Προς το περιεχόμενο

EMG sa σε Tokai strat πανε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας μηπως μπορει καποιος να μου πει αν πανε οι EMG sa σε Tokai strat του 84' ρωταω γιατι η κιθαρα ειναι vintage ???αλλα θελω να ξεφορτοθω το βουητο στο gain και να εχω περισσοτερο sustain

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κριμα δεν ειναι? :-\

Με τα λεφτα που θα δωσεις παιρνεις μια καινουργια κιθαρα να κανεις τη δουλεια σου.

 

www.mario-art2.blogspot.com

www.mario-art.blogspot.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει μεγάλος δρόμος ανάμεσα στους vintage-style μαγνήτες της κιθάρας σου και στους EMG. Για δες το λίγο...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα μια Cort strat με Lace sensor μαγνητες. Προσωπικα μου αρεσαν αρκετα, ειδικα ο Gold. Και αυτοι ειναι αθορυβοι μαγνητες. Ριξε και προς τα κει μια ματια αν θες :)

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλαμε για διπλους ή για μονους; Νομιζω οτι με μονους (πχ το σετ του gilmour) εχεις αρκετα μεγαλη ευελιξια.

 

Για διπλους αν η μουσικη σου δεν ειναι μεταλ κατασταση καλυτερα αποφυγε τους.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα και η emg εχει μονους και οι noiseless της fender αλλα και lace.σωστα σου ειπαν παραπανω.....εχεις πολυ δρομο για active εκτος και αν εισαι στη φαση του metal.ψαξτο καλα  ;)

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noiseless και vintage δεν συμβιβάζονται. Πρέπει να κάνεις μικρές υποχωρήσεις. Προσωπική μoυ γνώμη είναι να δεις σε Dimarzio τη σειρά True Velvet και τη σειρά Area.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου