Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για METAL μεχρι 300 ευρο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας! Pilgrim το tech 21 μου φανηκε αρκετα ενδιαφερον, σε αντιθεση με το fullbore metal γιατι δεν θελω τοσο πολυ καφριλα.

 

Απλά το είπα γιατί έλεγες ότι ήθελες ενισχυτή για καφρίλες.

 

 

Με την Digitech RP500 θα βγαλω τιποτα αξιολογο στον mg η θα ειναι μονο για το studio???

 

Δεν ξέρω, αλλά εγώ δεν θα έπαιρνα μία πολυπεταλιέρα για την δουλειά που θες. Αλλά από την άλλη δεν ξέρω ίσως είναι καλή. Ας πει γνώμη κάποιος που την έχει.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συμφωνα με τα λεφτα που διαθετεις,εγω θα σου προτεινα να παρεις τον Little Giant και να ψαξεις στις αγγελιες  για ενα καλο πεταλι.Αρκετα αξιολογος ενισχυτης.Και εγω μονο σε δωματιο παιζω και σχεδον μονο μεταλ.Εχω και mt-2, gt8 και ειμαι καταευχαριστημενος.Ελπιζω να βοηθησα.

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με τα λεφτα που διαθετεις,εγω θα σου προτεινα να παρεις τον Little Giant και να ψαξεις στις αγγελιες  για ενα καλο πεταλι.Αρκετα αξιολογος ενισχυτης.Και εγω μονο σε δωματιο παιζω και σχεδον μονο μεταλ.Εχω και mt-2, gt8 και ειμαι καταευχαριστημενος.Ελπιζω να βοηθησα.

Σ'ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση σου. Αυτον εδω εννοεις? http://www.thomann.de/gr/blackheart_little_giant_bh5112.htm

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνα με τα λεφτα που διαθετεις,εγω θα σου προτεινα να παρεις τον Little Giant και να ψαξεις στις αγγελιες  για ενα καλο πεταλι.Αρκετα αξιολογος ενισχυτης.Και εγω μονο σε δωματιο παιζω και σχεδον μονο μεταλ.Εχω και mt-2, gt8 και ειμαι καταευχαριστημενος.Ελπιζω να βοηθησα.

 

+100 για τον little giant (ο οποιος τα σπαει και εμφανησιακα και ηχητικα) βεβαια τα 369 euros  δεν ειναι και λιγα μιας και o συμφορουμιτης ιωαννης ειπε οτι δεν θελει να δωσει πολλα χρηματα !

EXPECT THE UNEXPECTED...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+100 για τον little giant (ο οποιος τα σπαει και εμφανησιακα και ηχητικα) βεβαια τα 369 euros  δεν ειναι και λιγα μιας και o συμφορουμιτης ιωαννης ειπε οτι δεν θελει να δωσει πολλα χρηματα !

Ναι φιλε μου! Και εμενα μου φαινεται εξαιρετικη επιλογη αλλα μετα θα χρειαστω και πεταλι ετσι δεν ειναι? οποτε ανεβαινει κατα πολυ το budget.. :-[

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως ,τωρα παρατηρησα οτι εχει ανεβει η τιμη.Εγω τον πηρα πριν 5 μηνες στα 280, κεφαλι+καμπινα.Ψαξε παντως, τι παιζει στα 300Ε κ αποφασιζεις.Πιστευω αν μπορεις να μαζεψεις αλλα 100Ε αξιζει τον κοπο.Δοικιμασε τον καπου (κ με πεταλι) αν μπορεις κ βλεπεις.Αν τελικα τον παρεις,παρε κεφαλι+καμπινα γιατι ειναι closed back, o combo ΝΟΜΙΖΩ οτι δεν ειναι, ασε που σου μενει κ η καμπινα.

Fight for Freedom, Fight for RAMBO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΤΟΣ του budget σου:

 

1.  http://www.thomann.de/gr/peavey_vypyr_30.htm  (με 12άρι μεγάφωνο)

 

σου μένουν αρκετά για ένα-δύο πετάλια, αν και θα σου πρότεινα αυτό:

 

2. http://www.thomann.de/gr/behringer_vamp3.htm

 

με αυτά τα δύο δεν υπάρχει περίπτωση να μην καλυφθείς, αφού θα έχεις να επιλέξεις μεταξύ:

 

- modelling του Peavey

- modelling του v-amp3

- modelling μέσα από την USB κάρτα και λογισμικό στο PC σου, π.χ. το trial version του Revalver

 

κάπου μέσα σ' αυτές τις - κυριολεκτικά - αναρίθμητες επιλογές, θα βρεις μερικούς ήχους που θα σου αρέσουν

 

συμπληρώνεις ένα-δύο καλώδια, φτάνεις τα 301Ε, και παραγγέλνεις από θωμά χωρίς χρέωση μεταφορικών

 

λαμπάτο συν πεταλιέρα, όταν με το καλό θα έχεις τα απαιτούμενα φράγκα

 

...εκτός αν σε καλύψει ο Bugera V22 στα 250Ε (μάλλον απίθανο, για μέταλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου