Προς το περιεχόμενο

Midi controller ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά θα ήθελα την γνώμη σας και την εμπειρία σας πάνω σε midi controller.

Δουλεύω με Ableton live 9 και εδώ και καιρό με απασχολεί το θέμα ενός controller που θα έχει απάνω του όσα θέλω για ευελιξία πάνω στην δουλειά μου.

 

Είμαι ανάμεσα σε 3 controller:

 

Novation Impulse

 

Novation Launchkey

 

Akai mpk

 

Δύστυχος δεν έχω δει κανένα από κοντά και όπως ανέφερα και πιο πάνω με ενδιαφέρει η αμεσότητα με το Ableton live 9.

 

Θα με ενδιέφερε η προσωπική εμπειρία από χρήστες του ίδιου DAW ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα!

δουλευω το impuls εδω και λιγο καιρο και ειμαι απλα ενθουσιασμενος με το keyboard!

εχει τα παντα ολα οσα χρειαζεται κανεις για να δουλευει με αμεσοτητα με καθε daw! εγω δουλευω  με σοναρ και Reason & ιγο b, με ολα μπορεις να κανεις δουλεια αξιοπρεπως! ειδικοτερα με το live και η εταιρια και οοολοι οι συνεργατες, φωναζουν οτι ειδικα με το live, το μηχανημα δινει τον καλυτερο του εαυτο!

ομως αυτο δεν σημαινει οτι με τα υπολοιπα δεν δουλευει καλα,,, ή οτι ντε και καλα πρεπει να εχει κανεις το live για να το δουλεψει, δουλευει τελεια! (γνωμη μου)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε theoMusictech σε ευχαριστώ για την  απάντηση σου.

 

Θα ήθελα να ακούσω και άλλους χρήστες για την δικιά τους εμπειρία η αξιοπιστία για τα προ αναφέροντα midi controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου