Προς το περιεχόμενο

Μοικανες, καραφλες, λαος και οι κιθαρες μπροστα!!


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Marmelaki ευχαριστουμε πολυ επισης... Προκειται για μια fender strat deluxe που εχει υποστει διαφορες αλλαγες (jumbo ταστα, λεπτυνση μπρατσου) και φοραει αν δεν κανω λαθος το pickguard του lukather με EMG 81-85.

 

Μπραβο, αυτο λεω κι εγω (SL-20 = Steve Lukather)  ;)

http://www.emginc.com/products/index/53/11/1

 

My next upgrade  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

jazzjoker ευχαριστουμε παρα πολυ, τιμη μας.

 

marmelaki, οντως ειναι πολυ καλο upgrade. Με τους emg η κιθαρα εχασε ελαχιστη απο τη vintage-ιλα της (αλλα οχι ιδιαιτερα, με ταστιερα maple ετσι κι αλλιως ειναι καρα-vintage) αλλα κερδισε παρα πολυ σε νοτα στα σολο, σε ογκο στα ρυθμικα, εγινε πιο "ομοιομορφη" και πιο "κουρδισμενη" ηχητικα σε ολη την ταστιερα και επισης τα καθαρα της εγιναν πιο "πιανιστικα" οπως ακουγεται και στο βιντεο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια επαγγελματικη μπαντα,μπραβο σας!

Δεμενοι μια γροθια,σκηνικη παρουσια,ο lead κιθαριστας μ αρεσε παρα πολυ(παιχταρας!)

,η κοπελα πολυ καλη(για τη λεπτομερεια θα προτιμουσα να φοραει κατι αλλο...και βεβαια οχι τζιν με μποτακια.. ;D).

Μονο ψεγαδι το οποιο μπορω να βρω αν και η live μεταδοση τηλεοπτικα αποκαλυπτει

πραγματα που εκει δε φαινονται και μπορει και να μην ειναι και η ακριβης αληθεια,τα φαλτσα...

Παρα πολλες φορες η φωνη ακουγεται εκτος κυριως απ τον τραγουδιστη αν και τα κομματια δεν ειναι ψηλα τονικα.

Το τσιγαρο ισως αφαιρει φυσικη κατασταση και ως εκ τουτου σωστο πατημα..... ;D

Γενικα ευγε και εις ανωτερα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freerock, ευχαριστουμε πολυ. Κατ'αρχην θα ηθελα να διευκρινισω οτι δεν ειμαστε επαγγελματικη μπαντα, ειμαστε απλα μια παρεα φιλων που ολη μερα απασχολουμαστε στις δουλειες μας (οι οποιες φυσικα ειναι η πρωτη προτεραιοτητα μας) και στο λιγοστο χρονο που μας απομενει ασχολουμαστε με τα οργανα μας  ;D , ειτε παιζοντας με αυτα ειτε μιλωντας για αυτα.

 

Σχετικα με το θεμα των φωνητικων, κατ εμε ο Τιμος (ο τραγουδιστης) ειναι ενας παρα πολυ καλος τραγουδιστης, πιστευω πως εαν τον ακουσεις στο studio θα συμφωνησεις. Οπως προειπα, σκοπος μας ηταν να το φχαριστηθουμε, να βγαλουμε παρουσια και ενεργεια και μετα ολα τα αλλα.

 

Εσυ που τραγουδας, ξερεις καλυτερα απο μενα πως ειναι παρα πολυ δυσκολο να αλωνιζεις τη σκηνη τρεχοντας και χοροπηδωντας  ;D , να παιζεις με το κοινο, να σκαρφαλωνεις στο PA και γενικα να κανεις ολα αυτα που κανει ο Τιμος ως frontman και ταυτοχρονα να εισαι απολυτως τοποθετημενος τονικα. Δεν προσπαθω να μας δικαιολογησω, απλα εξηγω τη λογικη μας. Θα μπορουσαμε να ειμαστε στατικοι και να παιξουμε 50% καλυτερα, αλλα δεν ηταν αυτο το σκεπτικο αν με εννοας!

 

Anyway, ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια τα οποια εχουν ιδιαιτερη βαρυτητα για εμας, απο εναν μουσικο του επιπεδου σου!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Jimmy μαλλον ακουστηκα περισσοτερο αυστηρος απ οσο εννοουσα.. ;)

Να σου πω οτι εγω επαγγελματια θεωρω οποιον κανει καλα κατι ασχετα με το αν ειναι

η κυρια επαγγελματικη του ενασχοληση ή οχι.

Εχω γνωρισει ανθρωπους που γι αυτους η μουσικη ειναι απλα μια διεξοδος αλλα ειναι πολυ περισσοτερο επαγγελματιες απο καποιους που ζουνε απ αυτην κοροιδευοντας την κοινωνια και τους εαυτους τους. ;) Τεσπα...

Επειδη γνωριζω πως ειναι να τραγουδας αλλα οχι και να ''τρεχεις'' στη σκηνη...

(Αν με βαλεις τωρα να τρεξω και να τραγουδαω σε 3 κομματια παρε και το ΕΚΑΒ καλου κακου..)

γι αυτο ακριβως ανεφερα τα περι φυσικης καταστασης και ενεργειας ως ελαφρυντικο για τις οποιες τονικες ατασθαλιες.

Να κλεισω την πολυλογια μου λεγοντας σου οτι αυτο που ειδα απ το βιντεο ειναι ΠΟΛΥ ανωτερο απο καποιες μπαντουλες που τις ονομασαν μπανταρες και για καποιους λογους κανουν καριερα κι ζουν απ τη μουσικη.

Και παλι ευγε!

ΝΕVER GIVE UP!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου ισα-ισα καθολου αυστηρος, εγω τουλαχιστον δεν εξελαβα την κριτικη σου ως "αυστηρη", και σε καμια μα καμια περιπτωση ως κακοπροαιρετη! Ισα-ισα, το θεωρω μεγαλη μου χαρα και τιμη που ασχοληθηκες με κατι στο οποιο εχω κι εγω συμμετοχη, οχι μονο επειδη εισαι εξαιρετικος μουσικος, συμφωνα τουλαχιστον με τα δικα μου δεδομενα, αλλα κι επειδη πιστευω πως κι εσυ, οπως κι εμεις, αγαπαμε παρα πολυ αυτο που κανουμε.

 

Σε ευχαριστω και παλι παρα πολυ  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χρονια ψαχνομαστε με τον ηχο στις κιθαρες και μετα απο δεκαδες αλλαγες κιθαρων,μαγνητων,πεταλακιων,καμπινων και ο,τι αλλο μπορεις να φανταστεις (οπως κανει και καθε καλος ανθρωπος στο νοιζ ;D) καταφεραμε να βγαλουμε ενα καλο αποτελεσμα...τα ευσημα παντως πανε κατα κυριο λογο στην ηχοληπτρια μας, που ειναι φαν του "φωνη μεσα, κιθαρες μπροστα". Τις προηγουμενες φορες που δεν παιζαμε με δικο μας ηχοληπτη, ακουγομασταν λιγο σκυλαδικο: η φωνη ΤΕΡΑΑΑΣΤΙΑ και οι κιθαρες "κομμενες" απο τους 1000 κυκλους και κατω!

 

 

 

 

Thanks  ;) Jimmy, sas efxaristo poly gia tin empeiria!!! Itan teleia....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου