Προς το περιεχόμενο

Μετατροπη combo σε καμπινα και κεφαλη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

εχω εναν ενισχυτη combo και θελω να τον "σπασω" σε κεφαλη και καμπινα ξεχωριστα.

εχω δει καποια site που πουλανε κουτια αναλογα για καμπινα και κεφαλι απλα δεν ξερω πιο θεωρειται καλο, αξιολογο κλπ κλπ για αυτο θα ηθελα την βοηθεια σας.

 

Επισης θα ηθελα να με βοηθησετε στις διαστασεις γιατι απο οσο το εχω ψαξει για κατι custom headshells πρεπει να υπολογισω ετσι ωστε να χωραει το chassis.

 

Και τελος αμα τα παραγγειλω και τα παραλαβω ολα θα μπορω να τα φτιαξω μονος μου;

Κυριως με δυσκολευει ο ενισχυτης γιατι δεν ξερω πως να βγαλω και να βαλς στο καινουργιο κουτι το chassis.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

οτι αλλη απορια μπορει να εχω θα βγει στην συζητηση :)

 

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

1. φορητότητα

2. συνδυασμούς με άλλο ενισχυτή/καμπίνα

 

φίλε θα χρειαστεί δουλειά και (πιθανότατα) "πατέντες" για να γίνει αυτό, έχεις εμπειρία με κατασκευές; πιάνει το χέρι σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σκεφτεσαι να σε θαψουν με τον ενισχυτη αυτον καντο . Γιατι εχω δει πολλους bassman και twin που καποιοι ειχαν τις δικες σου ιδεες και τελικα πουλανε τα κεφαλια frankestain για 300 ευρω με το ζορι ενω καναν πολλαπλασια λεφτα σαν combo

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο gdevelek με καλυψε γιατι θελω να το κανω  :P

ο ενισχυτης αυτος ειναι αρκετα παλιος και επειδη εχει καποιο ονομα δεν πιστευω ποτε να τον πουλησω. αλλωστε το παλιο κουτι θα το κρατησω και αμα τιθεται θεμα λεφτων στην χειροτερη το ξαναβαζω πισω.

 

φίλε θα χρειαστεί δουλειά και (πιθανότατα) "πατέντες" για να γίνει αυτό, έχεις εμπειρία με κατασκευές; πιάνει το χέρι σου;

 

γενικα πιανει το χερι μου απλα δεν σκεφτομουνα να φτιαξω εγω κατι αλλα να το παραγγειλω με απο καποιο σαιτ που φτιαχνουν τετοια. απλα δεν ξερω ποιο να επιλεξω.

π.χ. www.tube-town.net

 

το θεμα ειναι οτι οταν μου τα φερουνε δεν ξερω κατα ποσο θα μπορω να αλλαξω θεση στο chassis και αυτο ρωταω αν μπορω να το κανω μονος μου.

 

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παντα στον ενισχυτη ειναι πανω σε αυτο το chassis. Οποτε λογικα, αν παρεις "κουτι" που να χωραει το σασι σου ειναι απλα θεμα βαλε-βγαλε, απλη διαδικασια.

Σιγουρα ομως καντο οπως ειπες, σε χωριστο κουτι, ωστε αν θελει να μπορεις να τον επαναφερεις σε combo ανα πασα στιγμη.

 

Τωρα περι ποιοτητας, δε νομιζω να τιθεται και κανα τρομερο θεμα, ενα ξυλινο κουτι ειναι...βρες ενα στις διαστασεις και χρωμα που θες και ετοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε λογικα, αν παρεις "κουτι" που να χωραει το σασι σου ειναι απλα θεμα βαλε-βγαλε, απλη διαδικασια.

 

Επειδη δεν το εχω κανει ποτε φοβαμαι μην κανω αυτην την απλη διαδικασια σε μεγαλη λαλακια και καταστρεψω τιποτα  :P το σασι ειναι βιδωμενο πανω στο κουτι και που;

 

σορυ αν ειναι ηλιθια ερωτηση αλλα ειναι απτα πραγματα που δεν εχω ψαξει ποτε  :P

 

και τελος για την καμπινα τι ξυλο να βαλω;

 

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και τελος για την καμπινα τι ξυλο να βαλω;

 

 

Αν σου αρεσει το μεγαφωνο που εχεις γιατι δεν παιρνεις μια απλη καμπινα ετοιμη και απλα να αντικαταστησεις το υπαρχων μεγαφωνο με το δικο σου; θα γλιτωσεις κοπο αρκετο πιστευω και θα κανεις και τις δοκιμες σου σχετικα με τον ηχο...προσωπικα στη θεση σου θα επαιρνα μια 2χ12 αν και παιζει να ειναι αχρηστη για την υπαρχουσα αναγκη απλα το εχω αχτι!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τα ηχεια του κομπο οποτε θα κρατησω αυτα και η καμπινα θα ειναι και 2Χ12'  :P

απλα σε καποια σαιτ που εψαξα σου εχει και διαφορους τυπους ξυλων απτα οποια φτιαχνονται οι καμπινες και δεν ξερω τι χρησιμοποιειται συνηθως.

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βασικα τωρα καταλαβα τι μου ειπες  :P

[το πολυ διαβασμα καταστρεφει]

 

θα βγει πιο ακριβα η καμπινα με το μεγαφωνο πιστευω οποτε με συμφερει να παρω μονο το κουτι αφου εχω το ηχειο και ουτως η αλλως θα παρω και το κουτι για τον ενισχυτη :)

 

και επισης θα την παρω και σε τρελο χρωμα

αν δεν ποζεριασουμε και λιγο δεν λεει ολη αυτη η φασαρια  ;D ;D

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου