Προς το περιεχόμενο

Δοκιμή ενισχυτών Vox - Marshall - Orange - Fender;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παιδιά μου φαίνεται θα βγω παγανιά για να δοκιμάσω τους Orange και τον περιβόητο Koch και θα αγοράσω ότι μου κάτσει πιο καλά στο παίξιμο μου...! Φυσικά θα ποστάρω και τις εντυπώσεις μου (για να δείτε πως αντιλαμβάνεται τον λαμπάτο ήχο ένας νιούφης ;D)

 

Μόνο ζήτημα να βρω και τον καινούριο Orange γιατί είναι λίγο φρέσκο το μοντέλο και παίζει να μην υπάρχει ούτε καν εδώ (γιατί αυτό το κολπάκι με τα 7 και 15 watt σίγουρα μετράει, αφού όντως θα έχω πρόβλημα στο σπίτι - με τον mg30 παίζω και τρίζουν τα πάντα....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν παιδιά μου φαίνεται θα βγω παγανιά για να δοκιμάσω τους Orange και τον περιβόητο Koch και θα αγοράσω ότι μου κάτσει πιο καλά στο παίξιμο μου...! Φυσικά θα ποστάρω και τις εντυπώσεις μου (για να δείτε πως αντιλαμβάνεται τον λαμπάτο ήχο ένας νιούφης ;D)

 

Μόνο ζήτημα να βρω και τον καινούριο Orange γιατί είναι λίγο φρέσκο το μοντέλο και παίζει να μην υπάρχει ούτε καν εδώ (γιατί αυτό το κολπάκι με τα 7 και 15 watt σίγουρα μετράει, αφού όντως θα έχω πρόβλημα στο σπίτι - με τον mg30 παίζω και τρίζουν τα πάντα....)

 

εεε....καλά μη φανταστείς ότι 7 λαμπάτα βαττ μισάνοιχτα δε θα κάνουν φασαρία στο σπίτι... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εεε....καλά μη φανταστείς ότι 7 λαμπάτα βαττ μισάνοιχτα δε θα κάνουν φασαρία στο σπίτι... ;)

 

Ε εντάξει, τουλάχιστον να μπορώ να παίξω στο 9 o'clock ξέρω γω χωρις να γκρεμίζω την πολυκατοικία...

 

Γενικά απογευματινές ώρες ψιλοχώνω γιατί στην πολυκατοικία μου έχει σε κάθε όροφο μουσικό όργανο (1 σπιτί σε κάθε όροφο - και ο απο πάνω μου έχει και ηλεκτρική) καθώς και ένας πιτσιρικάς ακριβώς απέναντι μου παίζει πολύ συχνα metallica στην τσίτα (και ουρλιάζει και τους στίχους). Οπότε ευτυχώς είμαι λίγο τυχερός οσον αφορά το θέμα αυτό... (αν και με την νέα μου αγορά μάλλον προκαλώ την τύχη μου...!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένας πιτσιρικάς ακριβώς απέναντι μου παίζει πολύ συχνα metallica στην τσίτα (και ουρλιάζει και τους στίχους

ΚΛΙΨ.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα και τον Fender deluxe vm δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Τον έχω εδώ και κανά εξάμηνο και έχω κατα-εντυπωσιαστεί με τις δυνατότητες του. Ίσως απο τους καλύτερους ενισχυτές που έχω πάρει μέχρι τώρα. Έχει κρυστάλλινο καθαρό κανάλι ,το βρώμικο του θυμίζει κάτι μεταξύ Soldano και Μarshall με vintage overdrive μέχρι και distortion αν το ανεβάσεις τέρμα το gain, παρέχει spring reverb, chorus, vibrato(αν το ανεβάσεις το ποτενσιόμετρο έχεις univibe ήχο) και delay απο 12ms εώς 600ms. Ξέρω ότι θα πεταχτούν πολλοί και θα σου πούν ότι δεν καθαρός λαμπάτος και κάτι τέτοια (καλά εντάξει! Ρώτα τους: πήγατε και τον ακούσατε απο κοντά και ξέρετε;). Anyway... Άκουσε τον απο κοντά φίλε μου και αποκλείεται να μήν σου αφήσει καλή εντύπωση. ;)

 

http://www.thomann.de/gr/fender_deluxe_vintage_modified.htm

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Orange...αχχχχ....

 

Για μενα οτι πιο καλο για καποιον που βαρεθικε την φεντεριλα...και που τον πνιγει η μαρshαλιλα...

 

αν ενας ενισχυτής δεν εχει χαρακτηρα...αν δεν σε ζοριζει λιγο...αν δεν σου παει λιγο κοντρα...τι να τον κανεις? Δλδ αυτο ειναι το αλατι της ζωης για μενα!!! χρωμα πορτοκαλι!!! ;D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου