Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Cubase


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια βοηθεια θελω παρακαλω καποιος που ξερει να μου πει πως να σεταρω το προγραμμα για να κανω ηχογραφηση φωνης.

Καρτα ηχου εχω την line 6 UX2

 

Το εκανα εγκατασταση κανονικα το Cubase. Το ανοιγω και παρολο που βρησκει την καρτα ηχου μου την UX2,οταν παταω εγγραφη δεν ενεργοποιητε το μικροφωνο και δεν κανει τιποτα. Ενω αντιθετρα οταν ανοιγω το pad farm που ειναι προγραμμα την καρτας μου αυτο λειτουργει κανονικα.

Τι μπορω να κανω?

Ευχαρηστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε, εγω εχω την ux1 και ειχα παρομοιο προβλημα βεβαια δουλευω με το Record της Propellerheads αλλα δεν νομιζω οτι εχει σημασια.

Λοιπον ανοιγεις το POD FARM και στη μεση τερμα αριστερα εχει τη λεξη instrument και ενα βελακι ,αν το πατησεις σου βγαζει μικ1  line1  κλπ...αρα καθε φορα πρεπει να ενεργοποιεις τη εισοδο που θελεις.

το να γραψω οργανο και φωνη μαζι δεν το εχω κανει,αλλα δεν με απασχολει κιολας γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να το κανω.

Αυτα ελπιζω να βοηθησα.

το ''πάσο'' τρώει το λουκούμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες φιλε το ηξερα και το κανω. δηλαδη ειναι ανοιχτο και το pod farm στο mic1 και η φωνη ακουγετε στα ηχεια , αλλα το προβλημα ειναι οτι απο το cybase δεν περναει για να γινει η ηχογραφηση. Αυτο λεω μηπως χρειαζετε απο καπου καπια ρυθμιση να κανω στο προγραμμα ενγραφης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που λες φιλε το ηξερα και το κανω. δηλαδη ειναι ανοιχτο και το pod farm στο mic1 και η φωνη ακουγετε στα ηχεια , αλλα το προβλημα ειναι οτι απο το cybase δεν περναει για να γινει η ηχογραφηση. Αυτο λεω μηπως χρειαζετε απο καπου καπια ρυθμιση να κανω στο προγραμμα ενγραφης?

 

Στο cubase, πηγαινε στο devices -> Device Setup -> VST Audio System και τσεκαρε οτι το ASIO UX2 ειναι επιλεγμενο.

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου