Προς το περιεχόμενο

Γελάει ο κόσμος με την εθνική Ελλάδος!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γελάει ο κόσμος με την εθνική όπως λέω και στο τίτλο..

Το περίμενα να πώ την αλήθεια οτι δεν είμαστε και για πολλά πολλά σ αυτό το μουντιάλ.. αλλά το σημερινό ήταν το κάτι άλλο.

Προπονητής συνταξιούχος κολλημένος στις μνήμες του euro (δε λέω respect αλλα ρε ρεχάγκελ πέρασαν 6 χρόνια, το ποδόσφαιρο εξελίσεται και όπως και να έχει δεν θα έχουμε πάντα την κολωφαρδία μαζί μας). Οι επιλογές του σήμερα απλά τραγικές, με Σειταρίδη (ο οποίος έχει να παίξει μπάλα γύρω στα 3 χρόνια λόγω τραυματισμών).

Με ΒΥΝΤΡΑ κεντρικό αμυντικό ο οποίος εντάξει για το παιδί τι να πώ, απλά δεν το έχει καθόλου.. και έχεις τον Κυργιάκο στο πάγκο ο οποίος όπως και να έχει παίζει στη liverpool με τα θηρία. Τζιόλης ανύπαρκτος, Κατσουράνης μόνο για να φωνάζει και καραγκούνης για να πέφτει.. αλλά μάλλον αυτα πιάνουν μονο στο ελληνικό πρωτάθλημα. ;D

Απο κέι και πέρα εντάξει δεν ξέρω πόσο ακόμα αντέχει μια χώρα να βλέπει το ψυχωπαίδι του Ρεχαγκελ τον Χαριστέα να παίζει μπάλα, λες και έχει συμβόλαιο και πρέπει ι εθνική να του δίνει δουλειά σε κάθε διοργάνωση μιας και πλέον δεν παίζει ούτε στην ομάδα του. Νυρεμβέργη περσι 19 συμμετοχες 1 γκολ. και έχεις στον πάγκο Νίνη οποιος το παλικάρι έχει δείξει οτι μπορεί να βγάλει μια μπαλιά της προκοπής και να κάνει και καμια ενέργεια δημιουργική στον επιθετικό κομμάτι εκει που η ομάδα είναι τουλάχιστον αρτιοσκληρωτική. Πήγε στη ρόμα και τους έκανε γιο-γιο. στην κορέα θα κολώσει??

Ξεκινάει με σαλπιγγίδη στο πάγκο ο οποίος μόλις μπήκε στο 80' έκανε τουλάχιστον 3 σοβαρές ενέργειες που κατέληξαν σε ευκαιρία.

Απλά μια ομάδα που φάνηκε τουλάχιστον απροετοίμαστη, απροπόνητη με μέσο όρο ηλικίας 30, με παίκτες οι οποίοι πολλοί απο αυτούς δεν παίζουν στις ομάδες τους, και θα ΠΡΕΠΕΙ να παίζουν στην εθνική.. και εν πάση περιπτώση ας έχουν το θάρρος να πάνε μόνοι τους σπίτια τους αφου οι υπεύθυνοι δεν μπορουν να τους στείλουν.. και θα πρέπει να βλέπουμε μια ομάδα έκτρωμα η οποία δεν έκανε μισή ευκαιρία στη Νοτια Κορέα.. Δεν θέλω να φανταστώ τι θα γίνει με την Αργεντινή  ???

Αυτά καλοπροαίρετα... Περιμένω τις απόψεις σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 209
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μη σε παίρνει από κάτω, δεν χάθηκε τίποτε ακόμη...

 

 

μπορεί να φάγαμε μόνο 0-2, αλλά έχουμε δύο ακόμη ευκαιρίες για να φάμε την τεσσάρα που δικαιούμαστε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπονητής συνταξιούχος κολλημένος στις μνήμες του euro

 

Με ΒΥΝΤΡΑ κεντρικό αμυντικό ο οποίος εντάξει για το παιδί τι να πώ, απλά δεν το έχει καθόλου..

 

Τζιόλης ανύπαρκτος, Κατσουράνης μόνο για να φωνάζει και καραγκούνης για να πέφτει..

 

στον επιθετικό κομμάτι εκει που η ομάδα είναι τουλάχιστον αρτιοσκληρωτική

 

 

Αυτά καλοπροαίρετα
  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Είσαι Θεός (καλοπροαίρετα)  ;D ;D ;D ;D

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Η επιλογή Βύντρα για σέντερ μπακ ήταν καθαρά για να ταιριάζει στο σωματότυπο των Κορεατών, οι οποίοι ούτως ή άλλως είναι "σφαίρες" και παίζουν με τη μπάλα κάτω. Τον Κυργιάκο θα τον περνάγανε σαν κώνο προπόνησης. Το ρίσκαρε...

  Όπως αντίστοιχα και η επιλογή Χαριστέα μπροστά, για να τους κερδίσει στο ψηλό παιχνίδι (όσο και αν συμφωνώ μαζί σου) Όπως και να το κάνουμε, είναι 2ος scorer στην ιστορία της εθνικής... Τώρα, ποιος θα του έβγαζε μπαλιές, αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

 

Για Τζιώλη, τον θεωρώ πολύ υπερτιμημένο γενικά, χίλιες φορές να δοκίμαζε Πρίττα που έρχεται από γεμάτη χρόνια και έχει όρεξη για μπάλα (ως πρώτη συμμετοχή σε εθνικό επίπεδο)

 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ σε γενικές γραμμές, ειδικά για Σαλπιγγίδη.

 

Παίχτες δεν έχουμε, είναι γνωστό...

Όσο για το 2004, μια φορά είπε να πάρει και ο Θεός άδεια... Τώρα, σε 1000 χρόνια πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Λύση υπήρχε, αλλά οι άσχετοι πού να την σκεφτούν;

 

Θα έπρεπε να πάρουν την 2η δόση του ΔΝΤ, να λαδώσουν όλη τη FIFA, και να φύγουν με το κύπελο! Μπορεί να μην υπήρχαμε σαν χώρα, αλλά οι τσιγγάνοι με τις σημαίες θα ήταν στην καλύτερή τους! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από το euro και μετά βλέπω μια εθνική ομάδα να βαριέται να παίξει και έναν προπονητή 6 χρόνια μετά να παίζει με την τότε ενδεκάδα που τα κατάφερε. Τους υπόλοιπους δεν τους ξέρει και δεν τους χρησιμοποιεί?

 

Το euro δεν το πήραμε γιατί είμαστε οι πρωταθλητές Ευρώπης αλλά γιατί η τύχη μας βοήθησε. Όχι ότι δεν ήταν πολύ καλή ομάδα αλλά χωρίς την τύχη δεν θα είχε βγει η Ελλάδα στους δρόμους να πανηγυρίζει για την τρομερή επίδοση και προσπάθεια των Ελλήνων θεών του ποδοσφαίρου. Θυμάμαι μάλιστα τα πατριωτικά του στυλ "όταν θέλουν οι έλληνες μπορούν", "αν ενωθούμε μπορούμε να κατακτήσουμε τα πάντα γιατί είμαστε υπεράνθρωποι (εεε έλληνες ήθελα να πω)"  ;D

 

Δεν θέλω να υποτιμήσω ούτε τους τότε παίκτες ούτε τον προπονητή της ομάδας... Αλλά ρε παιδιά, είναι άθλημα και όπως είπε ο jackerman εξελίσσεται. Δεν γίνεται η ίδια ομάδα και ο ίδιος προπονητής να προσπαθούν να βάλουν το ίδιο γκολ επί 6 χρόνια μόνο και μόνο γιατί κάποτε η τύχη τα έφερε έτσι που το πετύχαιναν. Έλεος δηλαδή...

 

Έχουμε ξεφτιλιστεί τελείως, όχι γιατί πήραμε το euro μόνο και είμαστε οι χειρότεροι, αλλά επειδή πλέον δεν παίζουν μπάλα, βαριούνται, κλωτσάνε απλά. Δεν χαίρεσαι να δεις έναν αγώνα επιτέλους. Ακόμα και στη Δ εθνική το ποδόσφαιρο είναι πολύ ανώτερο από αυτά τα χάλια. Βαριούνται, δεν ξέρω τι έχουν... Πήραν το euro και αφού πέτυχαν το στόχο τους ως ομάδα πρέπει να την διαλύσουν? Ε ας μην έχουμε ομάδα πια, να την διαλύσουμε εντελώς, αφου πήραμε το euro, φτάνει και περισσεύει...

 

Κρίμα σε όσους βρίσκονται στη Ν.Αφρική τώρα... Αλλά μάλλον σε επόμενη διοργάνωση δεν θα ενδιαφέρει κανέναν η εθνική ομάδα.

Αυτα, τα ειπα κι εγώ να ξεθυμάνω που έχασα 1μιση ώρα από τη ζωή μου σήμερα. Καλά έκανα και δεν παρακολουθούσα ποδόσφαιρο ελληνικό γιατί απλά δεν είναι ποδόσφαιρο. Είπα να δω τον αγώνα μήπως αξίζει να αλλάξω γνώμη αλλά...

 

Αλήθεια, ο Καπετάνος που άλλαξε τον Σαμαρά είναι ποδοσφαιριστής?  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να γελάει τώρα ο κόσμος με την εθνική??

 

Παίζει όπως έπαιζε πάντα, δεν έχει αλλάξει κάτι...

 

Είτε πρώτη βγαίνει, είτε τελευταία, το ίδιο πάνω-κάτω ποδόσφαιρο παίζει...

 

Αν το καλοσκεφτείς περισσότερο θα έπρεπε να γελάει κάποιος όταν μιά τέτοια ομάδα σηκώνει κούπες παρά όταν το αποτέλεσμα εναρμονίζεται με την εμφάνιση όπως τώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κόλκα θεε παρε την ΠΑΕ!!

Ναι απλά ο Βυντρά είναι επιρρεπής στα λάθη και αυτό είναι παγκοσμίως γνωστό. Αλλωστε φάνηκε και σήμερα.. ;) Όπως και να έχει η εθνική η οποία είναι παραδοσιακά αμυντική ομάδα σήμερα δεν είχε άμυνα..

Όσο για το Χαριστέα εντάξει λίγο μπάλα αμα έχεις δεί το παιδί δεν κάνει για τίποτα.. αααα παίζει πολύ καλο μπουζούκι νομίζω.. είχα δει ένα ρεπορταζ ;D ;D μπορεί να γυρίσει κάλλιστα εκεί... πρώτος σκόρερ δεν ξέρω αν είναι πάντως τώρα βολοδέρνει στην ευρώπη ψάχνωντας καμιά ομάδα να τον πάρει.. να τη ρίξει και αυτή στη Β εθνική όπως με τη νυρεμβέργη ;D

Κακά τα ψέματα παίχτες υπάρχουν οι οποίοι και δεν είναι 40 χρονών έχουν κάνει καλές χρονιές με τις ομάδες τους και έχουν και δίψα για διάκριση σε εθνικό επίπεδο..

Βλέπε Νίνης, Τζαβέλας, Σπυρόπουλος, Πρίττας, κτλ κτλ.).

Απλά κατα τη γνώμη μου θα πρέπει να βρεθούν άνθρωποι σοβαροί στην ομοσπονδία οι οποίοι να αντιλαμβάνονται το ποδόσφαιρο και να βρούν τους κατάλληλους προπονητές κατα πρώτο λόγο, και μετά παίκτες ώστε να μη γινόμαστε ρεζίλι τουλάχιστον.. Να κάνουμε καμιά αξιοπρεπή εμφάνιση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνώ μερικώς... οι τελευταίοι κυρίως αγώνες του euro δεν ήταν σαν όλους τους άλλους. Ναι, ήμαστε τυχεροί και το euro δεν το πήρε ο καλύτερος. Αλλά κατά τη γνώμη μου έπαιξαν μπάλα, βλέπαμε ωραίο ποδόσφαιρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσική συζήτηση εκνευρισμένων οπαδών. Πάντα εμείς ξέρουμε το καλύτερο για την οποιαδήποτε ομάδα οποιουδήποτε αθλήματος. Έλεος βρε παιδιά. Την τελευταία φορά που το τσέκαρα αυτό ήταν φόρουμ μουσικών, όχι αθλητικολόγων. Πως είναι δυνατόν να είμαστε εμείς πάντα καλύτεροι γνώστες από τον εκάστωτε Ρεχάγκελ; Θα μου πείς εκ του αποτελέσματος κρίνεται ο άνθρωπος, αλλά μήπως κι εμείς είναι πολύ, μα πάρα πολύ εύκολο να κρίνουμε εκ των υστέρων. Η Ελλάδα είναι χώρα αυτοανακηρυχθέντων προπονητών, διαιτητών και άλλων ειδικών. Κλασσική ελληνική συμπεριφορά. Πάντα ετοιμοπόλεμοι να εξαπολύσουμε ύβρεις και επευφημίες ανάλογα του αποτελέσματος. Μπάλα είναι, άλλοτε κιλάει υπέρ μας κι άλλοτε όχι. Το γεγονός ότι οι ελπίδες σας (μας) δεν ικανοποιήθηκαν δεν πάει να πεί ότι πρέπει να ξεκινήσουμε την γκρίνια.

 

Απολάυστε το (υπόλοιπο) θέαμα και μην ξεχνάτε, οτιδήποτε είναι ευκαιρία για μπύρες μόνο καλό μπορεί να είναι.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου