Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για τη κιθάρα μου!


ibanezas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σαν νεος ειπα να θεσω και γω την απορια μου.εχω την ibanez rg 550 που υποτιθεται ειναι μια αρκετα καλη κιθαρα για τα λεφτα της και για hard rock metal shred που τη θελω.για καποιο λογο ομως η κιθαρα καπου χανει στον ηχο και ασ της εχω αλλαξει 100 φορες μαγνητες.δεν εχει ογκο και δεν ειναι καθαρη και διαυγες!κατι φτηνοτερες που εχω παιξει και αλλη μια που εχω φτιαξει ειναι πιο ογκωδες!!βεβαια αυτο δεν εξαρταται μονο απο το οργανο αλλα αυτη ειναι η αρχη!τι να κοιταξω?ευχαριστω καλως σας βρηκαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν νεος ειπα να θεσω και γω την απορια μου.εχω την ibanez rg 550 που υποτιθεται ειναι μια αρκετα καλη κιθαρα για τα λεφτα της και για hard rock metal shred που τη θελω.για καποιο λογο ομως η κιθαρα καπου χανει στον ηχο και ασ της εχω αλλαξει 100 φορες μαγνητες.δεν εχει ογκο και δεν ειναι καθαρη και διαυγες!κατι φτηνοτερες που εχω παιξει και αλλη μια που εχω φτιαξει ειναι πιο ογκωδες!!βεβαια αυτο δεν εξαρταται μονο απο το οργανο αλλα αυτη ειναι η αρχη!τι να κοιταξω?ευχαριστω καλως σας βρηκαα

 

τι μαγνητες εχεις;εχω κι εγω μια rg550 και οντως δεν εχει παχυ ηχο μα οι μαγνητες σιγουρα βοηθανε.εγω εχω dimarzio super distortion και air norton.ειχα τους evolution μα μετα απο καμποσα χρονια τους βαρεθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

evolution kai air norton.koita gia lead pantos pisteyo einai korifaia!apla den exei punch kai ogko!ti les?

 

ο evolution στο bridge δε μου αρεσει ιδιαιτερα.καλος για σολαρισμα shred αλλα για ρυθμικη κτλ δε μου λεει πολλα.ειναι πολυ κοφτερος και πολυ tremble για τα γουστα μου.ο air norton απο την αλλη,πολυ καλος (για neck μιλαω) για metal,hard rock δε νομιζω να κανει για blues κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ibanezas με τι ενισχυτή παίζεις;

 

Η άλλη κιθάρα που έχεις φτιάξει τι χαρακτηριστικά έχει;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε να ρυθμίσεις το ύψος των μαγνητών σε διάφορες θέσεις μέχρι να βρείς το "σωστό σημείο". Πολλές φορές οι απόσταση που δίνει ο κατασκευαστής δεν είναι ότι καλλίτερο. Ισως αν τους χαμηλώσεις λίγο να παίζουν καλλίτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου