Προς το περιεχόμενο

Ο κινητός εθισμός θέλει το ακουστικό του


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είδα κάποιο θέμα για αυτό και πέρνω το θάρρος να το θέσω μιάς και όπως πάντα βιαστικός ξεγελιέμαι και την πατάω...... :p

 

Προσωπικά δεν υπάρχει μέρα που να μην ακουώ μουσική η να παίξω τις π@π@ριές μου. Στα σπίτια μας υπάρχουν τα ηχεία ή τα καλά μεγάλα ακουστικά που ευχαριστούνε τα αφτιά μας. Έλα που όμως έξω σε κινητές δουλειές δεν μπορούμε να τα φοράμε με τα φλασάκια-μίνι ντίσκ-mp3 players κ.τ.λ.

 

Ψίρες, ψίρες, ψίρες περπατάνε στο κεφάλι μας. Τι ποιότητα πέρνουμε; Πόσο απαιτητικοί είμαστε σ' αυτό που θέλουμε για τα αφτιά μας; Χμμμ... πρόσφατα πλήρωσα το τίμημα μιάς ψίρας των 10 ευρώ και θα ήθελα να προλάβω το κακό που θα προκαλέσουν και σε άλλους.

 

Η εν λόγω ψίρα κουβαλάει την επωνυμία maxell. Όλα τα καλά παρέχει, εκτός βέβαια απο τον ήχο που περιγράφει στο manual της.

 

Τελικά υπάρχει κάποιος κολλημένος με τη μουσική στο δικό μου σημείο, ώστε να έχει βρεί και τη λύση στο ερώτημά;

 

Αυτά απο τον απογοητευμένο, βιαστικό, σύγχρονο- μη σκεπτόμενο καταναλωτή.. :PP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε δεν παλεύεται το θέμα "ακούω μουσική εκτός σπιτιού" Ειδικά για όσους "διαβάζουν" τα τραγούδια και δεν τα ακούνε. Εγώ μόνο για "παρέα" χρησιμοποιώ το mp3 μου δεχόμενος ότι είναι απλά για να έχεις ένα άκουσμα στα αφτιά σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι καλυτερες "ψειρες" που ειχα ποτε (απο το λυκειο ημουνα συνεχεια

με τετοιες στα αυτια!) :lol: ,ειναι οι philips..Αρκετα καλη ποιοτητα ηχου,αν

και συμφωνω με τον RItchie22 στην απλη αναπαραγωγη,και στην απλη ιδεα

της συντροφιας στα αυτια σου.. :lol: :wink: :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όσων αφορά τις ψείρες , είναι καλές αυτές που έχω απο το creative zen touch που είχα πάρει, και η μόνη λύση για να "διαβάζω" (μου άρεσε αυτό, σωστός). είναι να ακούω σε μέτριες εντάσεις και ψιλοφλάτ, για να μην παραμορφώνουν-μπερδεύουν.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλικάρια πρίν από κανα μήνα μου αγόρασαν οι γονείς μου δώρο ένα MP3 Player 4GB της SanDisk. Σαν συσκευή είναι πάρα πολύ καλή. Καλή απόδοση ήχου, καλή αυτονομία, πολύ ωραία οθόνη και πολύ καλή κατασκευή.

Μετά από μια εβδομάδα δοκιμών κατάλαβα οτι τα ακουστικά που είχε στην συσκευασία ούτε ένταση είχαν, ούτε πολύ καλό ήχο και το σημαντικότερο για μένα, οτι δεν κάλυπταν τους εξωτερικούς θορύβους.

Την λύση την βρήκα σε ένα review στο CNET. Εκεί εκτός από κάτι πανάκριβες ψίρες των 300 ευρώ (Shure κλπ...)βρήκα αυτό που έψαχνα!

Sennheiser CX300! Τις πήρα 50 Ευρώ αλλά... Ο ήχος του MP3 Player εκτοξέυτηκε! Εκπληκτικό μπάσο, πολύ καλή ένταση, καλή λεπτομέρεια και πάνω απ' όλα καταπληκτική ηχομόνωση! Όταν τα φοράω δεν ακούω τίποτα άλλο!

Η αλήθεια είναι οτι είναι λίγο ακριβά αλλά δεν έχω ξαναφορέσεις καλύτερα ακουστικά!!!! Αν θέλετε διαβάστε review από διάφορα site που τα έχουνε δοκιμάσει!

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παιδεύεστε καταθέτω την δική μου εμπειρία.Τα μόνα ακουστικά ψείρες που ευχαριστιέσαι να ακούς μουσική είναι της Apple αυτά που έχουν τα IPod.

 

Όταν τα άκουσα νόμιζα ότι οφειλόταν στην πηγή του ήχου δηλαδή στο IPod.Όμως όταν τα δοκίμασα και στο κινητό μου Sony Ericson W880i ο ήχος ήταν απίστευτος.

 

¶κουγες τα πάντα και μπάσσα και πρίμα χωρίς να σε κουράζουν καθόλου.

 

Το ίδιο και σε ένα παλιό Walkman με κασσέτα και ραδιόφωνο.Και σας λέω ότι ακούω μουσική στην δουλειά με το IPod 60GB από τις 5 το πρωϊ μέχρι τις 12 το μεσημέρι....Το τί δισκογραφίες έχω ακούσει δεν λέγεται.

 

Δαγκωτό λοιπόν στην Apple και θα με θυμηθείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παιδεύεστε καταθέτω την δική μου εμπειρία.Τα μόνα ακουστικά ψείρες που ευχαριστιέσαι να ακούς μουσική είναι της Apple αυτά που έχουν τα IPod.

 

Το είχα αναφέρει παλιότερα...ότι τα ακουστικά που δινει η applε είναι τέλεια...

 

Δυστυχως το δικό μου το έσπασα και τα ακουστικά αγνοούνται... :(

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε δεί πουθενα "ψείρες" Ipod σκέτες? Νομίζω ότι δεν πουλιούνται μόνες τους( και είμαι παλιός MacUser). Griffin ίσως...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ψείρες του iPod που είχα πάρει το καλοκαίρι χάλασαν σε 3 βδομάδες..δεν τις προτείνω !

 

Εάν τράβαγες τα καλώδια σαν να ήταν κορδόνια παπουτσιών φυσικά και θα χάλασαν όπως θα χάλαγαν και οποιαδήποτε άλλα ακουστικά.

 

Στα αξεσουάρ γιαi Pod στο ΠΛΑΙΣΙΟ είδα ότι είχαν ακουστικά για iPod και σε καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου