Προς το περιεχόμενο

Παραλαβή δεμάτων


Flipper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην τελευταία παραγγελία που έκανα από γερμανία, όταν πήγα να παραλάβω τα δέματα, είδα ότι το ένα από αυτά ήταν τελείως ανοιγμένο.

 

Αμέσως ρώτησα γιατί συμβαίνει αυτό, και η υπάλληλος προσπαθούσε να με πείσει ότι δεν ήταν! Όταν ήρθαν και άλλοι υπάλληλοι (γιατί επέμενα), τους είπε ότι εγώ το άνοιξα εκείνη τη στιγμή.

 

Τελικά άνοιξα και τα δύο δέματα επί τόπου και δεν έλειπε τίποτα, καθώς το κουτί που ήταν ανοιγμένο (όχι απλά σχισμένο αλλά και οι μεταλλικοί συνδετήρες είχαν ξηλωθεί) περιείχε μόνο μία θήκη βαλίτσα. Όπως και να έχει, θα ήταν πολύ εύκολο να έλειπε κάτι. Προσοχή λοιπόν *πριν* υπογράψετε για την παραλαβή κάποιου πακέτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλιδεν έχω δεί κάτι τέτοιο αλλά μερικές φορές μπορεί να πέσεις σε κάφρους όπως στην περιπτωσή τους.

 

Στο ταχυδρομείο από όπου παραλαμβάνω υπογράφω αφού πάρω στα χέρια μου το δέμα.

 

Καλό είναι πρώτα να παίρνουμε το δέμα στα χέρια μας, και αφού αυτό είναι εντάξει να το παραλαμβάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα όταν παραλαμβάνω δέμα από το thomann πάντα το κουτί είναι σε άθλια κατάσταση και πολλές φορές έχει και τρύπες. Αλλά ποτέ δεν έλειπε τίποτα. Χαρακτηριστικά μια φορά είχα πάρει και μια 10αδα πένες και 5 μικρά καλώδια και ένω το κουτί είχε ένα μεγάλο σκίσιμο σε μια γωνία όλα ήταν μέσα! Μαγεία! Έτσι είναι τα Ελληνικά ταχυδρομία, η τεχνολογία τους έχει αναπτυχθεί τόσο που δεν χρειάζονται κουτιά πλέον! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου