Προς το περιεχόμενο

Combo ενισχυτής μπάσου: Gallien Krueger ή Ampeg?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εαν χρησιμοποιειτε ΡΑ-mixer, μπορειτε να δοκιμασετε να περασετε το μπασο στο ΡΑ.

 

 

 

 

Νικος

 

Νίκο απαντώντας στην ερώτησή σου, δυστυχώς δεν χρησιμοποιούμε PA-mixer.

 

Θανάσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν βάλουμε την ένταση πάνω από το μισό αρχίζει το τρίξιμο. Απελπιστική κατάσταση λέμε.

 

έχετε δοκιμάσει να του σφίξετε όλες τις βίδες καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε δοκιμάσει να του σφίξετε όλες τις βίδες καλά;

 

Να 'ταν μόνο οι βίδες δεν θα είχαμε πρόβλημα. Το ηχείο είναι ψηλο σάπιο και έτοιμα να σκιστεί. Γι' αυτό μπήκε στο τριπάκι να πάρει καινούριο ενισχυτή. Το θέμα είναι ποιόν? Μέχρι στιγμής είμαστε ανάμεσα σε 2 επιλογές. Τον gallien krueger backline 115 και τον warwick sweet 15.3. Για τον τελευταίο έχουμε ακούσει κολακευτικά σχόλια τις τελευταίες 2 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καφέ κερνάς?  ;)

Όποτε θες... Να σου δείξω και το rig μου!!! :) Μπορεί εν τέλη να τον αγοράσεις και εσύ!!200 ευρώ κάνει...

funky_bassman θα τον δούμε τον harley benton αλλά γιατί δεν μου κολάει καλά αυτή η μάρκα. Μας έφερε ένας φίλος να δοκιμάσουμε ένα μπάσο harley benton και πραγματικά ήταν σκέτη απογοήτευση. Τώρα για ενισχυτές δεν ξέρω καθόλου πως τα πάνε.

Και εμένα δεν μου κόλλαγε αυτή η μάρκα και όπως είπα στάθηκα τυχερός γιατί ενώ οι καμπίνες δεν μου γέμισαν ποτέ το αυτί αυτός ο ενισχυτής τα σπάει!!! Και προφανώς τα όργανα που φτιάχνει δεν είναι και τα καλύτερα... Αν είστε από Αθήνα πάρε τον μπασίστα και ελάτε από το σπίτι να τον τσεκάρετε...

 

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποτε θες... Να σου δείξω και το rig μου!!! :)

 

Το μιλάμε από βδομάδα! Πρόσεξε μόνο μην γουστάρεις με το p και αφήσεις 5χορδα, 6χορδα και λοιπές κιθάρες  ;D. Sorry για το hijack!

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μιλάμε από βδομάδα! Πρόσεξε μόνο μην γουστάρεις με το p και αφήσεις 5χορδα, 6χορδα και λοιπές κιθάρες  ;D. Sorry για το hijack!

Το φοβάμαι ήδη ότι θα μου αρέσει το P...  ::) ::) ::)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φοβάμαι ήδη ότι θα μου αρέσει το P...  ::) ::) ::)

 

Τι ακριβώς φοβάσαι ΛΑΚΗ;  :P

Ότι θα σου αρέσει το πραγματικό μπάσο; ε; Τι;

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς φοβάσαι ΛΑΚΗ;  :P

Ότι θα σου αρέσει το πραγματικό μπάσο; ε; Τι;

Πες το και έτσι.. Απλά δεν έχω λεφτά για να πάρω καινούριο μπάσο τώρα οπότε αν μου αρέσει την κάτσαμε!!!! Με βλέπω να γκρινιάζω όλη μέρα...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου