 2 τα caipirinha ,μάστορα!  :D

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thank you bloody ,spy ,pastelius!!...

Σε γενικές γραμμές, μόλις μπήκα στην 6η φορά ακούσματος ..!!  ;D

 

Ενταξει, αν ειναι να παθεις μουσικο overdose θα συνιστουσα να το παθεις ακουγοντας τιποτε αλλο.. ;) ;D  caipirinha.jpg  Γεια μας!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου