Προς το περιεχόμενο

Για hiphop ακροατές και όχι μόνο...


tomandgeronimo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά βρε φίλε, μπήκαν κάποιοι άνθρωποι στον κόπο να ακούσουν την μουσική σου και να γράψουν 2-3 σκέψεις γι αυτήν, ο καθένας με τον τρόπο του.

 

Αντί να σκεφτείς αυτά που διάβασες, ρωτάς να σου πούμε πόσο χρονών είσαι.

Μα για ποιον λόγο? Τι είδους περιέργεια είναι αυτή? Δεν μπορώ να σκεφτώ άλλο ενδεχόμενο απ'το να θέλεις να σου πούμε "μπράβο, για 15 χρονών καλά γράφεις". Μα αυτό, εσύ πρώτος θα έπρεπε να το αποστρέφεσαι, να νοιώθεις ισάξιος με όλους εδώ και να αντιμετωπίζεις την κριτική τους.

Μην θίγεσαι λοιπόν όταν κάποιοι επιλέγουν, δικαίως, να σε ειρωνευθούν.

 

Υ.Γ.

Ξέρεις τι είχε γράψει ο Rimbaud μέχρι τα 20 του?

Συμφωνώ πλήρως μαζί σου...Εξάλλου το λέω ότι δεν θέλω η ηλικία μου να λειτουργήσει ως ελαφρυντικό ή οτιδήποτε άλλο...Απλά θέλω να μάθω πόσο χρονών νομίζετε ότι είμαι από αυτά που ακούσατε(εννοώντας και χροιά κτλ)...Πάντως έπεσες κοντά... ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ε, τώρα, τι σχέση έχει το πόσο σε κάνουμε από τη φωνή;Κι εγώ ακούγομαι πολύ μικρότερη και είμαι ..μεγαλοκοπέλα :P Θα πρότεινα να εστιάσεις την προσοχή σου στις μέχρι τώρα παρατηρήσεις που κάναμε κάποιοι και να αφήσεις αυτό το ανούσιο, για μένα , θέμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνή σου ακούγεται πολύ νέα, όπως είσαι κι εσύ. Αυτό βασικά που θα πρέπει να σε απασχολήσει είναι η άρθρωση. Δεν την έχεις δουλέψει πολύ και φαίνεται. Τα υπόλοιπα καλά, για την ηλικία σου. Όπως θα μεγαλώνεις και θα ωριμάζεις όλα θα στρώνουν περισσότερο.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωνή σου ακούγεται πολύ νέα, όπως είσαι κι εσύ. Αυτό βασικά που θα πρέπει να σε απασχολήσει είναι η άρθρωση. Δεν την έχεις δουλέψει πολύ και φαίνεται. Τα υπόλοιπα καλά, για την ηλικία σου. Όπως θα μεγαλώνεις και θα ωριμάζεις όλα θα στρώνουν περισσότερο.

Ευχαριστώ πολύ RayDTutto...Την άρθρωση πως μπορώ να την δουλέψω??Με μαθήματα ορθοφωνίας??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το κάνεις όπως ο Δημοσθένης ;) , νομίζω ότι μπορείς να απευθυνθείς σε λογοθεραπευτή - ο οποίος όμως συνήθως αναλαμβάνει πραγματικά σοβαρά ζητήματα και μπορεί να βάλει τα γέλια με αυτό που θα του ζητήσεις, ή να ρωτήσεις σε κανα ωδείο. Πάντα, βέβαια, μπορείς απλώς να προσπαθήσεις μόνος σου.

Εγώ είμαι ο πλέον ακατάλληλος να σου πει πώς να αποκτήσεις καλή άρθρωση. Ακόμα και τώρα, στα μισά πράγματα που ρωτάω τη γυναίκα μου, μου γνέφει και χαμογελάει... ;)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το κάνεις όπως ο Δημοσθένης ;) , νομίζω ότι μπορείς να απευθυνθείς σε λογοθεραπευτή - ο οποίος όμως συνήθως αναλαμβάνει πραγματικά σοβαρά ζητήματα και μπορεί να βάλει τα γέλια με αυτό που θα του ζητήσεις, ή να ρωτήσεις σε κανα ωδείο. Πάντα, βέβαια, μπορείς απλώς να προσπαθήσεις μόνος σου.

Εγώ είμαι ο πλέον ακατάλληλος να σου πει πώς να αποκτήσεις καλή άρθρωση. Ακόμα και τώρα, στα μισά πράγματα που ρωτάω τη γυναίκα μου, μου γνέφει και χαμογελάει... ;)

:) :) :) ;D Σ' ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου...Αν γνωρίζει κάποιος άλλος πως μπορώ να βελτιώσω την άρθρωσή μου μόνος μου, ας μου δώσει τα φώτα του... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Επειδή γενικά μου αρέσει η "μαύρη" μουσική και κυρίως η Χιπ Χοπ αυτό που μπορώ να σου πω να κάνεις για να βελτιώσεις την άρθρωσή σου είναι να ακούσεις πολλή μουσική. Ειδικά ελληνική Χιπ Χοπ για να μπορείς να τραγουδάς παράλληλα και να βλέπεις πιο καλά που πατάει ο εκάστοτε καλλιτέχνης στο κομμάτι. Απέφυγε τους Razastarr και Stereo Nova γτ είναι πολύ oldskoolιά. Προτίμησε Flowjob, Ορθολογιστές, FF.C και Αντίξοες Παραγωγές, Ημισκούμπρια, Terror X Crew και Α/Ε (αν και Α/Ε είναι πολύ γρήγοροι οπότε θα δυσκολευτείς λίγο), Στίχοιμα, Κόμη Χ και Goin' Through. Δε μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό προς το παρόν. Τα συγκροτήματα που παράθεσα τα έβαλα με τυχαία σειρά και λόγω της καλής άρθωσης και πατημάτων των καλλιτεχνών επάνω στο beat. Αν συμπαθείς το αμερικάνικο και έχεις καλή σχέση με τα Αγγλικά θα σου πρότεινα The Roots (αν και έχουν μία τζαζ δάθεση), Atmosphere γτ είναι από τα αγαπημένα μου :P , Cypress Hill και Jedi Mind Trick. Θα σου πρότεινα να αποφύγεις τα τύπου R'n'B (Rap and Bitches) γτ εκτός του ότι έχουν ιδιαίτερα σαχλό στίχο δεν έχουν να προσφέρουν τίποτα απολύτως. Για την πολύ μικρή περίπτωση που ξέρεις ή σου αρέσουν τα γαλλικά άκου supreme NTM και IAMX (με επιφύλαξη πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου