Προς το περιεχόμενο

Γελάει ο κόσμος με την εθνική Ελλάδος!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γελάει ο κόσμος με την εθνική όπως λέω και στο τίτλο..

Το περίμενα να πώ την αλήθεια οτι δεν είμαστε και για πολλά πολλά σ αυτό το μουντιάλ.. αλλά το σημερινό ήταν το κάτι άλλο.

Προπονητής συνταξιούχος κολλημένος στις μνήμες του euro (δε λέω respect αλλα ρε ρεχάγκελ πέρασαν 6 χρόνια, το ποδόσφαιρο εξελίσεται και όπως και να έχει δεν θα έχουμε πάντα την κολωφαρδία μαζί μας). Οι επιλογές του σήμερα απλά τραγικές, με Σειταρίδη (ο οποίος έχει να παίξει μπάλα γύρω στα 3 χρόνια λόγω τραυματισμών).

Με ΒΥΝΤΡΑ κεντρικό αμυντικό ο οποίος εντάξει για το παιδί τι να πώ, απλά δεν το έχει καθόλου.. και έχεις τον Κυργιάκο στο πάγκο ο οποίος όπως και να έχει παίζει στη liverpool με τα θηρία. Τζιόλης ανύπαρκτος, Κατσουράνης μόνο για να φωνάζει και καραγκούνης για να πέφτει.. αλλά μάλλον αυτα πιάνουν μονο στο ελληνικό πρωτάθλημα. ;D

Απο κέι και πέρα εντάξει δεν ξέρω πόσο ακόμα αντέχει μια χώρα να βλέπει το ψυχωπαίδι του Ρεχαγκελ τον Χαριστέα να παίζει μπάλα, λες και έχει συμβόλαιο και πρέπει ι εθνική να του δίνει δουλειά σε κάθε διοργάνωση μιας και πλέον δεν παίζει ούτε στην ομάδα του. Νυρεμβέργη περσι 19 συμμετοχες 1 γκολ. και έχεις στον πάγκο Νίνη οποιος το παλικάρι έχει δείξει οτι μπορεί να βγάλει μια μπαλιά της προκοπής και να κάνει και καμια ενέργεια δημιουργική στον επιθετικό κομμάτι εκει που η ομάδα είναι τουλάχιστον αρτιοσκληρωτική. Πήγε στη ρόμα και τους έκανε γιο-γιο. στην κορέα θα κολώσει??

Ξεκινάει με σαλπιγγίδη στο πάγκο ο οποίος μόλις μπήκε στο 80' έκανε τουλάχιστον 3 σοβαρές ενέργειες που κατέληξαν σε ευκαιρία.

Απλά μια ομάδα που φάνηκε τουλάχιστον απροετοίμαστη, απροπόνητη με μέσο όρο ηλικίας 30, με παίκτες οι οποίοι πολλοί απο αυτούς δεν παίζουν στις ομάδες τους, και θα ΠΡΕΠΕΙ να παίζουν στην εθνική.. και εν πάση περιπτώση ας έχουν το θάρρος να πάνε μόνοι τους σπίτια τους αφου οι υπεύθυνοι δεν μπορουν να τους στείλουν.. και θα πρέπει να βλέπουμε μια ομάδα έκτρωμα η οποία δεν έκανε μισή ευκαιρία στη Νοτια Κορέα.. Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει με την Αργεντινή  ???

Αυτά καλοπροαίρετα... Περιμένω τις απόψεις σας...

 

Μαθε και στον λαμπαρντ λιγη μπαλα.....  ::) ::) ::)

Μπάτε να γιομίσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Θεωρώ την όλη υπόθεση ως ένα ακόμη επιχείρημα για το ότι δεν υπάρχει ελληνικό ροκ. Διευκρινίζω ότι δεν είμαι ούτε οπαδός, ούτε εκνευρισμένος.

 

 

 

Ουτε υπηρξε ούτε θα υπάρξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ η ομάδα έιναι για σφαλιάρες. Όταν έρθουν θέλει να παμε να τους πετάξουμε κανα ζαρζαβατικό απο τα σάπια μπας και βάλουν καθόλου μυαλό...τι να πω ρε >:( >:(

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω τις απόψεις σας...

 

η αποψη μου ειναι πως το θεμα ειναι τελειως για γελια και δεν εχει χωρο στο νοιζ

οπουδηποτε υπαρχει εστω και ελαχιστη σκεψη εξω απο τα στεγανα.

 

καταλαβαινω πως το οπαδιλικι ειναι στην φυση του ανθρωπου αλλα προτιμω να καυγαδιζουμε για ''φεντερ-γκιπσον'' η ''πισι-μακ'' παρα να λεμε για ''μπαλιτσα''....

 

φυσικα προσωπικη μου αποψη....! :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αποψη μου ειναι πως το θεμα ειναι τελειως για γελια και δεν εχει χωρο στο νοιζ

οπουδηποτε υπαρχει εστω και ελαχιστη σκεψη εξω απο τα στεγανα.

 

καταλαβαινω πως το οπαδιλικι ειναι στην φυση του ανθρωπου αλλα προτιμω να καυγαδιζουμε για ''φεντερ-γκιπσον'' η ''πισι-μακ'' παρα να λεμε για ''μπαλιτσα''....

 

φυσικα προσωπικη μου αποψη....! :)

 

Φυσικά fender και φυσικά pc......αχαχαχ αστειεύομαι ;D ;D ;D

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αποψη μου ειναι πως το θεμα ειναι τελειως για γελια και δεν εχει χωρο στο νοιζ

οπουδηποτε υπαρχει εστω και ελαχιστη σκεψη εξω απο τα στεγανα.

 

καταλαβαινω πως το οπαδιλικι ειναι στην φυση του ανθρωπου αλλα προτιμω να καυγαδιζουμε για ''φεντερ-γκιπσον'' η ''πισι-μακ'' παρα να λεμε για ''μπαλιτσα''....

 

φυσικα προσωπικη μου αποψη....! :)

 

Το θέμα το έβαλα στο περι ανέμων οπου έχει θέση..γ αυτο και λέγεται έτσι  ;D

Και φυσικά δε μιλάμε για οπαδιλίκι.. αυτo είναι για ανίδεους και τουλάχιστον αγράμματους..

Αλλά εντάξει μουντιάλ έχουμε  να μην πούμε και καμιά μ..κία.

Φυσικά και εγώ προτιμώ να μαλώνω για φέντερ-γκίπσον.. εδω που τα λέμε ποια γκιπσον???? ;D

Άλλα όπως και να έχει δε νομιζω οτι αποτελεί και μέγα σφάλμα ειδικά σε μια περίοδο όπου για ένα μήνα όλοι θα ασχολούνται με αυτό... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, μην το παιρνεις σαν προσωπικη μομφη, αλλα πιο πολυ ως μια γενικη παρατηρηση!

αλλωστε γνωμες ζητησες!

:)

 

για ένα μήνα όλοι θα ασχολούνται με αυτό...

 

αυτο ακριβως ειναι και το προβλημα μου!

δεν μας φτανει που ολοι θα ασχολουνται με αυτο?

πρεπει να το βρισκουμε μπροστα μας και στο νοιζ?

:)

 

 

 

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  ...και φυσικά θα μιλήσουμε και για άλλα πράγματα πέρα απο το ... οργανάκι του καθενός μας!Εκτός εάν νομίζει κάποιος οτι όλος ο κόσμος περιστρέφεται γύρω απο το οργανάκι του.Άλλωστε οι αρχαίοι παπούδες μας είχαν τον αθλητισμό,τη μουσική,την επιστήμη και τη φιλοσοφία αλληλένδετα ενταγμένα στην παιδεία τους και στην εν γένει κοσμοθεώρησή τους.

  Και να μην ακούω τη γνωστή παροιμιώδη Ελληνική κλάψα.Η ομάδα που παίζει τώρα στο Μουντιάλ που δικαίως κατέκτησε το Γιούρο,είναι η ομάδα που πρίν λίγα χρόνια έτρωγε την εφτάρα στην Κοπεγχάγη απο τη Δανία.Βελτιώθηκε απο τότε σε συλλογικό επίπεδο το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα έστω και στο ελάχιστο?ΟΧΙ.

  Ο Όττο λοιπόν και αυτά τα παιδιά που έχουν δώσει την ψυχή τους είναι που έκαναν τη διαφορά

  Θυμόσαστε μήπως τον ξεκούτη που στο Γιούρο έβριζε Όττο και παίκτες απο το πρωί μέχρι το βράδυ και έκανε την Κασσάνδρα για τις επερχόμενες συντριβές?Θυμηθείτε και τις συγγνώμες που ζήταγε μετά με σκυμμένο κεφάλι.

  Έτσι είναι ... <<οι νίκες έχουν πολλούς πατεράδες,οι ήττες μόνο έναν>> και όταν θα περνάμε στον επόμενο γύρο ως δια μαγείας θα πάψουν η κλάψα και οι αναλύσεις απο εκατομμύρια ειδικούς της προπονητικής και η αντιπαράθεση με τον θεωρούμενο  ως τον σημερινό Πατέρα της ήττας

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου