Προς το περιεχόμενο

Greek Debt Song! Oικονομικό-ιστορική ανάλυση σε country & western style


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μωρε ΜΑΚΑΡΙ να γινονταν και εδω αυτο,με τα λεφτα που εχω δωσει στο ΙΚΑ θα επρεπε να εχω βγει ΗΔΗ στη συνταξη και να εχω και ενα ασθενοφορο μονιμα παρκαρισμενο εξω απο το σπιτι μου.... ;D ,αλλα που να ΤΟΛΜΗΣΕΙ κανεις να το προτεινει θα βγουνε παλι..οι...προοδευτικοι "εργαζομενοι" στους δρομους... :P

Και όμως...

 

Σκέψου ότι σε κάνει redirect σε pension funds (ελεγμένα, εγκεκριμένα και για τα οποία η κυβέρνηση εγγυάται) αφού κρατήσει ένα μικρό ποσοστό το κράτος ως νταβατζιλίκι και χωρίς καμμία περαιτέρω υποχρέωση στον φορολογούμενο. Ωπότε, έχουμε:

  • Ευτυχές κράτος αφού συνεχώς εισπράττει χωρίς καμμία υποχρέωση
  • Ευτυχείς ασφαλιστικές εταιρείες αφού έχουν ανατροφοδότηση επενδυτικού ρευστού
  • Ευτυχής ασφαλισμένος που βλέπει τις πραγματικές του κρατήσεις να τοκίζονται.

 

Το ζήτημα όμως είναι ότι οι ασφαλιστικές δεν μπορούν να κάνουν 15000000 υποπροϊόντα τα οποία θα καλύπτουν όλες τις περιπτώσεις συνταξιοδότησης από 21 έως 43 ετών γιατί δούλευες σκληρά (τον κόσμο).

Άσε που πρέπει να είναι όλα διαφανή και μηχανογραφημένα ........  ;)

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 223
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ποιος ξερει μπορει και να γινει καποτε,ειδικα τωρα που εχουμε τον ΓΕΡΜΑΝΟ μας (ΔΝΤ) εμεις οι Ελληνες μπορει και να πιασουμε αποδοση και να γινουμε και οικονομικη δυναμη,ποιος ξερει?Για ολα ειμαστε ικανοι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ξερει μπορει και να γινει καποτε,ειδικα τωρα που εχουμε τον ΓΕΡΜΑΝΟ μας (ΔΝΤ) εμεις οι Ελληνες μπορει και να πιασουμε αποδοση και να γινουμε και οικονομικη δυναμη,ποιος ξερει?Για ολα ειμαστε ικανοι... ;D

 

Και μετά "να" τα εγκεφαλικά της φραου Ανγκέλας... ;D ;D

(που θα έχουμε δανείσει στους Γερμανούς με τόκο πλατείας Ομόνοιας)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου