Προς το περιεχόμενο

Που μπορει να φτασει κάποιος για να πουλήσει μια συνδεση τηλεφωνου.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αχαχα, στο τελευταίο λέει "σα μεγάλο εκσκαπτικό μηχάνημα (μπολτώζα)..."

 

Αυτό είναι που λέμε μπολτώζας κι ερωτιάρης.

 

Πάντως αυτοί οι διαόλοι έχουν την κακή συνήθεια να με παίρνουν τηλέφωνο στις 3.30 το μεσημέρι που έχω γυρίσει από δουλειά και κοιμάμαι. Κάποια μέρα θα ακούσουν ευχολόγια αλλά λυπάμαι τις κοπελίτσες που δουλεύουν για 3.60 για τον κάθε ηλίθιο team leader

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

"πάντα να λες ότι ξέρω κι αν δεν ξέρεις  μπορείς να αυτοσχεδιάσεις"...

 

 

αυτό που θέλω να παρατηρήσω σε μια παρένθεση είναι πως είναι τόσοι πολλοί πλέον αυτοί που μπλέκουν την ενεργητική με την παθητική φωνή που σε λίγα χρόνια όσοι το γράφουν σωστά θα τρώνε διόρθωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχαχα, στο τελευταίο λέει "σα μεγάλο εκσκαπτικό μηχάνημα (μπολτώζα)..."

 

Αυτό είναι που λέμε μπολτώζας κι ερωτιάρης.

 

Πάντως αυτοί οι διαόλοι έχουν την κακή συνήθεια να με παίρνουν τηλέφωνο στις 3.30 το μεσημέρι που έχω γυρίσει από δουλειά και κοιμάμαι. Κάποια μέρα θα ακούσουν ευχολόγια αλλά λυπάμαι τις κοπελίτσες που δουλεύουν για 3.60 για τον κάθε ηλίθιο team leader

 

Βασικά το συστημα έχει ως εξής: 500 ατομα απαντανε σε μια αγγελια. Τους λένε οτι για 3 ημερες θα εργαστουν δοκιμαστικά και αν κανουν καλη δουλεια θα τους προσλαβουν. Μεσα σε αυτες τις τρεις ημέρες, πρέπει για ενα 8ωρο να τηλεφωνουν διαρκώς. Εαν κανουν τρεις νεες αιτήσεις κερδιζουν την δουλειά. Λιγοστοι τα καταφέρνουν. Σκεφτείτε όμως οτι 500 άτομα έχουν κανει απο 1000 κλήσεις το λιγότερο σε τρεις ημέρες. Μιλάμε οτι η εταιρεία έχει κάνει 500.000 προσπάθειες να ψαρεψει πελατες με ΜΗΔΕΝΙΚΟ κοστος αφου τα 500 ατομα εργαζονται δοκιμαστικα και διχως αμοιβή για τρεις ημέρες!!!

ΤΟ ερώτημα ειναι εαν πρέπει να λυπάσαι τις κοπελίτσες και τα αγοράκια ή να τα βρίσεις που δεν εχουν μυαλό και τα κοροιδεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ έχω εργαστεί σε τηλεφωνικό κέντρο κ ήταν 4ωρο κ πολύ τυπικοί στις πληρωμές, δηλαδή δεν εργάστηκα ούτε λεπτό χωρίς να πληρωθώ στην προκειμένη. Κ η πρόσληψη ήταν εντελώς τυπική, δηλαδή μίλησα με την υπεύθυνη εκεί, έγινε μια ενημέρωση μια δυο μέρες και ξεκίνησα.

 

Τα μπόνους να μαι ειλικρινής δεν πολυεπαιζαν αλλά δεν τα έπιανε και κανείς ιδιαιτέρως. Μόνο σε πολύ συγκεκριμένες καμπάνιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Prank call with telemarketer

 

Γενικά να ζητάτε από αυτόν που σας καλεί αριθμό ταυτότητας και όταν σας ρωτήσει τι τον θέλετε, να πείτε ότι είναι για την καταγγελία για παρενόχληση. Βοηθάει  ;D

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, σωστόοοος.

 

Γενικά νομίζω οτι δε χρειαζεται να υπερβαλουμε (δε λεω οτι υπερβαλει κανεις εδω μεσα, αλλα απο φιλους που τους ειπα τη φαση). Αν μας ενοχλουν το κλεινουμε, αν γουσταρουμε να κάνουμε πλακα ακομα καλυτερα :D

 

Απ'οτι φαινεται οι εταιρειες (εκ το υστερων τουλαχιστον) δεν εχουν διαθεση να εξαπατησουν κανεναν. Τωρα αν το κανουν με την ελπιδα να μην το ψαξεις, τι να πω, ουτε γω δε θα μπορουσα να το σκεφτώ, που το σκεφτηκα ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος να τους μαθει εκει περα πριν να κανουν υποδειξεις στους σκλαβ εεε υπαλληλους τους να μαθουν λιιιιγη ορθογραφια...

Ειδικα στο ποτε χρησιμοποιειτΑΙ η παθητικη φωνη και ποτε χρησιμοποιουμΕ την ενεργητικη...

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τωρα που διαβασα αυτες τις οδηγίες άρχισα να τους λυπάμαι λίγο.

 

Πίστευα οτι αυτοι οι "φιλοδοξοι" υπαλληλοι που ονειρευονται μια λαμπρη καριερα και κανουν σεμινάρια, ή παιρνουν χαρτια με οδηγιες γι'αυτό, ειναι μόνο καρικατούρες σε ταινιες οπου στο τέλος αλλαζει η ζωή τους.

 

Καλά με τα λεγε η φιλη μου η κνιτισα. Ο καπιταλισμος εχει χοντρο προβλημα στο μυαλο σε λεω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου