Προς το περιεχόμενο

singlecoil p-90


Elixir

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

η τιμη με εστειλε λιγο....

ενασ lil screamin demon? εστω σαν συμβιβασμοσ? μεχρι να αρχισει το σκαψιμο?

ξερετε κανεναν στην αθηνα που να εχει μαγνητεσ sd?περαν του καγμακη

 

μέχρι $150-$160 είναι νορμάλ τιμή για οποιονδήποτε καλό P90. Mετά πας σε κινέζικους (κάποιοι βέβαια ορκίζονται στους Tonerider). Seymour Duncan έχει κι ο Κουρμπής. Οι μονοί δεν κάνουν στην κιθάρα σου, αλλιώς θα σου πρότεινα τον Quarter Pound της Seymour Duncan για φθηνό κοντά σε P90.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εγω σκεφτομαι και το εξησ

να παρω εναν p-90τησ αρεσκειασ μου ωρισ αυτακια

να παρω και ενα pickquard για mm

θα δανειστω απο εναν φιλο μου ενα τριβειο λειανσησ

αυτο που ειναι στο μεγεθοσ αερογραφου

θα μαρκαρω την περιοχη που χρεαζομαι με ταινια και

εαν δεν ειναι πεφται καλα στο ματι πχ εαν ειναι το ρουταρισμα λιγο σταβο(οχι ομοσ και ο μαγνητησ)θα το καλυπτει το pickguard

ειναι το αντιστοιχο που κανουν στισ fender για να βαλουν διπλο στο neck και οσο  χαλια να το κανουν πεφτει το pickguard  απο πανω και ουτε γατα ουτε ζημια

εχω δει στουσ p-90 oi βιδεσ που κρατανε το μαγνητη βιδωνουν ειται απο κατω στο σωμα η σε μια πλακα απο μεταλο που κολλανε κατω απο τον μαγνητη αυτα πωσ λεγονται?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Απλά κατ' αυτόν τον τρόπο σίγουρα την παντρεύεσαι την κιθάρα. Αν κάποια μέρα αποφασίσεις να την πουλήσεις θα πρέπει να την σκότωσεις. Επίσης υπάρχει η σοβαρή πιθανότητα να κάνεις ζημιά μιας και υποψιάζομαι ότι δεν έχεις ιδιαίτερη εμπειρία.

 

Kατα τ' άλλα αν το έχεις αποφασίσει να αρχίσεις τα σκαψίματα ρίξε μια ματιά και σ' άλλη μια ενδιαφέρουσα μετατροπή...

 

 

http://www.mylespaul.com/forums/other-gibsons/77524-melody-maker-mini-humbucker.html

 

και οπωσδήποτε ρίξε και μια ματιά εδώ...

 

http://www.lespaulforum.com/forum/showthread.php?t=137355

 

Παρεπιπτώντος απ' ότι διάβασα οι καινούργιες MM δεν έχουν διαφορά μεγέθους στους μαγνήτες από τους standard μονούς. Ίσως θα πρέπει να το ψάξεις λίγο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

p-90 αποφασιστηκε

εχω ο ντανκαν εχει βγαλει μια σειρα η μηποσ να πρωτιμησω τουσ κλασικουσ τησ μνασ γκιμπσον?

Μια μερα θα βρω κατι εξυπνο να γραψω εδω κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου