Προς το περιεχόμενο

New Line6 Pod HD series


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακριβως αυτο , η πιο πρακτικη λυση κ θα ελεγα οτει καλυτερο εχω ακουσει απο πλευρας amp sim μετα απο το axe.

 

Αυτό μένει να το τσεκάρουμε σε blind test μαζί με το GSP!  ;D (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...)

 

Τελείως αντικειμενικά, θεωρώ ότι το HD έχει πιο ψαγμένους αλγόριθμους και μεγαλύτερη (κατά πάσα βεβαιότητα) επεξεργαστική ισχύ. Ωστόσο το GSP με την υποστήριξη IR πλέον, εισάγει μια νέα παράμετρο. Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά και για το Axe η υποστήριξη IR δεν ήταν μια αποφασιστική βελτίωση?

 

Δεν αποκλείεται μάλιστα η Line6 να προχωρήσει σε κάτι ανάλογο μελλοντικά, οι περισσότεροι χρήστες νομίζω συμφωνούν.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 608
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Παιδια πολυ ωραια τα βιντεακια!

 

Για την ακριβεια ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει σε οτι αφορα την HD. Εγω καπου μεσα στην επομενη εβδομαδα θα τσιμπησω την 300 και αρχες Νοεμβρη την 500. Μια για τον καθε κιθαριστα!! :D :D Οποτε θα κανω κι εγω ενα ντεμακι.

 

Γενικοτερα παντως ακουγονται ωραια δειγματα για τις HD. Βεβαια υπαρχουν και καποιοι που και τα καλυτερα μηχανηματα να χαν παλι τπτ δεν θα καταφερναν οποτε καλα θα ταν να σταματησουν να κανουν ντεμο γιατι μονο κατι τετοιους βρισκεις στο y*****e.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή απ' ό,τι βλέπω δεν τρέχουν μόνο τα δικά μου σάλια  8), να σας πω ότι ο Φίλιππος είναι λίγο φθηνότερος από τον Θωμά.

Άντε και τα Χριστούγεννα πλησιάζουν ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή απ' ό,τι βλέπω δεν τρέχουν μόνο τα δικά μου σάλια  8), να σας πω ότι ο Φίλιππος είναι λίγο φθηνότερος από τον Θωμά.

Άντε και τα Χριστούγεννα πλησιάζουν ;D ;D

 

Την χαμηλότερη τιμή online την έχει το dv, πλην όμως προσωπικά έχω κάτι παράπονα τελευταία απ'αυτούς (YMMV) και λέει "διαθέσιμο σε Χ μέρες".

 

Το Δεκέμβριο σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες θα είναι διαθέσιμες και οι JTV και λίγο νωρίτερα οι DT. Οι κιθάρες αντιμετώπισαν προβλήματα διαθεσιμότητας κάποιων εξαρτημάτων, σύμφωνα με την επίσημη γραμμή της εταιρείας. Οπότε τώρα πάνε να προλάβουν την εορταστική περίοδο.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μένει να το τσεκάρουμε σε blind test μαζί με το GSP!  ;D (αν δεν παινέψεις το σπίτι σου...)

 

Τελείως αντικειμενικά, θεωρώ ότι το HD έχει πιο ψαγμένους αλγόριθμους και μεγαλύτερη (κατά πάσα βεβαιότητα) επεξεργαστική ισχύ. Ωστόσο το GSP με την υποστήριξη IR πλέον, εισάγει μια νέα παράμετρο. Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, αλλά και για το Axe η υποστήριξη IR δεν ήταν μια αποφασιστική βελτίωση?

 

Δεν αποκλείεται μάλιστα η Line6 να προχωρήσει σε κάτι ανάλογο μελλοντικά, οι περισσότεροι χρήστες νομίζω συμφωνούν.

Εχεις δικιο Βασιλη για το GSP , απλα αναφερομουν στα μηχανηματα που εχω η ειχα στο παρελθον. Εξαλου ειναι αλλη κατηγορια, νομιζω κ με την υποστηριξη των impulses σιγουρα θα ειναι πιο μπροστα.Τα ΙR στο axefx εδωσαν αλλη διασταση πραγματικα ( βλεπε redwirez) κ απογειωσαν την ηχητικη παλεττα σε FRFR καταστασεις. Μακαρι να το κανει κ η line6!!! :)

 

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή απ' ό,τι βλέπω δεν τρέχουν μόνο τα δικά μου σάλια  8), να σας πω ότι ο Φίλιππος είναι λίγο φθηνότερος από τον Θωμά.

Άντε και τα Χριστούγεννα πλησιάζουν ;D ;D

 

 

Μονο που οταν ειχα παρει τηλ τον Φιλιππο δεν ηξερε καν πως ειχε κυκλοφορησει η HD στα πρωτα online καταστηματα!

Ιπποκρατη αλλαξε το avatar σου γιατι δεν μπορω να βλεπω το εργαλειο σου!!!

 

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marillion - οσο αφορα την ανταποκριση στο volume της κιθαρας και στης δυναμικες πως τα παει??

 

Eδω υπαρχει ενα θεματακι σε καποια συγκεκριμενα μοντελα ενισχυτων. Αλλα αποτι φαινεται θα βελτιωθει πολυ με καποιο νεο firmware. Στον jcm800 ας πουμε ''ακουει'' πολυ καλα το volume της κιθαρας κ κραταει τις δυναμικε.

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω υπαρχει ενα θεματακι σε καποια συγκεκριμενα μοντελα ενισχυτων. Αλλα αποτι φαινεται θα βελτιωθει πολυ με καποιο νεο firmware. Στον jcm800 ας πουμε ''ακουει'' πολυ καλα το volume της κιθαρας κ κραταει τις δυναμικε.

 

χμμ...μαλιστα :) Γενικοτερα παντως ειναι καλυτερη απο την Χ3?? Πιστευω πως η επιλογη να ελαττωσουν τα μοντελα ενισχυτων ηταν καλη επιλογη. Καλυτερα λιγα και καλα παρα πολλα και χαος...αν και θα ταν καλο να χε και κανενα παραπανω μοντελο. Μακαρι να παιξει κανενα Amp pack update απο την line 6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα θα παιξουν updates και τετοια δωρακια...η Line 6 ειναι απο τις καλυτερες σε αυτο...τωρα οσον αφορα την αποκριση του μηχανηματος δυναμικες και τετοια εδω νομιζω εχει να κανει περισσοτερο το hardware και οχι το software....αντιστασεις εισοδου...input metering μπλα μπλα μπλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου