Προς το περιεχόμενο

Dual mic Tube Preamp with EF86


oregon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΛΑΜΠΕΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ ΕΦΤΙΑΞΑ ΚΑΙ ΤΗΝ EF86 ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ ΤΟ PROTOTYPE ΑΥΤΟ

ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΤΕΣΤ -MIC -GUITAR -BASS-ELECTROCLASSIC-DRUMS...

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΟΚΙΜΑΣΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΛΑΜΠΑ?

P1070614.thumb.jpg.4d4164cec12e6ddf532c51016da3fac4.jpg

P1070616.thumb.jpg.99560a3a13a2f384fec3e3119642c380.jpg

P1070617.thumb.jpg.2a63965ced2cc93515ccea5bf4497f5a.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Φίλε συγχαρητήρια για την κατασκευή σου.

Δεν έχω δοκιμάσει τη συγκεκριμένη λάμπα. Αυτόν τον καιρό φτιάχνω κι εγώ το ίδιο πράγμα και χρησιμοποιώ την 12AU7. Έχω κάποιες απορίες για το κύκλωμα σου αν θες να δώσεις τα φώτα σου.

1) Χρησιμοποιείς μετασχηματιστές εισόδου και εξόδου? (επειδή δεν μπόρεσα να διακρίνω)

2) Οι μεγάλοι μετασχηματιστές για τι χρήση είναι ο καθένας?

3) Τις λυχνίες τις ζεσταίνεις με εναλλασσόμενο ή με συνεχές?

4) Το κύκλωμα το βρήκες έτοιμο?

 

Ευχαριστούμε πολύ για τις φωτο....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η EF86 ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΗ ΛΑΜΠΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΑΝ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΠΙΟ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΓΛΥΚΑ ΜΕΣΑΙΑ.

ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΝΑ ΒΡΗΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΗΛΗ ΛΑΜΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΒΛΑΚΙΕΣ ΚΑΙ ΒΡΑΣΙΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10MIN ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ.

ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΈΝΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟ PREAMP ΜΕ ΜΙΑ EF86 ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΝΑΛΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΤΡΙΟΔΟ ECC82 ΓΙΑ BUFFER-Η ECC82 ΜΟΙΡΆΖΕΤΕ ΜΙΑ ΤΡΙΟΔΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΚΑΝΑΛΗ-ΚΑΛΎΤΕΡΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΦΥΣΙΚΆ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΟΣ ΑΝΕΞΆΡΤΗΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ.

ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ  ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΚΑΝΑΛΙΑ ΚΑΙ SPLITARETE ΜΕΤΑ ΣΕ ΔΥΟ Π .

Ο ΤΟΡΟΙΔΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑ ΥΨΗΛΗΣ ΚΑΙ 6,3 ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΟΡΘΏΝΟΝΤΑΙ.

ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΧΑΜΗΛΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΧΕΔΟΝ PROTOTYPE :)

ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΙΣΟΔΟ ΕΧΕΙ lundahl MIC TRANS.

ΤΕΣΤΑΡΗΣΤΗΚΕ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΕ OVER ΓΙΑ DRUMS ΚΙΘΑΡΑ ELECTRIC -BASS ELECTRIC -DOUBLE  BASS ACOUSTIC- KAI ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΟΝΑΔΙΚΑ.

ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟ 2U ΕΜΠΟΡΙΟΥ.

(SORRY ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΗ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ μικρά.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου