Προς το περιεχόμενο

Αγορά Gretsch G5122 Hollowbody DC Walnut


Προτεινόμενες αναρτήσεις

(ο Σετσερ παίζει 9άρες!!)

 

10αρες D'Addario (010-046),εχει ομως pinned bridge & Sperzels. ;)

 

ετσι κι αλλοιως αν σεταριστει σωστα και με...8αρες παιζει... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

για μια κιθαρα δε θα συνηστουσα. Ακου το γιατρο ;)

Ειναι Rolls Royce αλλα πολυ ιδιαιτερες.(σα τις rolls royce)

Δοκιμασε τη.

Βασικα τι παιζεις και τι παιζεις οταν το παιζεις? ;)

2ον και μη παρεξηγησεις. Τι επιπεδο εχεις και τι απαιτεις?

Φαντασου πως το εργαλειο δε δειχνει κατω απο 011 χορδες.(εκτος απ το γιατρο που δε καταλαβαινω πως παιζει με δεκαρες ;)).

Δοκιμασε τη.

 

 

καλημέρα,δύο πραγματα αποζητώ απο την συγκεκριμένη sustain γεμάτα κ ωραία καθαρά,μπορεί να ανταπεξέλθει σε αυτα το value for money της κιθάρας.Οι παικτικές μου ικανότητες κ τι είδος παίζω δεν ειναι το θέμα της συζητησής.  ;) Οι 011 χορδές που έχει δεν με ενοχλούν στα παιξίματα.

Ξερει κανείς κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που μπορώ να την ακούσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.hollowbodyguitar.net/gretsch-g5122-electromatic-double-cutaway/

Λίγο αργά αλλά αν εμδιαφερεσαι ακόμα μπορείς να παρεις μερικές πληροφορίες από εδώ  ;)

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες ήταν πολυ κατατοπιστικές :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DOC ειδες!?...η δικια μου ειναι 25καικατιψιλα.

@Τρομαρας. Απλα πραματα. Μπενταρεις μεχρι θανατου? ειναι λιγο ζορικη σ αυτα, γι αυτο σε ρωτω.

Τα αλλλα ειναι πως εχει νοτα που φιτμπακιζει με amp στο 0,5volume ;) και καθαρο κατι σα τελεκαστερο-χαμπακερ-τουανγκ. Αρχεγονες καντρι καταστασεις.

Ροκαμπιλι μονο με καρφι καρφι. ;)

Καλη τυχη.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@DOC ειδες!?...η δικια μου ειναι 25καικατιψιλα.

@Τρομαρας. Απλα πραματα. Μπενταρεις μεχρι θανατου? ειναι λιγο ζορικη σ αυτα, γι αυτο σε ρωτω.

Τα αλλλα ειναι πως εχει νοτα που φιτμπακιζει με amp στο 0,5volume ;) και καθαρο κατι σα τελεκαστερο-χαμπακερ-τουανγκ. Αρχεγονες καντρι καταστασεις.

Ροκαμπιλι μονο με καρφι καρφι. ;)

Καλη τυχη.

 

Την κιθαρα την εχεις στα χερια σου κ παιζεις ή εχεις αποκομισει γνωμες κ αποψεις τριτων?

Υπαρχει καποιο μαγαζι στην Αθηνα να την δοκιμασω-ακουσω γιατι απο "εξυπναδες" κ μισολογα στις απαντησεις των ερωτήσεων μου  ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ!!!

Καλη τυχη :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την κιθαρα την εχεις στα χερια σου κ παιζεις ή εχεις αποκομισει γνωμες κ αποψεις τριτων?

Υπαρχει καποιο μαγαζι στην Αθηνα να την δοκιμασω-ακουσω γιατι απο "εξυπναδες" κ μισολογα στις απαντησεις των ερωτήσεων μου  ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΑΚΟΥΩ!!!

Καλη τυχη :D

 

Εχεις δικιο αγαπητε μου ,μια και οι κιθαρες για τις οποιες σου λενε ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχουν με την κιθαρα που θες να αγορασεις...

 

Η κύρια και ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα ειναι οι ΜΑΓΝΗΤΕΣ δυστυχως οι ακριβες Gretsch φορανε κλασεις ανωτερους μαγνητες,TV JONES, απο αυτους που φοραει αυτη που θελεις να παρεις και δυστυχως ενα σετακι απο δαυτους κανει...οσο ολοκληρη η κιθαρα... :'(

 

δύο πραγματα αποζητώ απο την συγκεκριμένη sustain γεμάτα κ ωραία καθαρά,μπορεί να ανταπεξέλθει σε αυτα το value for money της κιθάρας

 

οι Gretsch ειναι υπεροχες κιθαρες αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ sustain δεν εχουν,αλλωστε ΚΑΜΜΙΑ full hollow body κιθαρα δεν εχει sustain μια και οι παικτες που θα διαλεξουν μια τετοια κιθαρα ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ SUSTAIN .

 

Αν θες sustain παρε μια solid body κιθαρα ή ακομα καλυτερα εναν καλο ενισχυτη και εφε ;)

 

Ωραια καθαρα εχει φυσικα οχι σαν αυτα των ακριβων Gretsch λογω υποδεεστερων μαγνητων,μια χαρα ειναι παντως ,αν φυσικα εχεις και αναλογο ΕΝΙΣΧΥΤΗ.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο αγαπητε μου ,μια και οι κιθαρες για τις οποιες σου λενε ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση εχουν με την κιθαρα που θες να αγορασεις...

 

Η κύρια και ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα ειναι οι ΜΑΓΝΗΤΕΣ δυστυχως οι ακριβες Gretsch φορανε κλασεις ανωτερους μαγνητες,TV JONES, απο αυτους που φοραει αυτη που θελεις να παρεις και δυστυχως ενα σετακι απο δαυτους κανει...οσο ολοκληρη η κιθαρα... :'(

 

οι Gretsch ειναι υπεροχες κιθαρες αλλα ΕΥΤΥΧΩΣ sustain δεν εχουν,αλλωστε ΚΑΜΜΙΑ full hollow body κιθαρα δεν εχει sustain μια και οι παικτες που θα διαλεξουν μια τετοια κιθαρα ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ SUSTAIN .

 

Αν θες sustain παρε μια solid body κιθαρα ή ακομα καλυτερα εναν καλο ενισχυτη και εφε ;)

 

Ωραια καθαρα εχει φυσικα οχι σαν αυτα των ακριβων Gretsch λογω υποδεεστερων μαγνητων,μια χαρα ειναι παντως ,αν φυσικα εχεις και αναλογο ΕΝΙΣΧΥΤΗ.

 

 

Φίλτατε Jack Nikolson( ;)αστειέυομαι λογω avatar μη με παρεξηγεις!),ησουν κατατοπιστικότατος σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες σου.

Να είσαι πάντα καλά!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη κιθαρα μου τη παραθεσα στο θρεντ αν προσεξες.

Απο κει και περα ο SF σε κατατοπισε καλυτερα.

Εχω δει στο καγμακη και τις φερνει ο στολλας.

@sf δεν ειναι και της lp δα το sustain, αλλα εχω εκπλαγει με τa σaστενια των για τρυπατες.

ΤΟΝΙΖΩ! οχι feedback.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη κιθαρα μου τη παραθεσα στο θρεντ αν προσεξες.

Απο κει και περα ο SF σε κατατοπισε καλυτερα.

Εχω δει στο καγμακη και τις φερνει ο στολλας.

@sf δεν ειναι και της lp δα το sustain, αλλα εχω εκπλαγει με τa σaστενια των για τρυπατες.

ΤΟΝΙΖΩ! οχι feedback.

 

Θα παω καμια βολτα απο εκει να την ακουσω,ενα ακουσμα-παιξιμο χιλιες λεξεις  :) (παραφραζοντας το γνωστο λαικο γνωμικο).Την ειδα την δικια σου,ειναι η ιδια που θελω να αγορασω? δεν εχω καταλαβει κ δεν ειναι το χρωμα που με μπερδευει.

 

tnxss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου