Προς το περιεχόμενο

Ποιός ήταν μέσα στη συναυλία του Rory Gallagher το '81;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία από τις πιο συγκλονιστικές στιγμές της ζωής μου. Φαντάζομαι αρκετά παληκάρια της ηλικίας μου που ήταν μέσα στο γήπεδο της ΑΕΚ να θυμούνται το μεγάλο Rory Gallagher.

Έχω δει αρκετές φορές τους υπόλοιπους της θρυλικής εκείνης μπάντας τους NINE BELOW ZERO αλλά, πως να το κάνουμε, δεν είναι το ίδιο. Ας συνεχίσει κάποιος φίλος τη κουβέντα που θα ήταν και ένα καλό ερέθισμα για μουσικά ψαξίματα για τους νεότερους φίλους.

 

http://www.greektube.org/content/view/67824/2/

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ναι θυμόμαστε τον μεγάλο Rory όπως επίσης και τα ΜΑΤ και τα δακρυγόνα και την πυροσβεστική που εριχνε νερο για να "σπάσει" τα χημικά νέφη....

30 χόνια περασαν απο τότε, πήγαινα πρώτη Λυκείου

Απίστευτο..........

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χω ξαναπεί, συγκίνηση, δεν μεταδίδω άλλο, τέλος .......

 

Πάρτε να ντύσετε τις αναμνήσεις σας...

http://rapidshare.com/files/133172967/in_athens_1981-_zisisp.rar

 

Το έργο είναι bootleg ακυκλοφόρητο και ο καλλιτέχνης αποβιώσας. Δεν νομίζω να υπάρχει θέμα...

To όνομα zisisp είναι και το pass

 

Courtesy of Zisis Petkanas

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θυμόμαστε τον μεγάλο Rory όπως επίσης και τα ΜΑΤ και τα δακρυγόνα και την πυροσβεστική που εριχνε νερο για να "σπάσει" τα χημικά νέφη....

30 χόνια περασαν απο τότε, πήγαινα πρώτη Λυκείου

Απίστευτο..........

 

+100

 

To πρωτο ξυλο που εφαγα στη ζωη μου (γλυστρισα και επεσα κατω οταν μας την πεσανε και εφαγα της χρονιας μου....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τυχεροι παλιογεροι!!!!! ηταν ο θειος μου...και μου εχει κανει περιγραφη.

ευχαριστουμε για το bootleg!!!!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια μέρα αν θυμάμαι καλά, ο Rory εμφανίστηκε σε ένα από τα δύο κρατικά κανάλια (μόνο 2 είχαμε τότε) και μάλιστα ο παρουσιαστής ήταν ένας ηλικιωμένος κύριος με άσπρα μαλιά και μπαρμπέτες αν δεν απατώμαι τον έλεγαν Οικονόμου. Θυμάμαι πως στην είσοδο ένα συμμαθητή μου που μοίραζε φυλλάδια κατά της Coca-Cola που ήτανε και σπόνσορας της εκδήλωσης. Για τους ΜΑΤατζήδες ούτε λόγος. Τι τρέξιμο ρίξαμε τότε...............

Απίστευτο κυνήγι. Είχαμε και μιά παλαβιάρα ξαδέρφη μου μαζί με μια φιλενάδα της. Η μία είχε χάσει την άλλη μέσα στον πανικό και το βρωμόξυλο που έπεφτε. Η θεία μου έκανε πάνω από μήνα για να μου ξαναμιλήσει για τα μέρη που τράβαγα τη κόρη της.

Θα ρίξω και μια πρόταση. Πριν από καιρό είχαμε κανονίσει με κάτι φίλους μία επίσκεψη στο Ballyshanon και το Cork, τα λημέρια του Rory. Ναυάγησε. Ίσως ο πιο έμπειρος superfunk να κανονίσει κάτι και με τίποτα Noizάδες παλιόγερους σαν και μένα τώρα στα 48 μου, να το τολμήσουμε. Καλό θα ήταν να αφήναμε λίγα λουλούδια στον τάφο ενός πολύ μεγάλου μουσικού αλλά και ανθρώπου.

Προσφέρομαι να βοηθήσω όσο μπορώ.

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ίδια μέρα αν θυμάμαι καλά, ο Rory εμφανίστηκε σε ένα από τα δύο κρατικά κανάλια (μόνο 2 είχαμε τότε) και μάλιστα ο παρουσιαστής ήταν ένας ηλικιωμένος κύριος με άσπρα μαλιά και μπαρμπέτες αν δεν απατώμαι τον έλεγαν Οικονόμου.

Χρήστος Οικονόμου. Μία και μισή Σάββατο μεσημέρι στην ΕΡΤ.

Είχε την εντύπωση ότι είναι μεγάλος ροκάς και βαθύς γνώστης.

Κάτι σαν τον Καρατζαφέρη.

 

Είχε παίξει και το γκρουπάκι μας τότε στην εκπομπή του  8)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο ρε συ Κώστα. Αυτός ήτανε. Τι έγινε αυτή η (μαύρη) ψυχή;

Είχα ακούσει πως πήγε Αμερική, μετά άνοιξε σχολη δημοσιογραφίας αλλά δεν του έκατσε γιατί τότε που όλα άρχισαν να ασπρίζουν αυτός παρέμενε πεισματάρικα μαύρος.

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ναι,ήμουν κι εγώ με ένα φιλαράκι που έφυγε πια.Στυφή γεύση μου έμεινε,μπάτσοι,συχαμοποίηση και τα νεύρα μας στο κόκκινο....άκου τριάντα χρόνια..μια κωλοεξέδρα απο παλέττες ντυμένη με σάπιες κυλόττες,ήχος αλ αράμπια......τέσπα,το ότι ήταν ο Ρόρυ,δεν καθαγιάζει το σύμπαν.Απο τότε εδώ όλοι για αρπαχτές .....γειά μας

Μα καθόλου δεν αγαπάς τους ανθρώπους ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου