Προς το περιεχόμενο

Μπαλάντα στη Ζωή - Εμφανή Γαρύφαλλα


hitman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

;D ;D ;D ;D ;D

Τα συγχαρητήρια μου στον παραγωγό και προαγωγό του κομματιού. Βελτιώνεται συνεχώς!!

Τι? εδώ με δυσκολία ακούγονται οι στίχοι. Για ν' ακούσω αυτό το πόδια ,βύζι και κολάρα έπρεπε να το ακόυσω 3 φορές. Ναι, άντεξα.

 

Πάντως οφείλω να πω ότι έχω ακούσει και χειρότερα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τώρα γιατί τσιτώνεις;

 

Σ΄αρέσει το τραγούδι;

Με γειά σου με χαρά σου και καλά κάνεις και λογαρισμό δε δίνεις.

Με ρώτησες όμως και σου είπα.

Η παραγωγή για home made είναι μια χαρά, η μουσική καλούτσικη αλλά λίγο run of the mill και οι στίχοι ....... ασε να μη σε στεναχωρήσω με προσδιορισμούς.

Αλλά είναι απλοϊκή και τετριμμένη συνθηματολογία που δε λέει τίποτα. Και το λες και σατυρικό (καλά ροκ λέμε όλοι μας ότι παίζουμε - ακόμα και οι U2 - οπότε αυτό πλέον δεν έχει νόημα να το σχολιάζουμε) λες και σατυρίζεις ή καυτηριάζεις τίποτα.

Και πάλι δεν σημαίνει ότι έχω δίκιο ή άδικο αλλά λέω τι πιστεύω.

Αν δεν ήθελες να με ακούσεις μη το πόσταρες.

 

Πάντως όπως είπε και ο qesh, για μέλος μπάντας σατυρικού ροκ, δεν σηκώνεις και πολλά.

 

Ρε παιδιά, το ότι το κομμάτι αυτό δεν είναι ιδιαίτερα σατιρικό ή ροκ δε σημαίνει ότι δεν παίζουμε σατιρικό ροκ. Η μουσική δεν απέβλεπε ποτέ στο να διεκδικήσει βραβείο σύνθεσης -ίσα ίσα- επίτηδες μιμείται έναν ήχο (ποπροκμπαλαντέικο). Ο Βασίλης και ο Δημήτρης που γράψανε το κομμάτι θέλανε να καυτηριάσουν τη δομή των κομματιών αυτού του είδους που παραμένει 40-50 χρόνια απαράλλαχτη. Το ίδιο συμβαίνει με το στίχο. Πόσα απ' αυτά τα τραγούδια έχουν γίνει συνθήματα σε γήπεδο χωρίς να λένε κάτι το οποίο δεν έχουμε σκεφτεί ποτέ; Τέλος, αν δείτε ένα λάιβ μας, θα διαπιστώσετε ποια σχέση έχουμε με τα grammies, το MTV και τους U2 και, αφού δείτε όλο το πρόγραμμα, θα μας πείτε κατά πόσο είναι σατιρικό ή ροκ. Κάθε κριτική είναι δεκτή, αλλά το να κρίνουμε μία μπάντα από ένα κομμάτι μάλλον δεν είναι.

www.myspace.com/kostasbasdanis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν επισυνάφθηκε η δισκογραφία σας ή live video σας αλλά ένα συγκεκριμένο κομμάτι.

Αυτό που άκουσα, αυτό σχολίασα.

Δεν το ξανακάνω.*

Σόρρυ.

 

 

*Σαφώς και ψεύδομαι ασυστόλως ....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, άσε τα σόρρυ. Για κριτική το βάλαμε το κομμάτι και καλά μας κάνετε. Απλά μη μας μ@μ@τε για λάθος λόγους!!! Για να λέμε ότι παίζουμε σατιρική μουσική κάτι θα ξέρουμε... Και νομίζω εξήγησα ότι και αυτό το κομμάτι είναι σατιρικό (ίσως όχι με τον τρόπο που είχες στο μυαλό σου - δεκτό) και ότι σ' αυτό τον τομέα έχεις λάθος. Πείτε για την παραγωγή, για το σόλο του Peruvian (οπωσδήποτε), για το στίχο ή ό,τι άλλο θέλετε. Απλά μπορεί να θεωρηθεί προσβλητικό και ρατσιστικό* το να μας λες ότι δεν ξέρουμε τι παίζουμε γενικώς (ιδιαίτερα σε ένα είδος που το τελευταίο που έχει σημασία είναι το πώς θα το ονομάσεις!

 

*επειδή είμαστε από την επαρχία και ο κιθαρίστας είναι μελαμψός

www.myspace.com/kostasbasdanis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε, άσε τα σόρρυ. Για κριτική το βάλαμε το κομμάτι και καλά μας κάνετε. Απλά μη μας μ@μ@τε για λάθος λόγους!!! Για να λέμε ότι παίζουμε σατιρική μουσική κάτι θα ξέρουμε... Και νομίζω εξήγησα ότι και αυτό το κομμάτι είναι σατιρικό (ίσως όχι με τον τρόπο που είχες στο μυαλό σου - δεκτό) και ότι σ' αυτό τον τομέα έχεις λάθος. Πείτε για την παραγωγή, για το σόλο του Peruvian (οπωσδήποτε), για το στίχο ή ό,τι άλλο θέλετε. Απλά μπορεί να θεωρηθεί προσβλητικό και ρατσιστικό* το να μας λες ότι δεν ξέρουμε τι παίζουμε γενικώς (ιδιαίτερα σε ένα είδος που το τελευταίο που έχει σημασία είναι το πώς θα το ονομάσεις!

 

*επειδή είμαστε από την επαρχία και ο κιθαρίστας είναι μελαμψός

 

+1000

και 1.000.000 lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

*επειδή είμαστε από την επαρχία και ο κιθαρίστας είναι μελαμψός

και γω νόμιζα ότι είναι απο το Περού. ;D

(Το κομμάτι δεν το έχω ακούσει λόγω firewall γι αυτο και δεν το σχολιάζω)

Thank God for the rain....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*επειδή είμαστε από την επαρχία και ο κιθαρίστας είναι μελαμψός

Aπό εκεί και το Peruvian?

Μήπως τότε...επειδή...

για το σόλο του Peruvian (οπωσδήποτε)

να δοκίμαζε... ;D ;D

antara_pan_flute.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μη μας μ@μ@τε για λάθος λόγους!!!

Πότε δεν υπάρχουν λάθος λόγοι για να γ@.ήσεις

 

Θα μάθεις νέε μου ......

Η Άρια Φυλή των modulator συγχωρεί την άγνοιά σου εξαιτίας της μελαμψότητάς σου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Άρια Φυλή των modulator συγχωρεί την άγνοιά σου εξαιτίας της μελαμψότητάς σου.

πάλι λάθος...;;;

ξαναδιάβασε και απάντα...

 

προς το παρόν 4...

και ξανα το Γενάρη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν χρειαζόταν να διαβάσω για να απαντήσω θα ήμουν modulator βρε κοινέ θνητέ;

Ξέρω την απάντηση πριν το ερώτημά σου.

 

Όσο για αυτό που σκέφτεσαι να γράψεις τώρα, ούτε που να το σκέφτεσαι ..

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου