Προς το περιεχόμενο

Flight 666


philosophos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εψές αργά το βράδυ, είδα ετεροχρονισμένα, ένα documentary για μια παιδική μου αγάπη, ονόματι Iron Maiden.

Γυρίστηκε το 2008 , από Καναδικό συνεργείο που είχαν προσκαλέσει οι ίδιοι και ακολούθησε τους Maiden σε όλη την περιοδεία τους, όντας στο ίδιο αεροπλάνο.

Στην συγκεκριμένη περιοδεία, οι Maiden, εκτέλεσαν τα τραγούδια που τους έκαναν διάσημους, δηλαδή αυτά των πρώτων χρόνων τους.

Εκτός του Βρετανικού χιούμορ, που είναι διάχυτο στο ντοκυμαντέρ, του επαγγελματισμού του συγκροτήματος και της δυσκολίας του όλου εγχειρήματος, -περί εγχειρήματος πρόκειται, θα καταλάβετε μόλις το δείτε- εντύπωση μου έκανε η υποδοχή και αποδοχή των Maiden από νεότερες ηλικίες, που θεωρητικά μια και το metal εν έτη 2011 έχει γίνει πιο broutal , θα περίμενα να ακούνε Pagan.  ;D

Υπάρχουν στις συναυλίες σε κάποιες χώρες, ορισμένα κλάσματα του δευτερολέπτου, κάποιες στιγμές, που ανατριχιάζεις από τον παλμό και την ανταπόκριση του κόσμου.

Αναπόλησα λοιπόν τα μικράτα μου και χάρηκα που -από ότι φαίνεται τουλάχιστον στο ντοκυμαντέρ- τα ''παιδιά'', έχουν μείνει απλοί και παιδιά. :)

Να πω και το φιλοσοφικό μου τώρα.

Δεν σταματάμε να παίζουμε, επειδή γερνάμε. Γερνάμε, επειδή σταματάμε να παίζουμε.

Δεν ''σοβαρεύουμε'', επειδή μεγαλώνουμε. Μεγαλώνουμε, επειδή ''σοβαρεύουμε''.

Και άλλα παρόμοια.

Στο γιουτούμπιον, υπάρχει όλο το Flight 666, σε 11 μέρη. Υπάρχει δε να το αγοράσετε και από αλλού.

Enjoy !!

 

Iron Maiden Flight 666 PART 1/11

 

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να συμφωνησω σχετικα με τα λογια σου για επαγγελματισμο. Οι τυποι φαινεται οτι μετα απο 30 χρονια που παιζουν μαζι εχουν κρατησει το χαβαλε που ειχαν και την παρεϊστικη ατμοσφαιρα, και αυτο πιστυω ειναι απαραιτητο για να κρατηθει μια μπαντα. Αλλα οταν ερχεται η ωρα για show, ειναι ολοι τους εκει 200%.

Επισης, οι maiden ηταν ο πρωτος ερωτας μου οταν ξεκινησα να ακουω μουσικη ουσιαστικα, και παρολο που τωρα εχει περασει καπως στο πλαι, οταν ακουσω μαιδεν, κατι απο τα λαιβ τους, αυτοματα περναω σε ενα αλλο mood, το οποιο ειναι κ@υλ@!

 

Ασχετα απο το ποσο σας αρεσουν οι maiden, προτεινω και γω να δειτε το εν λογω ντοκυμαντερ.

What frequency are YOU getting?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Βλέπω λινκ βίντεο "Flight 666".

2. Παλιός φαν, το βρίσκω ενδιαφέρον.

3. Ανοίγω βίντεο "Flight 666".

4. Βλέπω εισαγωγή Aces και συγκινούμαι. Θυμάμαι Φιλαδέλφεια.

5. Στα πρώτα 3 λεπτά, εμφανίζεται Janick Gers.

6. Κλείνω βίντεο και το ξεχνάω...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

5. Στα πρώτα 3 λεπτά, εμφανίζεται Janick Gers.

 

 

Kι εσύ έπρεπε να κολλήσεις στον Τζάνικ? Κοίτα αλλού!  ::)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας σημειώσουμε ότι έρχονται στις 17 Ιουνίου

ΤΡΕΜΕ ΚΟΣΜΕ ΦΙΑΡ ΟΦ ΔΕ ΝΤΑΡΚ

 

;D ;D Χαχαχαχαχαχα!!! ;D ;D

Τι καλά που δεν βλέπω τηλεόραση. 8)

Άμα πάθει τίποτα ο Bruce, τουλάχιστον υπάρχει αντικαταστάτης. Ηρέμησα τώρα. :D

 

If you want to be a hippie...you 're too late.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι το καλύτερο ντοκιμαντέρ που έχει γυριστεί για συγκρότημα.

Όχι μόνο για τα ανάμεικτα συναισθήματα που βγάζει, όχι μόνο επειδή είναι ένα απ'τα αγαπημένα μου συγκροτήματα, όχι επειδή σ'αυτό ακούω αγαπημένα κομμάτια, αλλά μαζί με τα παραπάνω είναι οτι φαίνεται και ο Άνθρωπος Bruce, ο Άνθρωπος Dave, Adrian, Janick, Nicko.

 

Για μένα ήταν απ'τις πιο ευχάριστες στιγμές που έχω περάσει μπροστά σε τηλεόραση ever.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα είναι το καλύτερο ντοκιμαντέρ που έχει γυριστεί για συγκρότημα.

Όχι μόνο για τα ανάμεικτα συναισθήματα που βγάζει, όχι μόνο επειδή είναι ένα απ'τα αγαπημένα μου συγκροτήματα, όχι επειδή σ'αυτό ακούω αγαπημένα κομμάτια, αλλά μαζί με τα παραπάνω είναι οτι φαίνεται και ο Άνθρωπος Bruce, ο Άνθρωπος Dave, Adrian, Janick, Nicko.

 

Για μένα ήταν απ'τις πιο ευχάριστες στιγμές που έχω περάσει μπροστά σε τηλεόραση ever.

 

 

+1  με κάλυψες πλήρως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να συμφωνησω σχετικα με τα λογια σου για επαγγελματισμο. Οι τυποι φαινεται οτι μετα απο 30 χρονια που παιζουν μαζι εχουν κρατησει το χαβαλε που ειχαν και την παρεϊστικη ατμοσφαιρα, και αυτο πιστυω ειναι απαραιτητο για να κρατηθει μια μπαντα. Αλλα οταν ερχεται η ωρα για show, ειναι ολοι τους εκει 200%.

Επισης, οι maiden ηταν ο πρωτος ερωτας μου οταν ξεκινησα να ακουω μουσικη ουσιαστικα, και παρολο που τωρα εχει περασει καπως στο πλαι, οταν ακουσω μαιδεν, κατι απο τα λαιβ τους, αυτοματα περναω σε ενα αλλο mood, το οποιο ειναι κ@υλ@!

 

Ασχετα απο το ποσο σας αρεσουν οι maiden, προτεινω και γω να δειτε το εν λογω ντοκυμαντερ.

Για μένα είναι το καλύτερο ντοκιμαντέρ που έχει γυριστεί για συγκρότημα.

Όχι μόνο για τα ανάμεικτα συναισθήματα που βγάζει, όχι μόνο επειδή είναι ένα απ'τα αγαπημένα μου συγκροτήματα, όχι επειδή σ'αυτό ακούω αγαπημένα κομμάτια, αλλά μαζί με τα παραπάνω είναι οτι φαίνεται και ο Άνθρωπος Bruce, ο Άνθρωπος Dave, Adrian, Janick, Nicko.

 

Για μένα ήταν απ'τις πιο ευχάριστες στιγμές που έχω περάσει μπροστά σε τηλεόραση ever.

Couldn't agree more και nothing else to add συνάμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου