Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500 σε MG


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια. Το ερωτημα μου ειναι απλο. Εχει ακουσει κανεις την παραπανω πεταλιερα σε marshall mg? Ρωταω γιατι σκοπευω να αγορασω μια αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα την αξιοποιησω στον mg. Ξερω οτι δεν θα βγαλω το 100% της πεταλιερας αλλα εστω καμια κατασταση για hi-gain, και κυριως για live που παιζουμε (με αλλους ενισχυτες).

Να πω οτι εχω μια epiphone les paul standard.

:)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Σα μιά καλή πεταλιέρα με μέτρια κιθάρα σε κακό ενισχυτή.....

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σα μιά καλή πεταλιέρα με μέτρια κιθάρα σε κακό ενισχυτή.....

Επειδη σκοπευω να την εχω και σε live με αλλους καλιτερους ενισχυτες (μερικεσ φορες και λαμπατους). Θα πρεπει καθε φορα να την σεταρω στον ενισχυτη που θα ειμαι συνδεδεμενος?

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω θα σου ελεγα στα lives να παιζεις με τη digitech συνδεδεμενη κατευθειαν στην κονσολα και προαιρετικα και στον ενισχυτη αμα δεν εχεις μπροστα σου monitor. Εγω προσωπικα δοκιμασα σε ενα live το pod x3 live μου κατευθειαν στην κονσολα χωρις να τη συνδεσω καν στον ενισχυτη που ειχε ο χωρος και επαθα πλακα με τον ηχο. Στο σπιτι σου την προσαρμοζεις οπως θες στον ενισχυτη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω θα σου ελεγα στα lives να παιζεις με τη digitech συνδεδεμενη κατευθειαν στην κονσολα και προαιρετικα και στον ενισχυτη αμα δεν εχεις μπροστα σου monitor. Εγω προσωπικα δοκιμασα σε ενα live το pod x3 live μου κατευθειαν στην κονσολα χωρις να τη συνδεσω καν στον ενισχυτη που ειχε ο χωρος και επαθα πλακα με τον ηχο. Στο σπιτι σου την προσαρμοζεις οπως θες στον ενισχυτη σου.

Ok σε ευχαριστω φιλε μου. Και εκει ομως δεν θα θελει περετερο προσαρμοση?

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά βρε Γιάννη τι θα πάρεις? EMG για τη LP σου, λαμπάτο ενισχυτή, πεταλιέρα, MG?

χαχα δικιο εχεις σαν γκομενα κανω  ;D

απλα ειχα βαλει στην αρχη στοχο εναν καλο ενυσχιτη για το ειδος που θελω, και μετα αν δεν με καλυπταν οι μαγνητες της epiphone να εβαζα emg. Με τα πολλα ομως εδω μεσα ειδα οτι με 300 ευρο καλο ενισχυτη δεν περνω και ετσι ειπα να στραφω σε μια πεταλιερα που θα μπορω να την χρισημοποιησω και σε live και στις προβες στο studio.

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα δικιο εχεις σαν γκομενα κανω  ;D

απλα ειχα βαλει στην αρχη στοχο εναν καλο ενυσχιτη για το ειδος που θελω, και μετα αν δεν με καλυπταν οι μαγνητες της epiphone να εβαζα emg. Με τα πολλα ομως εδω μεσα ειδα οτι με 300 ευρο καλο ενισχυτη δεν περνω και ετσι ειπα να στραφω σε μια πεταλιερα που θα μπορω να την χρισημοποιησω και σε live και στις προβες στο studio.

 

Για μένα δύο λύσεις υπάρχουν. Ή παίρνεις τώρα με το budget που έχεις μια πεταλιέρα και είσαι καλυμμένος προς το παρόν για live και πρόβες κλπ.(και φυσικά έχεις το ατού της φορητότητας), ή περιμένεις παραπάνω να μαζέψεις κι άλλα χρήματα και παίρνεις έναν καλό ενισχυτή. Τον MG τσάμπα θα τον πάρεις, καλύτερα πάρε μια καλύτερη πεταλιέρα και παίζε καρφί στο pc σου σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι μαλλον κατι δεν καταλαβες. Τον MG εχω (τον οποιο θελω να ξεφορτοθω)  ;D

Αλλα οπως φενετε αυτος θα συνοδευει την πεταλιερα σπιτι μου..

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου