Προς το περιεχόμενο

Ronnie James Dio 10/07/1942 - 16/05/2010


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε steeveB να σου πω εγω που ειχα παει να τον δω με τους Sabbath (Η&Η)

Το στησιμο του ηχου, ηταν απαραδεκτο, ακουγοταν πολυ βαβουρα απο τα ηχεια... Ο μηχανικος ηχου και το λοιπο συνεργειο μετα απο αυτη την συναυλια επρεπε να παραιτηθουν. Κι ομως, ο μεγιστος Ronnie, με την φωνη του, καταφερε να ''σβησει'' αυτο το κακο στησιμο. Τι κι αν ηταν 67 χρονων, τι κι αν ειχε περιοδευσει σε ολο τον κοσμο, εχοντας κουραστει απο τα συνεχομενα Live... Τα εδοσε ολα και το κοινο τον αποθεωσε... Γυρνοντας στον δρομο, με σταματησε ενας και βλεποντας οτι φοραγα μπλουζα sabbath, με ρωτησε πως ηταν η συναυλια. Ενα πραγμα του απαντησα: ''Ειχα την τιμη να δω απο κοντα την μεγαλυτερη φωνη που περασε απο τον χωρο της rock/metal μουσικης... ''

Black Sabbath addicted!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Όντως πολύ κρίμα ρε γαμώτο. Έφυγε ένας ωραίος άνθρωπος και μια τεράστια φωνή... ΤΕΡΑΣΤΙΑ όμως. Και όντως νομίζω κι εγώ ότι πρόκειται για τον πιο χαρακτηριστικό και σπουδαίο του είδους του. Θα είναι πάντα στα αυτιά, στο μυαλό και στις καρδιές μας...

 

Υ.Γ Από τους ελάχιστους τραγουδιστές που μέχρι και στα 100 να έφτανε η φωνή του θα έμενε αναλλοίωτη... Χαρισματικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι συγκλονισμένος που έφυγε αυτος ο θεος.

Μου φαίνεται πολύ περίεργο που κανείς μέχρι τώρα στο noiz δεν ανεφερε κάτι στον θάνατο αυτού του θρύλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1979 - 1980 Αρχίσαμε να ακούμε σοβαρότερα μουσική και κοντά στο 1982 βρέθηκα με φίλους σε live.... δεν ξανατραγούδησα για καναδυο μήνες μέχρι να ξεπεράσω το σοκ.

Μεγαλώσαμε με την φωνή του, μας έκανε συντροφιά ατελείωτες ώρες ενώ ήταν το σημείο αναφοράς όταν μιλούσαμε για Ροκ Φωνή.

Δεν υπάρχει ρόκερ που να μη δάκρυσε στην είδηση του θανάτου του....

 

ΑΘΑΝΑΤΕ

Ronnie James Dio.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν ειναι και θα ειναι ο αγαπημενος μου τραγουδιστης,παντα ακουγα σπανια τα τραγουδια του για να μην παψουν ποτε να μου αρεσουν.ευτυχως η κληρονομια που αφησε πισω του ειναι τεσαστια.Γ****ο πως τα φερνει ο καιρος,πριν λιγες μερες πολοι απο εμας τον αναφεραμε στο τοπικ με τους αγαπημενους τραγουδιστες.

R.I.P RONALD JAMES PADAVONA (DIO)

 

ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΤΟΥ,δεν γραφω μεγαλα λογια ειναι μια καταθεση ψυχης για τον αγαπημενο μου ronnie

http://www.youtube.com/watch?v=i4pfNDJzQ1U

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι και να πω λίγο θα είναι.Θα πρότεινα να γίνει ένα tribute στο video section.Μπορεί αν τα καταφέρω να βρω backing track να το ανοίξω  εγώ.

 

Ronnie James Dio R.I.P

 

You're in danger

The last of a line

But the vision lasts forever...

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου