Προς το περιεχόμενο

Επιλογη κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αρχικά καλησπέρα!!!!

Από τις επιλογές που παραθέτεις συμφωνώ και επιμένω με όσους σου πρότειναν την Prophecy! Μην κολλάς στα +120,- ευρώ για τον λόγο που ανέφερε ο SteveB (τόσο κάνει το σετάκι EMG,δλδ και στις υπόλοιπες να βάλεις το ίδιο θα σου βγεί,εδώ τους έχεις έτοιμους).Προσωπικά την δοκίμασα και για τα λεφτά της είναι αρκετά καλή,έχει και απαλή-σατεν υφή το μανίκι. Προσωπικά λιγάκι το binding στο headstock και στο σημείο που κολλάνε μπράτσο με σώμα με χάλασε γιατί έγινε πρόχειρη δουλειά, αλλά not big deal.

 

Μιας και ένα φιλαράκι μου έχει την Warbeast Bloodbound,σε ενημερώνω αρχικά ότι πρόκειται για ψευτοέβενο ταστιέρα που ξεβάφει με τον υδρώτα και μόνο.Οι μαγνήτες είναι τελείως ψόφιοι ακόμη και σε modeling amp,όπως LINE6,ROLAND κλπ.Και το δυσάρεστο είναι ότι τον πρώτο καιρό αν παίξεις για λίγο καθιστός θα αποκτήσεις μια μελανιά στο αριστερό μπούτι από την εσωτερική γωνία του beast κοψήματος.Στην τελική μόνο μαμάτη εμφάνιση έχει.(Δεν μηδενίζω BC RICH,ίσα ίσα έχω σαν βασική μου κιθάρα μια warlock exotic)

 

Για την Jackson και Avenge δεν ξέρω, αλλά η Epi Gothic ξέρω πως το ματ-σατέν χρώμα έχει το πρόβλημα όταν υδρώσεις να αφήνει μια "γυαλάδα" στο σημείο αυτό που ακουμπάει το χέρι και δεν επανέρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια για ολες σας τις απαντισεις,για την ακριβεια, εχω σετακι EMG, αλλα ξερω οτι ειναι φοβερη κιθαρα η epi. Τωρα πιστευω θα καταληξω στην Jackson γιατι ειναι καταπλικτικες κιθαρες, και οχι μονο για μεταλ, ομως, δεν ξερω αν θα περασω το σετακι, η αν θα αγωρασω τους passive γιατι δεν με τρελενουν οι 81/85 :( δεν ξερω γιατι. Οτι και αν επιλεξω, θα ανεβασω φωτογραφιες και ενα σχετικο βιντεακι με review και ηχο :) Και παλι ευχαριστω και... καλες βουτιες!!!! 8)

The.Autumn.Effect

What.If.The.World.Is.Going.Down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα Forum και παλι!

Θελω να κανω μια παραθεση σε μια κιθαρουλα ακομα, και θελω παλι την γνωμη σας και την αποψη σας. Επροκειτε παλι για μια Epiphone, μιας και ειναι Ελλινικης καταγωγης κιθαρες και ειναι και οι αγαπημενες μου! Ειναι το EPIPHONE VINTAGE G-400 WB ταυρακι!

 

http://www.thomann.de/gr/epiphone_vintage_g400_wb_02.htm

 

Αυτο με εναν EMG 81 (τον 85 τον εχω) θα ειναι τζαμι, ε?

Λιγα χρηματα και οσο δεν παει Value for Money, ε? εγω με την μικρη μου εμπιρια και κατοχος 1 Epiphone θα ειμαι ευχαριστιμενος και χαρουμενος με αυτο το φτινο οργανακι που ειναι πανεμορφο και αρκετα καλο. Διορθοστεμε αν κανω λαθος (οχι ορθογραφικο, εχω μαθει με τα greeklish τι να κανουμε?!!?) ::)

The.Autumn.Effect

What.If.The.World.Is.Going.Down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε εγώ πήρα αυτήν και είμαι ειλικρινά πολύ ικανοποιημένος...

 

http://www.dv247.com/guitars/epiphone-prophecy-em-2-fx-electric-guitar-midnight-ebony--57690

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επροκειτε παλι για μια Epiphone, μιας και ειναι Ελλινικης καταγωγης κιθαρες

 

Οεο...ποιος ηρθε;  ??? ??? ???

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οεο...ποιος ηρθε;  ??? ??? ???

 

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Epiphone

 

The name "Epiphone" is a combination of proprietor Epaminondas Stathopoulos' nickname "Epi" and "phone" (from Greek phon-, "sound"/"voice"), as well as a play on one meaning of the word "epiphany," namely a sudden inspiration frequently presenting itself as supernatural in origin

 

Πολυ παλια αλλα γουατεβα..

;)

Κανιμόθριουμ Σαϊμπερτζόνιουμ (ΑΦΤΟ ΙΝΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελεος ρε παιδια, το ξερω εγω που ειμαι ασχετος και ειμαι και 17 χρονον και δεν το ξερεται εσεις????

 

BTW, δεν ξαναπερνω κιθαρα με τρεμολο, δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα...

The.Autumn.Effect

What.If.The.World.Is.Going.Down

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BTW, δεν ξαναπερνω κιθαρα με τρεμολο, δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα...

 

γιατί τι σου έκανε το άμοιρο??? ;D

 

Αυτό πάντως είναι original Floyd rose… η κιθάρα κάνει 300 euro και από μόνο του να πας να το πάρεις κάνει 200. Μπορεί να έχεις προβλήματα άλλα άμα το σεταρεις καλά είσαι κομπλέ…. Άσε που θέμα sustain δεν υπάρχει γιατί με τους active μαγνήτες όντος είναι ατέλειωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου