Προς το περιεχόμενο

Drums 700E


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά...Ενδιαφέρομαι να αλλάξω επιτέλους το αρχαίο σετ μου μετά το τέλος και των πανελληνίων εξετάσεων.Ξέρω ότι είναι ένα ακόμη συνηθισμένο thread αλλά θα ήθελα τη γνώμη σας.

 

Σκέφτομαι λοιπόν να δώσω μέχρι και 700Ε για το καινούριο μου σετ.Μέχρι στιγμής έχω σταμπάρει το παρακάτω:http://www.thomann.de/gr/gretsch_catalina_maple_fusion_mocha.htm

 

Περιμένω γνώμες και προτάσεις.

 

ΥΓ:Θα ήθελα επίσης να μάθω αν γνωρίζει κάποιος κατάστημα μουσικών οργάνων που συνεργάζεται με την Gretsch για Θεσσαλονίκη.

 

Ευχαριστώ

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τώρα κατάλαβα ότι έχει αλλα 100 thread ίδια με το δικό μου :-X , οπότε επικεντρώνομαι στην άποψη σας για τα Gretsch και για κατάστημα που τα διαθέτει.

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάποια gretsch catalina είχα παίξει καποτε και μου άρεσαν πάρα πολύ, δε θυμάμαι όμως ποια ήταν! Αυτό που θα σου πω ειναι να παίξεις σε όσο περισσότερα μπορείς και να μην βιαστείς! Τα τύμπανα είναι θέμα υποκειμενικό και ο καθένας μας έχει άλλα αυτιά, άλλες επιρροές, άλλα γούστα..

 

Θέλεις να μας πεις 2 πράματα για τα λεφτά που θα δώσεις για drums, για τα πιατίνια, αν ξέρεις τι διαστάσεις θες, ή αλλιώς τι μουσική παίζεις έτσι ώστε να υπάρχουν πιο στοχευμένες προτάσεις?

 

ΥΓ. Όσον αφορά τη Θεσσαλονίκη δυστυχώς δεν γνωρίζω κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλώς και θα ψάξω φίλε μου απλά εδώ στη Θεσσαλονίκη δεν έχει και ΤΑ μαγαζιά με drums...Τέλος πάντων,οι διαστάσεις θα είναι νορμάλ(snare:14 , toms:12,13  βαθύ: 16 κάσα:22)

 

Βέβαια το συγκεκριμένο σετ έχει διαφορετικές διαστάσεις αλλά δεν με πειράζει...Θεωρώ οτί ο συνδιασμός ξύλου και τιμής είναι πολύ καλος.

 

Όσον αφορά τα πιατίνια θα αποφασίσω αργότερα μιας και τώρα δεν διαθέτω αρκέτα χρήματα έτσι ώστε να πάρω κάποιο αξιόλογο σετ.

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος πάντων,οι διαστάσεις θα είναι νορμάλ(snare:14 , toms:13 , 15 , βαθύ: 16 κάσα:22)

 

toms 13, 15 > δε μου ακούγεται πολύ νορμάλ. 15' τομ είναι ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΑΜΑ

 

για γκρέτσ από μένα +1

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν διαφορες ποιότητες Maple....

 

 

Η αλήθεια είναι πως αυτό δεν το γνώριζα...Όσο μεγαλώνει κανείς μαθαίνει...

Δηλαδή μπορεί ενα σετ με birch shells να είναι πιο ποιοτικό ακουστικά από ένα maple;

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε αλλάζουν τα πράγματα,γιατί είδα πολλά σετάκια με ξύλα birch που μου άρεσαν.

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου