Προς το περιεχόμενο

Δεν μπορω να περασω αρχεια στην Smart Media απο το Pc μου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους....το προβλημα μου ειναι το εξης....ενω οταν διαβαζω την καρτα στο Τriton le ολα ειναι αψογα....δλδ σβηνω γραφω φορτωνω ....αντιθετα στο Η/Υ το μονο που κανει ειναι να τα διαβαζει τα αρχεια και να μπορω να τα αντιγραφω στο σκληρο μου....δεν μπορω να περασω ουτε να διαγραψω.....μου βγαινει μνμ οτι εχει προστασια ενω δεν εχει....ξερει κανενας τι μπορει να συμβαινει.....ευχαριστω εκ των προτερων

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε στα δεξιά όπως κοιτάς την κάρτα η στα αριστερά έχει λενα συρόμενο σαν κουμπάκι μικροσοπικό κούνατο  αντίθετα από εκεί που είναι και θα λειτουργήσει..

Αυτό γίνεται αν έχει το ίδιο σύστημα με την sd κάρτα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει κατι τετοιο....επισης ξερω σιγουρα οτι δεν εχει προστασια διοτι στο πληκτρο μου κανει κανονικα ενεργειες η καρτα....ευχαριστω παντως για την συμβουλη.....υπαρχει περιπτωση το card reader να μπορει μονο να διαβασει?

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ειχα το LE, δεν επαιζε να επαναγραψω την smartmedia μεσω υπολογιστη. Και αυτο με εκανε να αγορασω καμποσες.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεπως αν δεν μπορεις να γραψεις αρχεια απο το pc πως μπορεις να φορτωσεις multisamples?και ποιο το νοημα τελικα της καρτας?

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεπως αν δεν μπορεις να γραψεις αρχεια απο το pc πως μπορεις να φορτωσεις multisamples?και ποιο το νοημα τελικα της καρτας?

Καντην φορματ πρωτα μεσα απο το reader.Εχω την υποψια οτι θα δουλευουν κανονικα μετα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε στα δεξιά όπως κοιτάς την κάρτα η στα αριστερά έχει λενα συρόμενο σαν κουμπάκι μικροσοπικό κούνατο  αντίθετα από εκεί που είναι και θα λειτουργήσει..

Αυτό γίνεται αν έχει το ίδιο σύστημα με την sd κάρτα...

 

οι Smart Media δεν εχουν προστασια.

 

6l.jpg

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι Smart Media δεν εχουν προστασια.

 

6l.jpg

 

Οι Smart media εχουν προστασια εγγραφης δεδομενων βαζοντας ενα αυτοκολλητο πανω απο τον κυκλο που βρισκεται κατω απο τις επαφες της καρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλεγω σε αυτο,μιας και οι Olympus που εχω εγω δεν εχουν καν το κυκλακι που αναφερεις.... ???

μαθαινουμε.....να σαι καλα..

το παληκαρι ομως εχει προβλημα ..και αυτο θεμα σοβαρο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κυκλακι παιδια επειδη το ειχα ψαξει και εγω στο ιντερνετ δεν το εχω βαλει κανενα αυτοκολλητο....θα δοκιμασω το format....ευχαριστω οπως και να εχει

Yamaha Motif XS6/Kurzweil PC3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου