Προς το περιεχόμενο

Home Studio (Για Κιθάρα και Φωνητικά)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπική γνώμη AKG...Με την Αudio Technica δεν έχω ψαχτεί ιδιαίτερα αλλά από AKG επειδή έχω αγοράσει κιολας προϊόντα της μπορώ να πω ότι είναι από τις πιο αξιόπιστες εταιρίες...Επίσης για το θέμα του μικροφώνου,έμαθα σήμερα ότι στο studio στο οποίο πηγαίνω συχνα χρησιμοποιούν AKG μικρόφωνα για τα φωνητικά και μιας και έχω ακούσει και διάφορες ηχογραφήσεις που έχουν γίνει εκει μέσα μπορώ να πώ με σιγουριά ότι είναι πολύ καλά μικρόφωνα...Βέβαια δεν ξέρω ακριβώς ποιο μοντέλο έχουν αλλα μπορώ να το μάθω και να σου πω...

 

από AKG έχω ακουστικά κ271, και 2 μικρόφωνα c1000, c2000. όλα είναι πολύ καλά. Για το στούντιο σου να κοιτάξεις και τί AKG έχουν. άλλο το c414 άλλο το c2000 ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

με ένα καλό pop filter

 

Ποπ-στοππερ μπορείς να φτιάξεις και μόνος σου αν δεν θες να δώσεις εκει λεφτά. παρε ενα κυλινδρικό που θα έχει βάθος 3 εκατοστά περιπου και 11-12 εκατοστά διάμετρο, κάντου αν μπορείς στο πλάι ανήγματα, φόρεσέ του και ένα καλτσον (σαν τα bic που πουλάνε σε όλα τα σουπερ-μάρκετ, και μόλις καλυφθεί όλο δέστο απο κάτω :p. Ίδιο πράγμα θα είναι.

 

Υ.Γ αν απορήσει η μανταμ στο ταμείο στο σουπερ μάρκετ, πες της να έρθει από το σπίτι σου να της κάνει ένα demo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου