Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτης για METAL μεχρι 300 ευρο.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διαφωτισε με...

 

αρα στην συγκεκριμενη περιπτωση παιζεις στα +9 ντεσιμπελ.

 

και εγω δεν ηξερα μεχρι προσφατα πως καθε διπλασιασμος ειναι μονο 3ντεσιμπελ και πιστεψε με, τρια ντεσιμπελ ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τρια ντεσιμπελ ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαφορα!

 

Η οποία φαίνεται περισσότερο με μια μεγαλύτερη καμπίνα παρά με τον διπλασιασμό των watts. Υπό την προυπόθεση ότι τα μεγάφωνα "την παλεύουν", βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε φορά που διπλασιάζονται τα watt κερδίζεις 3db. Οπότε από τα 5w στα 10w έχεις +3db, απ'τα 10w στα 20w +3db κ.ο.κ.

 

Ειχα την εντυπωση πως η διαφορα αυξανε γεωμετρικα...

Τελος παντων,ουτε τα 5βαττ παιζουν στο σπιτι ουτε τα 50 ουτε τα 300...

Δοκιμαστε να βαλετε 5βαττ τερμα σε δωματιο και θα το δειτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως άμα θες πετάλι που είπες, τσέκαρε αυτό.

 

Δε θα το πρότεινα σε καμία περίπτωση, ειδικά για μέταλ.

Πίλγκριμ δεν ξέρω αν το έχεις το πετάλι, αλλά παρ'ότι στα specs φαίνεται ενδιαφέρον, η πραγματικότητα διαφέρει.

(Και σκέψου ότι το έχω τεστάρει μόνο σε πολύ καλούς ενισχυτές...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα το πρότεινα σε καμία περίπτωση, ειδικά για μέταλ.

Πίλγκριμ δεν ξέρω αν το έχεις το πετάλι, αλλά παρ'ότι στα specs φαίνεται ενδιαφέρον, η πραγματικότητα διαφέρει.

(Και σκέψου ότι το έχω τεστάρει μόνο σε πολύ καλούς ενισχυτές...)

 

οχι, οχι δεν το χω, αλλά απο τα βιντεάκια μ' είχε αρέσει. Παράδειγμα, τώρα σε αυτό το βίντεο μ'αρέσει που βγάζει έναν ήχο style megadeth,αλλά να σε πω την αλήθεια δεν το χω δοκιμάσει απο κοντά. Εσυ που το είχες, για πες εντυπώσεις και τι δεν σε άρεσε σε αυτό.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως άλλα πετάλια για metal, είναι το tech21 sanshamp u.s. steel που είναι σαν ενισχυτής σε πετάλι

 

 

αλλά αμα θες πολύ καφρίλες να παίζεις κράτα τον mg και παρε ενα mxr fullbore metal

 

 

Βέβαια δοκίμασε τα απο κοντά, γιατί όπως λέει και ο koraxprs τα βιντεάκια μπορεί να απέχουν αρκετά απο την πραγματικοτητα.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, οχι δεν το χω, αλλά απο τα βιντεάκια μ' είχε αρέσει. Παράδειγμα, τώρα σε αυτό το βίντεο μ'αρέσει που βγάζει έναν ήχο style megadeth,αλλά να σε πω την αλήθεια δεν το χω δοκιμάσει απο κοντά. Εσυ που το είχες, για πες εντυπώσεις και τι δεν σε άρεσε σε αυτό.

 

I quote myself:  :P (Από το θρεντ: "Το χειρότερο gear που είχατε ποτέ")

Τα 200 Eυρώ που έδωσα εγώ στο EHX English Muff'n... Τον πρώτο καιρό καλό ήταν, έβγαζα Gary Moore lead (όχι heavy όμως) αλλά όταν προσπάθησα να το ψάξω παραπάνω, να βγάλω κανα ρυθμικό, να συνδυάσω τα γκάζια του με του LoneStar, ήταν πάντα άδειο, τζούφιο, και πολύ κάτω των περιστάσεων (200Ε ήταν αυτά), από τότε που βρήκα το ΒΒ preamp, το μαφφιν δεν ξαναπαίχτηκε...

 

Και βέβαια "έφυγε".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I quote myself:  :P (Από το θρεντ: "Το χειρότερο gear που είχατε ποτέ")

Και βέβαια "έφυγε".

 

thanks για την ενημέρωση  :). και φαινόταν καλο.....

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας! Pilgrim το tech 21 μου φανηκε αρκετα ενδιαφερον, σε αντιθεση με το fullbore metal γιατι δεν θελω τοσο πολυ καφριλα.

 

Με την Digitech RP500 θα βγαλω τιποτα αξιολογο στον mg η θα ειναι μονο για το studio???

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου