Προς το περιεχόμενο

Boss GT-8


not_guilty

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν και δεν δηλωνω fan και δεν πολυγουσταρω πεταλιερες, και αν και η γνωμη που αποκομισα απο αυτες τις 2 (GT8 kai Tonelab) ειναι απο συντομες επαφες τα συμπερασματα μου ειναι οτι και οι 2 ειναι κατ αρχην αξιοπρεπη μηχανηματα (προς Θεου ΟΧΙ ΖΟΟΜ.....)........η tonelab ομως με επεισε περισσοτερο.....οντως ειχε λιγοτερο gain σε σχεση με την GT8 αλλα (ειδικα αν τη συνδυασεις με εναν hot μαγνητη) ειναi υπεραρκετο. Επιπλεον ηχητικα μου φανηκε καπως πιο ζεστη , λιγοτερο digital. Eκει που η gt8 με εκνευρισε ειναι στον τομεα ευχρηστια (και να φανταστεις οτι χρησιμοποιω, μαζοχιστικα, και μου αρεσει να προγραμματιζω rack........) :D :D :D :D

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν σου φτάνει το gain της Tonelab συνδύασε την με κάποιο πεταλάκι της αρεσκείας σου που προσφέρει τα γκάζια που ζητάς και θα είσαι καλυμένος απο κάθε άποψη. 8)

Superstarz band!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Superfunk εσύ θα μας πεις σιγά σιγά ότι ο Fender Twin έχει περισσότερα γκάζια(!!!!!!!!!!) απο τον Mesa Triple Rectified :lol: :lol: :lol:

 

Πως κατάφερες και έβγαλες όσα γκάζια τραβάει η ψυχή σου και ακόμη παραπάνω; :D

 

Ανέβασε κανένα κλιπ να ακούσουμε 8)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το GFX-5 (και όχι μόνο) της ZOOM είναι μεγάλη πατάτα . Στα λεφτά αυτά νομίζω καλύτερο θα ήταν ένα KORG αλλά τα άλα δύο (BOSS, VOX) είναι σαφώς καλύτερα αλλά και πιό ακριβά βέβαια.

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Superfunk εσύ θα μας πεις σιγά σιγά ότι ο Fender Twin έχει περισσότερα γκάζια(!!!!!!!!!!) απο τον Mesa Triple Rectified :lol: :lol: :lol:

το πως αντιλαμβάνεται ο καθένας από εμάς το "γκάζι" είναι τελείως διοφορετικό :wink:

εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με απόλυτα νουμερα, αλλά με μουσικό άκουσμα...! Για τα δικά μου γουστα, ναι ο twin έχει περισσότερο γκάζι!

για τον ίδιο - υποκειμενικό - λόγο το tonelab έχει πολύ γκάζι διαθέσιμο...

 

Aυτό που για κάποιον είναι καθαρό (το gain sto 3,5 πχ) για κάποιον άλλο είναι τερμα γκάζι!

Φαντάζομαι οτι εδώ η διαφορά που ψάχνουμε στο γκάζι, είναι το υπερπαραμορφωμένο σήμα (χεβιμεταλαδικου τύπου) το οποίο έχουν και οι δύο πεταλιέρες (gt + tonelab), απλά -υποκειμενικό πάλι- για εμένα αυτό δεν είναι γκάζι....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω δεν θεωρω πραγματικο γκαζι το υπερπαραμορφωμενο (τζιτζικενιο) γκαζι που προερχεται απο ΠΡΟ-ενισχυση.

 

Ομως ΑΝ θες τετοιο η Tonelab το εχει (στα μοντελλα triple recto & modern) σε ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ποσοτητες (φτανει βεβαια να ΞΕΡΕΙΣ να το βγαλεις χρησιμοποιωντας τα "παραξενα" στρογγυλα κουμπακια :lol: που εχει πανω του το "μηχανισμα" :lol: )

αν το συνδιασεις δε με 2-3 υπερ-καφρικα "πεταλακια" που εχει πανω της η πεταλιερα θα σε ζηλευει ακομα και ο μακαριτης ο Darell :wink:

 

Μη μπερδευουμε τη vintage ΕΜΦΑΝΙΣΗ ενος μηχανηματος με τις δυνατοτητες του :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου