Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500 σε MG


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν ο 120άρης έχει μάστερ, τι πρόβλημα υπάρχει σε χαμηλές εντάσεις;

 

Και παλι δεν θα πιανει την αποδοση του ενισχυτη που εχει σε μεγαλες εντασεις, αυτον τον ωραιο ηχο της λαμπας, θα ακουει περισσοτερο προενισχυση και αρα πολυ τζιτζικε ηχο χωρις το στρογγυλεμα που δινουν οι τελικες λαμπες σε υψηλες εντασεις...θα ανεβαζει την ενταση του καναλιου της παραμορφωσης με το master χαμηλα και θα ακουει γκαζια απο...πεταλιερα zoom του 1990 :P Δυστυχως χωρις attenuator δεν κανεις δουλεια.

 

Ειχα κεφαλη B-52 AT-100 (100w) και ενω επαιζε σχετικα καλα σε χαμηλες εντασεις σε σχεση με αλλους λαμπατους ενισχυτες πολλων watt ο ηχος που εβγαζε δε συγκρινοταν με τιποτα με αυτον που εβγαζε σε μεγαλες εντασεις. Και αμα δε μπορει να τον ανοιξει ειναι κριμα...εγω τον ειχα σε 3ο οροφο πολυκατοικιας, τι να ανοιξω...σε προβες και live μονο κι εκει μη φανταστεις τιποτε τρελο, το πολυ στο 2μιση να τον εβαζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και παλι δεν θα πιανει την αποδοση του ενισχυτη που εχει σε μεγαλες εντασεις, αυτον τον ωραιο ηχο της λαμπας,

 

όμως για να το κάνεις αυτό σε διαμέρισμα, θες ενισχυτή ΤΟ ΠΟΛΥ ένα βατ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα+απο μενα!

Αν παρεις πεταλιερα θαχεις το πλεονεκτημα 'ολα σε ενα νοικοκυρεμενα'.οι καλες πεταλιερες πλεον κανουν θαυματα+μπορεις παντου να βγαλεις ηχο,εμπειρια χρειαζεσαι που θαρθει με τον καιρο. Φυσικα μπορεις+να ηχογραφεις με πολυ καλα αποτελεσματα.Απτην αλλη αν θες ενισχυτη εχει τελεια γκαζια,κουβαλημα,πεταλακια μετα κλπ κλπ,προταση μου παρε μια πεταλιερα,μαθε την καλα+στη πορεια βλεπεις αν θες ενισχυτη+τοτε παιρνεις εναν με γαματα γκαζια+την πεταλιερα την χρησιμοποιεις σαν εφεδιερα στο fx loop

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"σιγά το κουβάλημα" για λαμπάτο 2*12;

 

Σορρυ...ισως εχετε λιγο δικιο γιατι εχω αμαξακι και δεν εχω προβλημα οσον αφορα το κουβαλημα...

 

Αλλα παλι..ειμαι φουλ υπερ της λαμπας..ειναι κριμα να δωσει καποιος λεφτα..για κατι που δεν αξιζει και δεν θα πουληθει και ποτε...

 

ας παρει μια μικρη κεφαλη τοτε...ενα μικρο τυπου tiny terror...στο σπιτι με καμια φτηνη καμπινα...112..και αν εχει live...περνει το μικρο και παιζει στην καμπινα εκει...

 

στο κατω κατω...ποσα live να εχει καποιος τη βδομαδα (με το συμπαθιο κιολας) !?!  :)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ο 120άρης έχει μάστερ, τι πρόβλημα υπάρχει σε χαμηλές εντάσεις;

 

Βάλτε ακουστικά και παίξτε....

Όσο περισότερα τόσο καλύτερα λέμε.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτε ακουστικά και παίξτε....

Όσο περισότερα τόσο καλύτερα λέμε.

 

ακουστικά και κιθάρα, μόνο κατά την εξάσκηση, σε  ΚΑΜΙΑ περίπτωση τζαμάρισμα με ακουστικά, είναι εντελώς ακατάλληλα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια ερωτηση που εγινε σχετικα με το bugera 6202 και την ενταση του (γιατι 120βατ ρε παιδια) η απαντηση των ειδικων ηταν οτι τα 120βαττ εχουν επιλεχθει κυριω για τις αρμονικες και για τον ηχο της λαμπας...

 

GP STAFFA presents BUGERA 6262

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου