Προς το περιεχόμενο

Συμφωνητικό για gigs


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή ιδέα audiokostas αλλά δεν νομίζω να έχει εφαρμογή... Δεν νομίζω κάποιος μαγαζάτορας να έβαζε την υπογραφή του... εκτός αν υπέγραφαν οι U2 όντως! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΦΠΑ 11%, και όχι 23%

Πιθανόν, οπότε και πρέπει να μεταβληθεί σε "Ο Διοργανωτής επιβαρύνεται με τον νόμιμο Φ.Π.Α. του τιμολογίου".

Σε ευχαριστώ.

 

Πολύ καλή ιδέα audiokostas αλλά δεν νομίζω να έχει εφαρμογή... Δεν νομίζω κάποιος μαγαζάτορας να έβαζε την υπογραφή του...

Εφαρμογή σίγουρα έχει. Η αποδοχή του από την άλλη είναι αντικείμενο συζήτησης που εκεί θα πούμε πράγματα που άπτονται κοινωνικής συνείδησης, συλλογικής πράξης και ξεβολέματος.

Αρχής γενομένης του δικού μου.......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατιομουν να μην απαντησω αλλα δε μπορω τελικα. Φυσικα ενα τετοιο συμφωνητικο κανεις μαγαζατορας δε βαζει τζιφρα, γιατι τους βολευει να κανουν συμφωνιες under the table παρανομες κ λαμογιαρικες, γιατι ειναι σε πλεονεκτικη θεση κ αν θελουν πληρωνουν κ φυσικα οσο θελουν, κ μπορουν ανα πασα στιγμη να τις αλλαζουν χωρις εμεις οι μουσικη να πουμε κουβεντα. Κ φταιμε εμεις σε αυτο γιατι δε δινουμε σημασια κ αγνοουμε τα δικαιωματα μας. Κ ολα αυτα γινοντε υπο την ανοχη ξερετε ποιων...  Το πιο πιθανον ειναι αν δειξεις ενα τετοιο συμφωνητικο σε μαγαζατορα να γελασει κ να σου πει ευγενικα " αμε στο καλο παλικαρια μου κ καλη τυχη next time "

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν, οπότε και πρέπει να μεταβληθεί σε "Ο Διοργανωτής επιβαρύνεται με τον νόμιμο Φ.Π.Α. του τιμολογίου".

Σε ευχαριστώ.

Εφαρμογή σίγουρα έχει. Η αποδοχή του από την άλλη είναι αντικείμενο συζήτησης που εκεί θα πούμε πράγματα που άπτονται κοινωνικής συνείδησης, συλλογικής πράξης και ξεβολέματος.

Αρχής γενομένης του δικού μου.......

 

 

Θα προτεινα να κλειδωθει το θεμα και το συμφωνητικο  να ανεβει με τη μορφη αρθρου. Οποιος θελει μπορει να το κατεβασει και να το τροποποιησει, να το σκισει να το τσαλακωσει η να χρησιμοποιησει. Το θεμα αρχισε ως παρουσιαση του συμφωνητικου και οχι αν ειναι χρησιμο η αχρηστο, αυτο το συζητησαμε σε αλλο θεμα.

 

Ολα τα συγκροτηματα απο καπου ξεκινησαν, τουλαχιστον με αυτο το φορουμ ακουνε μια ακομη αποψη, μια ιδεα, μια κακη εμπειρια η μια καλη εμπειρια.

 

Δεν υπαρχει σωστο η λαθος, υπαρχει προετοιμασια

 

 

Μπραβο στον audiokosta για την προσπαθεια

 

Νικος

 

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ζητησω επισης συγνωμμη απο τον audiocostas επειδη μπορει κατι τετοιο να φανταζει ως υπονομευση του ποσταρισματος του. Οχι φιλε μου, ειναι αξιολογη η προσπαθεια σου μονο που δεν εχει αντικρισμα στη πραγματικοτητα, δεν ειναι δυνατον με τα σημερινα δεδομενα μουσικων σκηνων να τεθει σε ισχυ. Η μονη λυση ειναι πλεον να διοργανωνουμε τα gigs μονοι μας , εμεις οι μουσικοι των συγκροτηματων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω ότι φταίμε εμείς για την ανοχή που δείχνουμε και με την ιδέα να το διοργανώνουμε μόνοι μας... Αλλά που και πώς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και λίγο off topic για να δείτε νοοτροπίες και ότι από εμάς εξαρτώνται πολλά δεινά(τους μουσικούς)....Παίξαμε χθές βράδυ live σε μαγαζί των Αθηνών 3 μπάντες με τον κόσμο της η κάθε μία(εννοείται) και με το που τέλειωσε η πρώτη μπάντα το setlist της τα μάζεψε κι έφυγε πρός άγνωστη κατεύθυνση(μαζί κ το κοινό της)....Εμείς ήρθαμε παίξαμε γουστάραμε?Μας ακούσατε?Σας αρέσαμε?Τώρα άντε γειά να ούμε φορτώ τα όργανα και το λοπού σιγά μην κάτσουμε λέει να φάμε στη μάπα τους άλλους εμείς είμαστε η BEST of the BEST BAND EVER....τι να πείς?? :-X

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η δυστυχώς τόσο συνηθισμένη συμπεριφορά είναι ότι χειρότερο. Και καθαρά από θέμα ευγένειας και τάκτ να το δείς, κάτσε ρε μεγάλε δεν θα βουλιάξουν τα καράβια σου αν χάσεις 2 ώρες από τον "υπερπολύτιμο" χρόνο σου.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η δυστυχώς τόσο συνηθισμένη συμπεριφορά είναι ότι χειρότερο. Και καθαρά από θέμα ευγένειας και τάκτ να το δείς, κάτσε ρε μεγάλε δεν θα βουλιάξουν τα καράβια σου αν χάσεις 2 ώρες από τον "υπερπολύτιμο" χρόνο σου.

ναι οκ .. αλλά δε μπορείς να υποχρεώσεις και κάποιον να κάτσει αν δε θέλει.....

επίσης ο χρόνος δεν είναι το ίδιο πολύτιμος για όλους... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dear Spyros

 

Πολυ ευστοχα θετεις εμμεσα το ερωτημα οτι πως να ενωθουμε ολοι οι μουσικοι οταν ο καθενας κοιταζει τη παρτη του κ οτι αρπαξει ο λοκος του. Για να εφυγαν οπως λες οι της πρωτης μπαντας σημαινει οτι δε πηραν τιποτα απο λεφτα κ πηρατε εσεις το μεριδιο τους, γιατι συνηθως φευγουν ολοι κ μενει ενας για να εισπραξει. Η 2 μπαντα κ αυτη εξαφανιζολ? Τα χουμε ζησει ολα αυτα, σε εμας συνεβει το αντιθετο. Οταν καποτε παιξαμε support σε ενα " μεγαλο ονομα" ουτε καν καθησαν να μας ακουσουν, εξαφανιστηκαν κ εμφανιστηκαν μονο οταν τελειωναμε κ μας εκαναν νοηματα απο κατω δειχνοντας μας το αριστερο χερι με το ρολοι τους οτι κ καλα αντε τελειωνετε. Να μη πω ποσο αγενεστατα μας συμπεριφερθηκαν στο soundcheck οταν περιμενα απο εμας να ξεστησουμε τα οργανα τους κ να τα βαλουμε για φυλαξη μεσα κλπ κλπ. Αρα φιλε μου jose, πως ειναι δυνατον να ενωθουμε οι μουσικοι κ να ξυπνησουμε απεναντι σε μαγαζατορες οταν εμεις οι ιδιοι κανουμε λαμογιες μεταξυ μας? Καλα να παθουμε τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου