Προς το περιεχόμενο

Με Τι Ηχεία-Καμπίνες Παίζετε Τους Ενισχυτές Σας?



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολοι οι ενισχυτες μου περνουν απο την ιδια καμπινα...

 

VHT Ultralead 100w

VHT Deliverance 60w

Orange Rocker 30w

Marshall JCM 900 SL-X 100w

Blackstar HT 5w

 

η οποια φυσικα ειναι η VHT Deliverance 2x12, με custom made Fryette Designed, Eminence made, 50 Watt 12 inch speakers...

 

Aπλα απιθανη, σκεφτομαι να παρω και μια ιδια 4x12

Κατα καιρους ειχα πολλες, αυτη κανει για ολα τα στυλ, να φανταστειτε συχνα βαζω πανω της εναν silverface fender pro reverb του 1973 και ακουγεται το γλυκο σπασιμο των καθαρων που ψαχνουμε στα blues...

Deth to All, Butt Metal...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια μικρή παρατήρηση σχετική με το θέμα.

 

Πάρα πολλοί επαγγελματίες που έπαιζαν παλιότερα φανατικά με 4Χ12" παρατηρώ τα τελευταία χρόνια ότι προτιμούν πλέον 2Χ12".

 

O λόγος είναι ο πιο tight ήχος, χωρίς την ενοχλητική κατευθυντικότητα on stage της 1Χ12" αλλά και με δυνατότητα να σπρώξει αρκετό αέρα. Βέβαια, είναι και πιο ελαφρές από τις 4Χ12".

Σωστή παρατήρηση συνονόματε!

Είμαι της ίδιας άποψης και πιστεύω οτι απ'τις 2Χ12 αυτές που αποδίδουν καλύτερα είναι οι Closed Back και λιγότερο οι semi.

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση ότι ένα ποσοστό της τάξης του 55% (από όσους έχουν απαντήσει) αναφέρουν ότι παίζουν με <= 1x12".

Αυτό μου κάνει εντύπωση... Είναι η εικόνα που ισχύει και για τα live ή πρόκειται για bedroom players??

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως μου κάνει εντύπωση ότι ένα ποσοστό της τάξης του 55% (από όσους έχουν απαντήσει) αναφέρουν ότι παίζουν με <= 1x12".

Αυτό μου κάνει εντύπωση... Είναι η εικόνα που ισχύει και για τα live ή πρόκειται για bedroom players??

Με 1x12 δε βγάζεις live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λατρεμένη τρομο-τοστιέρα...με randall 2x12 με celestion 70/80...που ειναι μια χαρα!! γιατί τα κράζετε δεν μπορώ να καταλάβω... ;D ;D

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1x12 δε βγάζεις live?

 

ανάλογα με το κεφάλι που θα σκάσεις πάνω...

 

αλλά είναι και το θέμα αν το θες για μόνιτορ...εκεί είναι λίγο περίεργα τα πράγματα αν έχεις έναν φονιά ντραμμερ...και ένα καμπανιζε φροντμαν....

 

βεβαία όλα είναι αμφιλεγόμενα...

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου