Προς το περιεχόμενο

Μετατροπη combo σε καμπινα και κεφαλη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαι γω το σκεφτηκα να το κανω σε καποια φαση στον δικο μου, αλλα βαριεμαι και μονο στην ιδεα να κατσω να κοψω τα ξυλα για να φτιαξω το κουτι για το κεφαλι. Απο'τι ειδα στα διαφορα σαιτ εχει ετοιμα κουτια για συγκεκριμενα μονο μοντελα π.χ. jcm 800, silverface.

 

28124_408743818187_783123187_4233041_2777007_n.jpg

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Kαι γω το σκεφτηκα να το κανω σε καποια φαση στον δικο μου, αλλα βαριεμαι και μονο στην ιδεα να κατσω να κοψω τα ξυλα για να φτιαξω το κουτι για το κεφαλι. Απο'τι ειδα στα διαφορα σαιτ εχει ετοιμα κουτια για συγκεκριμενα μονο μοντελα π.χ. jcm 800, silverface

 

http://www.tube-town.net/ttstore/product_info.php/info/p2163_TTC-Custom-Shop-Headshell-Modern-Style.html εδω απο οτι εχω δει μπορεις να το φτιαξεις στα μετρα σου

 

και εγω στην δικη σου λυση θελω να καταληξω αλλα το θεμα ειναι πως τον μεταφερεις, τι γινεται με την σκονηκαι γενικοτερα με καποια προστασια και φυσικα ειναι κ η μανα μου στο σπιτι οποτε καλυτερα να εχει και ενα κουτι για παραπανω προστασια  :P

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω να ειμαι γκαντεμης αλλα μια φορα θα σου κατσει και θ παρεις σβαρνα τιποτα που εξεχει και μετα θα τρεχεις  :)

slinky σου ευχομαι να μην σου τυχει ποτε για να μην λες οτι εφταιγα  ;D

και για να μην ταλαιπωρεισαι

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω στην δικη σου λυση θελω να καταληξω αλλα το θεμα ειναι πως τον μεταφερεις, τι γινεται με την σκονηκαι γενικοτερα με καποια προστασια και φυσικα ειναι κ η μανα μου στο σπιτι οποτε καλυτερα να εχει και ενα κουτι για παραπανω προστασια

 

Tελικα τον ξαναβαλα στην θεση του. Δεν αξιζει τον κοπο. Απο τη στιγμη που μπαινοβγαινει πολυ ευκολα αν χρειαστει απλα τον βγαζω σε 2 λεπτακια.

 

Ναι τις ειχα δει και αυτες αλλα 180 ευρω για κατι τετοιο τα θεωρω παρα πολλα χρηματα. Εγω θα το εκανα μονος μου με απλο αντικολλητο το οποιο θα βιδωνει πανω στο ξυλο που βρισκεται ηδη ο ενισχυτης, και ενα μουρατο snakeskin tolex για το εφφε, να ταιριαζει και με την κιθαρα. Γυρω στα 20-25 ευρω και πολλα λεω.

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

slinky σου ευχομαι να

 

fail  :P stinky  ;D

 

λες να φτιαξω το κουτι μονος μου;

και τι ξυλο να βαλω;

οτι βρω απο ξυλουργειο;

χρωμα κλπ;

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοντρα πλακε, μοριοσανιδα, δεν εχει σημασια. Αρκει να ειναι καλες οι κολλησεις και οι βιδες που θα χρησιμοποιησεις. Χρωμα παλι δεν εχει σημασια αφου μπορεις να παρεις μουρατα tolex και να τον κανεις μπομπα.

 

Ριξε μια ματια.

http://www.thevintagesound.com/store/snakeskin-tolex-p-118.html

http://www.thevintagesound.com/store/tolex-and-tweed-marshall-style-tolex-c-8_31.html

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Be prepared. Αν αποφασίσεις να φτιάξεις μόνος σου από scratch προετοιμάσου για μεγάλη ταλαιπωρία, εκτός βέβαια αν το κατέχεις το άθλημα και έχεις και τα κατάλληλα εργαλεία. Την δικιά μου 2x12 diy καμπίνα την έφτιαξα σε περίπου 3 μήνες (δεν ασχολιόμουν και κάθε μέρα, ούτε για πολλές ώρες). Είναι ένα εγχείρημα για λίγους. Και θέλει και πολύ καλό σχεδιασμό. Κουτί ξε κουτί όλο και κάποιες ιδιαιτερότητες θα έχει κατασκευαστικά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα για την καμπινα δεν νομιζω μονος μου.

θα αρχισω με το κεφαλι και βλεπουμε  :P

το τολεξ πως κολλαει πανω στο ξυλο; και βλεπω τωρα και κατι γωνιες στον κομπο και μου φαινεται ψιλοδυσκολο..

 

για την καμπινα σου τι ξυλα εβαλες;

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου