Προς το περιεχόμενο

κάθισμα drums


belalik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες..

 

 

Αποφάσισα να πάρω ένα καλό καθισματάκι για τα drums, γιατί τελευταία έχω προβληματάκια με τη μέση μου και πιστεύω ότι εκτός από το PC ευθύνεται και το χάλια καθισματάκι που έχω εδώ και 1-2 χρόνια..

 

Θα πάρω κάτι με υποστήριξη για τη μέση, και κοιτάω τι επιλογές έχω.. Ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας, και αν έχετε κάτι εσείς δοκιμάσει ...

 

 

Πρέπει να είναι καλό το κάθισμα της ΤΑΜΑ: http://www.thomann.de/gr/tama_ht741.htm, αλλά είναι πανάκριβο .. Μάλλον θα αξίζει τα λεφτά του, και είμαι γενικά υπέρ της άποψης ότι κάτι τέτοιο που θα το χρησιμοποιώ αρκετά και μάλλον για χρόνια, αξίζει να δώσει κανείς χρήματα.

 

Ωστόσο, κοιτάω και αυτό: http://www.thomann.de/gr/km_14055.htm

 

σε συνδυασμό με: http://www.thomann.de/gr/k+m_14043.htm

 

Είναι περίπου 100 ευρώ φτηνότερο, και φαίνεται αρκετά καλό (είναι συμβατά, και προσφέρει επίσης ρυθμίσεις ύψους/απόστασης του στηρίγματος της μέσης κλπ).

 

Ακόμα, το μουσικόραμα πουλάει ένα κάθισμα με υποστήριξη μέσης της STAGG, αλλά το καρεκλάκι είναι στρογγυλό και προτιμώ κάθισμα σέλας, και τέλος πουλάει και το drumstore δυο καθίσματα με πλάτη (τουλάχιστον τα έχει στο site), ένα ADAM και ένα άλλο που δεν μπορώ να βρω πουθενά αλλού.. Αλλά είμαι διστακτικός ..

 

 

Γνώμες; ....

 

 

θ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

καλημερα φιλε μου...Εγω εχω παρει το Tama το καθισμα που ζαχαρωνεις...

Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος,αν υποθεσεις οτι 10 χρονια επαιζα με ενα χειροποίητο ξυλινο.!! 8O Εγω προσωπικα,το πηρα χωρις την πλατη,λογο της τιμης,και αργοτερα θα παω στον τριμη και θα παρω και την πλατη.Τσεκαρε και στον τριμη για τιμη γιατι νομιζω οτι παιζει ιδιες τιμες με Thoman.παντως ειναι πολυ καλο και αξιζει τα λεφτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος είναι ο Τρίμης; ... Μπορείς να μου στείλεις τηλέφωνο;

 

Στείλε με pm αν είναι, μη θεωθηθεί και σαν διαφήμιση .. :) ...

 

 

 

Με βλέπω να τα σκάω για το ΤΑΜΑ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους!!

Επειδη δεν ξερω τι ειναι το pm στο στελνω ετσι και αντε να τσεκαρεις.κατα την γνωμη μου εχει πολυ καλες τιμες γενικα...

 

Stelios Trimis & Co Oe

1A, Harilaou Tricoupi Str., 106 78 Athens

 

Tel.01 3830816

Fax.01 3302696

Mail: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, θα ήθελα κι εγώ να με βοηθήσετε στην επιλογή ενός καθίσματος.

 

Εδώ και λίγους μήνες έχω μια μούφα - Millenium MDT1. Δεν ξέρω αν μου έτυχε κάποιο ελαττωματικό μοντέλο, πάντως έιναι χάλια. Είναι τελείως ασταθές, ταλαντεύεται αριστερά-δεξιά και δεν πιάνει καμιά βίδα. Το ύψος δεν ρυθμίζεται με τίποτα, το σφίγγω τέρμα και πάλι πέφτει.  

 

Επειδή αρκετά ασχολήθηκα μαζί του, θέλω να ακούσω καμιά γνώμη για κάθισμα, το πολύ όμως μέχρι 70-75 ευρώ. Θα ήθελα να είναι όσο το δυνατόν πιο αναπαυτικό σε πολύωρη χρήση και φυσικά σταθερό.

 

Ευχαριστώ.   :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, θα ήθελα κι εγώ να με βοηθήσετε στην επιλογή ενός καθίσματος.

 

Εδώ και λίγους μήνες έχω μια μούφα - Millenium MDT1. Δεν ξέρω αν μου έτυχε κάποιο ελαττωματικό μοντέλο, πάντως έιναι χάλια. Είναι τελείως ασταθές, ταλαντεύεται αριστερά-δεξιά και δεν πιάνει καμιά βίδα. Το ύψος δεν ρυθμίζεται με τίποτα, το σφίγγω τέρμα και πάλι πέφτει.  

 

Επειδή αρκετά ασχολήθηκα μαζί του, θέλω να ακούσω καμιά γνώμη για κάθισμα, το πολύ όμως μέχρι 70-75 ευρώ. Θα ήθελα να είναι όσο το δυνατόν πιο αναπαυτικό σε πολύωρη χρήση και φυσικά σταθερό.

 

Ευχαριστώ.   :)

 

φίλε μου μη τσιγγουνευτεις λεφτα για καθισμα...εδωσα 280 ευρω για το PEARL D-2000BR και δεν το εχω μετανιώσει καθόλου!

αν δεν εχεις πάντως τσεκαρε στο drumstore αυτο http://www.drumstore.gr/productsdesc.php?id=1517 ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εχω και εγω και ειναι μεν καλο αλλα τελικα αφου εκατσα σε καθισμα φιλου που κανει μυτη νομιζω οτιτεοια καθισματα ειναι οτι καλυτερο

και αν παιζεισ γενικα και διπεταλο οποτε εισαι unbalanced ολη την ωρα φανταζομαι οτι και η πλατη θα ειναι επισης σημαντικο πραγμα... εγω ειμαι σε φαση να πουλησω αυτο που εχω και να παρω ενα με πλατη... με τρωει πολυ η τσεπη μου τις τελευταιες μερες μου φαινεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καθισμα φιλε μου ειναι ισως το σημαντικοτερο μερος του σετ.Ενα καλο καθισμα θα σε βοηθησει να αισθανεσαι πιο ανετα και να αποφυγεις ολους τους κινδυνους να τραυματιστεις.Δεν αρκει βεβαια μονο το καθισμα.Εχω και εγω αυτο το Τama 1st chair περιπου 2 χρονια και δεν παω πουθενα χωρις αυτο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καθισμα φιλε μου ειναι ισως το σημαντικοτερο μερος του σετ.Ενα καλο καθισμα θα σε βοηθησει να αισθανεσαι πιο ανετα και να αποφυγεις ολους τους κινδυνους να τραυματιστεις.Δεν αρκει βεβαια μονο το καθισμα.Εχω και εγω αυτο το Τama 1st chair περιπου 2 χρονια και δεν παω πουθενα χωρις αυτο !

ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ,ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΚΑΙ MONO ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΡΙΜΗ (αντιπροσωπος Ταμα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου