Προς το περιεχόμενο

Νεος γραφεις τα καλυτερα κομματια σου


elissaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατά τη γνώμη μου όλα ακολουθούν τη ροή της ζωής. Ξεκινάς ως νέος με αυθορμιτισμό ,όρεξη και τη βοήθεια του έμφυτου ταλέντου σου και γράφεις ,γράφεις ,γράφεις .......μπορεί αριστουργήματ ,μπορεί πατάτες ,μπορεί κι απ τα 2 . Στη πορεία αρχίζει να εξαντλείτε η δημιουργηκότητα -αν υποθέσουμε ότι είχες κάποια-και το ρίχνεις στο ψίρισμα . Αυτή η κιθάρα έχει φοβερά πρίμα για το σόλο στο 2,14-2,17΄΄ ,ο ήχος της μπότας θέλει λίγο ντιλέι στο 3,24΄΄-3,30΄΄ και πάει λέγοντας .Σε καλλιτέχνες που έχω παρακολουθήσει διαπίσστωσα ότι έβγαλαν τα καλύτερά τους γύρω στα 25-35 στόουνς,Μπάουι κλπ. Ξεκίνησαν άγουροι γύρω στα 18 ,απέκτησαν σιγουριά και εμπειρία ώστε να μπορέσουν να κουλαντρίσουν τη δημιουργηκότητά τους ,έβγαλαν τα αριστουργήματά τους και μετά στέρεψαν . Απλά επαναλαμβάνουν ,μπορεί η επανάληψή τους να μου ακούγετα υπέροχη ,αλλά δε παύει να είναι επανάληψη . Είναι αδύνατο να παράγεις ιδέες εσαεί, δεν είσαι μηχανή

ΥΓ γνώμη μου ήταν και πάει ,μην αρχίσετε ο τάδε έγραψε στα 90φεύγα ο δείνα στα 7 του και οι στόουνς είναι άχρηστοι ενώ οι μέγκαντεθ ή η σαμπρίνα είναι ταλεντάρες  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε παιδιά η ηλικία είναι πολύ σχετικό πράγμα. σαφώς και ενώ είσαι νεότερος έχεις μεγαλύτερη όρεξη και διαύγεια αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι γράφεις τα καλύτερα τραγούδια/σόλο/περάσματα/κομμάτια...

 

Άπειρα παραδείγματα υπάρχουν. Ένα κλασικό είναι ο Frank Gambale (μάλλον ούτε αυτόν γνωρίζεις) ο οποίος ξεκίνησε μεγάλος τα μαθήματα κιθάρας σχετικά με "τους άλλους". Και τόσοι και τόσοι... Ένα ακόμα παράδειγμα είναι ο Bonamassa. Πάρε και άκου τα άλμπουμ του απ' την αρχή (απ' το A New Day Yesterday) και θα καταλάβεις πώς ωριμάζει ένας μουσικός μεγαλώνοντας.

"Να με θάψουν οι οχτροί γιατί με θάβουν οι φίλοι"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και θα καταλάβεις πώς ωριμάζει ένας μουσικός μεγαλώνοντας.

Φωτεινό παράδειγμα τέτοιων μουσικών,επειδή βλέπω ότι ενδιαφέρεσαι για κιθαρίστες κυρίως,είναι αρκετοί κιθαρίστες της 80's shred era πχ(Timmons,Kotzen).Καμία σχέση η μουσική τους τότε και τώρα.

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου