Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση λούστρου neck σε strat..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οχι ρε τρελλος εισαι?ΕΜΕΙΣ τα ξερουμε ΟΛΑ (και θα παρουμε και συνταξη στα...18 μας... ;D)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πλάκα κάνω ρε σύ...

Προφανώς και στην αίσθηση έχει διαφορά (γι αυτό και εγώ προτιμώ τα γραφιτένια μπράτσα αλλά κανένας δεν με πιστεύει)...αλλά στον ήχο?...Μήπως το παρατραβάμε λίγο?

 

δε το πιασα καθολου οτι εκανες πλακα... ετοιμος για καβγα κ γω.... :-X

Παρολα αυτα το θεμα του ηχου των ξυλων με φινιρισμα ή χωρις ειναι τοσο πονεμενο πο οπως ξερεις δε βγαζουμε ακρη....

Οσιν αφορα τη συντηρηση οκ σιγουρα ειναι πιο ευαισθητο το μπρατσο ετσι αλλα πρακτικα μονο ο καιρος αυτο μπορει να το επιβεβαιωσει!!

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολα αυτα το θεμα του ηχου των ξυλων με φινιρισμα ή χωρις ειναι τοσο πονεμενο πο οπως ξερεις δε βγαζουμε ακρη....

Γι αυτό και εγώ έχω περάσει σε συνθετικά υλικά, για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, άκυρο τότε κύριε Superfunk το τρίψιμο, αμά είναι να "πέρνει" το μανίκι άσε.. Χρησιμοποιώ και 12' gauge οπότε.. (αν και δεν μπορώ να καταλάβω το οτι κρατά τόσο πολύ αντίσταση ένα λούστρο..).. Θα αρκεστώ στο υπέροχο made in fender μανίκι.. Θα πειραματιστώ σε άλλη κιθάρα.. ;)

Δεν είπα οτι αλλάζει ο ήχος πάντως είπα οτι το άκουσα να το λένε και οτι δεν το πίστεψα φυσικά! Όπως με την αφαίρεση του πίσω προστατευτικού πλαστικού που λένε οτι είναι ηχο-παγίδα (έλεος!!!!)

Άκυρο, πείτε συνδεσμολογία για wah, overdrive, deley, dunlop eq band..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα περιοδικό είχε φωτογραφία από κιθάρα που δεν είχε λούστρο στο μανίκι και το ξύλο είχε σαπίσει.

 

Εγω ειχα δει ενα τετοιο με τα ματια μου κ σε ενημερωνω οτι......... μυριζε κιολας :-X

;D                ;D                  ;D

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα δει ενα τετοιο με τα ματια μου κ σε ενημερωνω οτι......... μυριζε κιολας :-X

;D                 ;D                  ;D

Αν άκουγες και κουάξ-κουάξ τότε υπήρχε μεγαλύτερο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OK, άκυρο τότε κύριε Superfunk το τρίψιμο, αμά είναι να "πέρνει" το μανίκι άσε.. Χρησιμοποιώ και 12' gauge οπότε.. (αν και δεν μπορώ να καταλάβω το οτι κρατά τόσο πολύ αντίσταση ένα λούστρο..)

Να θυμηθω να φτιαξω ενα μπρατσο απο χυτο λουστρο! ;D ;D ;D

Την υγρασια κραταει εξω ρε φιλαρακι! ;)

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου